Il minareto di Gesù. Dodici store dal Vicino Oriente

Okładka książki Il minareto di Gesù. Dodici store dal Vicino Oriente Stefano Cammelli
Okładka książki Il minareto di Gesù. Dodici store dal Vicino Oriente
Stefano Cammelli Wydawnictwo: il Mulino reportaż
reportaż
il Mulino
2005-01-01
2005-01-01
włoski
historia mówiona Bliski Wschód

Wspaniała, rozwijająca i poruszająca książka. Opowieści dwunastu ludzi żyjących w Syrii, mających różne korzenie i wykonujących różne zawody: są tu kurdyjski tkacz, palestyński murarz, ormiańska architektka, druzyjski urzędnik, kierowca ciężarówki, bajarz, handlarz, beduiński nauczyciel (piękna historia walki z analfabetyzmem wśród Beduinów),syn sławnego śpiewaka, szejk szyicki, szejk sunnicki i chaldejski biskup. Opowiadają o świecie, którego już nie ma - świecie swoich dziadków i rodziców, a także świecie swojej młodości. Co więcej, nie ma już też świata, w którym Cammelli zbierał ich opowieści - zaledwie kilka lat po wydaniu tej książki wybuchła wojna w Syrii.

• Czytane w oryginale (oprócz książek polskich)

Dodaj cytat z książki Il minareto di Gesù. Dodici store dal Vicino Oriente