Tajemnica szyfru Marabuta

Okładka książki Tajemnica szyfru Marabuta Grażyna Dłużniewska, Maciej Wojtyszko
Okładka książki Tajemnica szyfru Marabuta
Grażyna DłużniewskaMaciej Wojtyszko Wydawnictwo: Wydawnictwo Ezop literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wydawnictwo Ezop
2004-01-01
1986-01-05
powieść dziecięca polska powieść kryminalna dziecięca

Okładka książki Oddech smoka Krzysztof Kochański, Barbara Kosmowska, Marcin Kozioł, Eliza Piotrowska, Katarzyna Ryrych, Tomasz Samojlik, Małgorzata Strzałkowska, Rafał Witek, Maciej Wojtyszko
Oddech smoka Krzysztof Kochański...
Okładka książki Польский комикс на фестивале «КомМиссия» в Москве (Komiks polski na festiwalu KomMissia w Moskwie) Tadeusz Baranowski, Janusz Christa, Jacek Frąś, Krzysztof Gawronkiewicz, Ernesto Gonzales, Marcin Jabłoński, Grzegorz Janusz, Maciej Jasiński, Sławomir Jezierski, Berenika Kołomycka, Tomasz Lew Leśniak, Piotr Machłajewski, Jacek Michalski, Jakub Rebelka, Grzegorz Rosiński, Marcin Rustecki, Andrzej Sawicki, Ryszard Siwanowicz, Rafał Skarżycki, Michał Śledziński, Marzena Sowa, Wojciech Stefaniec, Dominik Szcześniak, Benedykt Szneider, Bartosz Sztybor, Jerzy Szyłak, Paweł Timofiejuk, Tomasz Tomaszewski, Rafał Otoczak Tomczak, Przemysław Truściński, Dennis Wojda, Maciej Wojtyszko, Jerzy Wróblewski, Katarzyna Zawadka
Польский комик... Tadeusz Baranowski,...

przeurocza

przeurocza

Wspaniały kryminał, moim zdaniem nie tylko dla dzieci. Łączy w sobie humor, jak i wiele kwestii do przemyślenia. I to uniwersum - uwielbiam! Jest delikatne, ale jednocześnie nie ukazuje świata jedynie w jasnych barwach. Opowiada o istotach innych od ludzi, a jednak mówią one więcej o ludziach niż oni sami czasem potrafią o sobie powiedzieć.

Kolejne, wspaniałe spotkanie z dawnymi przyjaciółmi: Kajetanem Chrumpsem, Makawitym, Brombą, Glusiem, Fikandrem i Malwinką, Psztymuclem i Fumami. Są też i nowi: Puciek, Stary Wróbel, Tarapat, ciotka Molesta Zgrzypik i wreszcie sipiritus movens całej akcji - Kameleon-Super.
Bohaterowie jak zwykle przeżywają mnóstwo przygód i nieprawdopodobnych perypetii, z których ratuje ich dzielna para detektywów. To oni rozszyfrowują zagadkę spisaną przez Starego Marabuta na tajemniczym papirusie.
Wojtyszko zabiera nas do nieistniejącego świata Okolicy nad Strumieniem, zwanej też Naszą Okolicą, ale przedstawia istniejące problemy i uczy najmłodsze pokolenie czytelników odróżniania dobra od zła, prawdy od kłamstwa; poprzez dobre postacie daje przykład pracowitości, szlachetności, zaradności.
Jest też wątek kryminalny i oczywiście mnóstwo zabawnych epizodów, które wywołują uśmiech.

Czytałem córce -była zadowolona.

Czytałem córce -była zadowolona.

Kryminał grozy dla dzieci z Brombą i innymi bohaterami Wojtyszki. Wśród najstraszniejszych bohaterów dzieciństwa Kameleon-Super jest w czołówce.

• Dla dzieci
  • Dla dzieci i młodzieży