Kiedy się pojawiłeś

Okładka książki Kiedy się pojawiłeś Anna Matusiak-Rześniowiecka
Okładka książki Kiedy się pojawiłeś
Anna Matusiak-Rześniowiecka Wydawnictwo: Skarpa Warszawska literatura obyczajowa, romans
Skarpa Warszawska
2021-09-02
2021-09-02
literatura polska

Piękna książka. Mogę z całego serca polecić

Piękna książka. Mogę z całego serca polecić

Piękna i wzruszająca opowieść. Bardzo polecam !

Piękna i wzruszająca opowieść. Bardzo polecam !

Małgosia pielęgniarka na oddziale dziecięcym uwielbia swój zawód. Od dawna wspólnie z mężem starają się o dziecko.
Iza i Adam są małżeństwem architektów i pną się po szczeblach kariery nie w głowie im dzieci, Gdy dowiadują się o ciąży i o tym, że spodziewają się syna, muszą przewartościować swój świat. Niestety miejsca w ich idealnym świecie nie było na chore dziecko które urodziła syn miał wylew który mógł pozostawić ogromne spustoszenie. To było zbyt wiele Iza postanowiła zostawić synka w szpitalu a Gosia domyślała się że to zrobią. Kariera wygrała😢 Niestety nie było hepi endu oboje wyjechali zagranicę i się rozstali zbyt przytłoczyła ich ta sytuacja. Iza wróciła do Polski i chciała odnaleźć syna... Czy odnajdzie co się z synkiem ich stało to musicie przeczytać...
Ta historia bardzo mnie wzruszyła mój syn też miał wylew... Niby mały ale spustoszenie poczynił... Z tym że ja widziałam a lekarze nie ☹️ dzięki rehabilitacji syn jest sprawny i nigdy nie pomyślałam by go oddać czy zostawić.... Płakałam....dlugo płakałam po lektorze wzruszenie, szczęście... Jest też kolejny wątek który jest mi bliski adopcja sama byłam adoptowana więc podwójnie odczuwałam losy syna....

Z tą autorką jest mi po drodze...
Książkę polecam każdemu....

Z tą autorką jest mi po drodze...
Książkę polecam każdemu....

Super książka,uwielbiam książki gdzie są poruszane tematy naprawdę życiowe.A jeżeli chodzi o maluszki to tematów jest wiele.Brawo

W książce poznajemy historię Małgorzaty, która jest pielęgniarką, Izy i Adama, którzy spodziewają się dziecka i Marka, który jest… no właśnie - tego nie zdradzę ;)
Losy tych bohaterów splatają się ze sobą w nieoczekiwany sposób.
Szczerze? Jestem zaskoczona! Nie spodziewałam się takiego rozwoju wydarzeń, takich emocji, które towarzyszyły mi podczas czytania.
Książka z jednej strony była smutna, ale z drugiej radosna i przepełniona wiarą i nadzieją (nie brakowało w niej wątków religijnych).
Cieszę się, że trafiłam na nią przed świętami. Dała mi do myślenia. Z całego serca polecam.

Losy tych bohaterów splatają się ze sobą w nieoczekiwany sposób.
Książka z...

Porażka. Książka bardzo nudna i przewidywalna. Przejścia między bohaterami kiepsko powiązane. Wątki poboczne są całkowicie zbędne, kompletnie nic nie wnoszą. Może i pomysł na fabułę dobry, ale wykonanie bardzo marne. Do tego wątek religijny... Katastrofa, myślałam, że sięgam po zwyczajną obyczajówkę, nie "cheścijańską"?? Nie lubię jak Autor wplątuję takie wątki do książki bez zamieszczenia tego na okładce. Teraz oczywiste, że ten kto kieruje się wiarą "wygrywa", a kto "źle postępuje" spotyka zasłużona kara w życiu. Nie polecam.

Książkę kupiłam po okładce, a wybrała ją moja córka. Piękna wzruszająca historia. Dużo w niej ciepła, wzruszeń trudnych tematów i decyzji. Chwilami czytało się jakoś ciężej ale ogólny odbiór bardzo pozytywny.

Piękna i wspaniała lektura. Wzruszająca pełna emocji, mądra. Chwytająca za serce. Polecam wszystkim matkom! Na pewno nie jedną łzę uronicie. 😭♥️👨‍👩‍👧

Oczywiście na pierwszy rzut oczarowała mnie okładka. Mój syn miał identyczny smoczek.
Wypożyczyłam ją jeszcze tego samego dnia w bibliotece.
Czy płakałam? Tak.
Czy była wzruszająca ? Tak.
Momentami wydawała mi się zbyt cukierkowa. Zbyt idealne życie mieli niektórzy bohaterowie, jednak jak dłużej się nad tym zastanawiałam, znam takich ludzi. Tacy ludzie są wśród nas.
Czy skrytykowalam któregoś z bohaterów? Nie.
Jestem wierząca, praktykująca, więc nie zdradzając za dużo, żadna z decyzji bohaterów mnie nie oburzyła.
Prowadząc kiedyś jednego z synów na zajęcia, poznałam kobietę, która prowadzi tymczasową rodzinę zastępczą dla porzuconych dzieci. Dowiedziałam się że 8 marca, (tak w dzień kobiet) w szpitalu w moim mieście, został postawiony 9 noworodek (!) w tym roku. W ciągu 3 miesięcy tyle dzieci. Czy mam prawo ich oceniać ? Ich decyzję ? Nie. Wierzę, że było im strasznie ciężko podjąć taką decyzję.
Sami z mężem przeszliśmy przez wiele ciężkich sytuacji. Ja też w szpitalu, błagałam Szefa u góry o pomoc. Prosiłam znajomą o wsparcie duchowe. Za co serdecznie dziękuję! Podniosłaś mnie na duchu Twoja rozmowa ze mną była nieoceniona.
Czy zastanawiałam się kiedyś "dlaczego my?" Tak, nie raz.
Czy wierzę w cuda ? Wierzę.

Nie potrafiłam zasnąć. Tę recenzję też pisałam w nocy, już parę razy zerknęłam do dzieci, pogłaskałam po główce, znowu się popłakałam.
Po przeczytaniu na końcu słów od autorki @anna_matusiak_rzesniowiecka, płakałam jeszcze bardziej. Cieszę się, że Wam się udało. I życzę zdrówka !❤️
Czy płacze pisząc ? Tak.

Wypożyczyłam ją jeszcze tego samego dnia w bibliotece.
Czy płakałam? Tak.
Czy była wzruszająca ? Tak.
Czy...

• Audiobooki

Dodaj cytat z książki Kiedy się pojawiłeś