Skąd się bierze szczęście

Okładka książki Skąd się bierze szczęście Max Lucado
Okładka książki Skąd się bierze szczęście
Max Lucado Wydawnictwo: Szaron poradniki
poradniki
Szaron
2020-01-01
2020-01-01

"Nie możemy rozwiązać każdego problemu, ale możemy sprawić, że na kilku twarzach pojawi się uśmiech. I kto wie? Jeśli uda ci się rozjaśnić swój zakątek ziemi, a mnie uda się to zrobić w moim, cicha rewolucja radości może niepostrzeżenie wybuchnąć."

Skąd się bierze szczęście - Max Lucado

Ilu znasz ludzi, o których możesz powiedzieć, że są szczęśliwi? Ludzie od setek lat szukają recepty na szczęśliwe życie: w galerii handlowej, w duchowości, w ludziach, w filmach i książkach, w pieniądzach. Skoro ludzie wciąż szukają, to może znaczyć, że nie istnieje sposób na "bycie szczęśliwym człowiekiem". A może tych sposobów jest kilka w zależności od sytuacji, czasu, miejsca i ludzi, którymi się otaczamy.
❓Skąd się bierze szczęście i jak je utrzymać na dłużej? Odpowiedź na to znajdziecie w tej książce...

🤩Autor zdobył swoją popularność dzięki serii krótkich książek dla dzieci. Poprzez historie o drewnianych ludzikach przekazywał najmłodszym wartości, takie jak np.:
- przyjaźń,
- autentyczność,
- szacunek.
W jego książkach zakochały się miliony czytelników i co zaskakujące, pokochali je również dorośli. Pisał książki trochę podobne do np. "Małego księcia". Proste historie z głębokim przesłaniem i podwójnym dnem.

To była miła, przyjemna, lekka lektura w czasie grudniowego zabiegania. Nie będę zdradzać szczegółów dotyczących treści, aby nie psuć Wam niespodzianki. Ta książka jest dobrym pomysłem na świąteczny prezent pod choinkę. Polecam ją każdemu, kto pragnie na chwilę odetchnąć i zrelaksować się w tegoroczne święta🎄

🟠Wydawnictwo Szaron
🟠256 stron

Skąd się bierze szczęście - Max Lucado

Czasem zdarza się że trafia do Twoich rąk książka która jest jak szklanka wody na pustyni. Jest czymś czego potrzebujesz. Przypomina ci gdzie jest źródło tej wody 💕
Historie napisane przez Maxa zawsze mnie poruszają. Czy to bajki dla dzieci czy publikacje dla dorosłych. Max w sposób szalenie delikatny i plastyczny poucza nas. Czujesz się jak na kolanach u kochanego dziadka, który z jednej strony ma wielką mądrość kiedy opowiada Ci o świecie i przestrzega przed zagrożeniami. A z drugiej strony mówi to z wielką miłością i chętnie przyjmujesz jego rady oraz wskazówki.
Autor tym razem skupił się na szczęściu i radości. Jak osiągnąć te wspaniałe uczucia? Naturalnie korzystając z rad Jezusa. Możemy na przykład zachęcać się nawzajem, możemy cierpliwie akceptować swoje odmienne charaktery, modlić się i wstawiać za innymi...
Choć najbardziej podobała mi się opowieść o Lewim, szalonym właścicielu corvetty to w każdym rozdziale znalazłam coś dla siebie. Coś co mogę wprowadzić w życie już teraz. Coś co może zmienić nie tylko mnie ale wszystkich którzy mają ze mna relacje.
Fragmenty o modlitwie przypominają mi jak ważna jest. Szczególnie teraz.
" Nasze modlitwy otwierają magazyny nieba. Dobroć Boga staje się dostępna dla Twoich przyjaciół za sprawą twoich modlitw..."
"Zamiast martwić się o przyszłość swojej rodziny, módl się o nią".

• LEGIMI
  • # Ebook
  • 05 Poradniki
  • Motywacja
  • Z polecenia do kupienia ...

Dodaj cytat z książki Skąd się bierze szczęście