Doberman

kryminał, sensacja, thriller
Skarpa Warszawska
2021-09-15
2021-09-15
literatura polska true crime seryjni mordercy śledztwo zbrodnia

więcej Więcej

Po przeczytaniu 77 stron powiedziałem: DOŚĆ ! Dno.

Rewelacyjna!!! styl pisania świetny,czyta się jednym tchem. Każdy rozdział zaskakuje,historia szokująca o naprawdę chorym człowieku i jego matce która jak dla mnie też normalna nie była,wielkim błędem było wypuszczenie tego mężczyzny z psychiatryka te niewinne dzieci i innego jego ofiary nie spotkał by tak tragiczny los,nigdy nie wiemy co siedzi w głowie innego człowieka....

Świetna, mocna, w moim klimacie. Nardziny potwora ukazane doskonale od w zasadzie pierwszych dni i problemów w szkole. Super!!!

Bardzo słąba ... miałem wrazenie , że pisana jest przez licealistę. Nie polecam

To opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach. Historia Bestii z Nowokuźniecka, Dobermana mieszkającego na ulicy Pionerskiej 53 w mieszkaniu 357.

1977 rok. Wtedy poznajemy Saszkę - Aleksandra Nikołajewicza Spiesiwcewa. Trzy lata później jest szkolnym chuliganem w Kaz. A gdy groziło mu wydalenie że szkoły i umieszczenie w poprawczaku, wraz z matką uciekli od ojca pijaka do...

Wstrząsająca książka oparta na faktach. Opowieść o bestii w ciele człowieka. Momentami trudno uwierzyć w aż takie okrucieństwo jednego człowieka. Zgadzam się z przedmową autora, że jeśli byłaby to zwykła książka o tematyce kryminalnej można by się było pokusić o opinię, że jest to historia dość przesadzona i naciągana.
Podobało mi się, że książka zaczyna się się od...

wbija w fotel!

Moim zdaniem to najlepsza książka Jacka Piekiełko. Znalazłam tutaj wszystko czego nie było w książkach Maxa Czornyja, tych inspirowanych prawdziwymi historiami. Mrożąca krew w żyłach historia seryjnego mordercy, bardzo dobre przedstawienie postaci, świetne profile psychologiczne, a przede wszystkim bardzo dobry styl.
Polecam, to abolutny must have!

Ależ to było dobre! Wystarczy wam? Nie?
Ależ to było bardzo dobre! Teraz? Wystarczy?
To żeby jeszcze trochę wam zobrazować moje emocje, już po przeczytaniu, podzielę się prawie na gorąco kilkoma swoimi myślami o "Dobermanie".
Premiera 15 września. Zanotujcie. Warto.

"Dawałem pożywienie. Dbałem o naszego dobermana. Należycie. A on mi mówił, co mam robić".

Aleksandr...

• 2021