3 Fundamenty

9788396182005

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

,,3 fundamenty” Bartłomiej Zimny - recenzja.❤️

Człowiek to budowla, która aby przetrwać, potrzebuje stabilnego i trwałego podparcia. Takim podparciem są trzy fundamenty – aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie i sposób myślenia. Jak zbudować każdy z tych elementów? Tego dowiedzieć możecie się w książce pod tytułem ,,3 fundamenty”.

Zacznę od tego, że było to moje pierwsze spotkanie z poradnikiem. Zazwyczaj ich nie czytam, bo twierdzę, że to tylko pusta teoria, natomiast tutaj było zupełnie inaczej. Bartek to osoba pełna pasji i zaangażowania, jest trenerem personalnym, tancerzem oraz nauczycielem breakdance. Czytając ten poradnik widać wyraźnie, że kocha to co robi i chce podzielić się tym ze światem. Czy wyszło dobrze?
Zdecydowanie tak. Książka napisana jest prostym zrozumiałym językiem, co jest niezwykle ważne. Informacje, które przekazywał nam autor posiadały przykłady poparte jego doświadczeniami i różnymi anegdotami, co było naprawdę interesujące.
Ponadto poradnik zawiera zdjęcia i kody QR pozwalające dowiedzieć się jak poprawnie wykonywać różne ćwiczenia. Muszę przyznać, że podobały mi się wszystkie 3 fundamenty, ale zdecydowanie moim faworytem jest odżywianie. Dział ten zawierał proste rady dotyczące tego jak na przykład ograniczyć spożywanie cukru, jak zmienić złe produkty spożywcze na te lepsze (było przedstawione to w fajnej tabelce, która może okazać się bardzo przydatna), czy też jak przygotować odżywcze koktajle.
Podsumowując twierdzę, że w tej książce każdy znajdzie coś dla siebie i może nauczyć się czegoś nowego od mniejszych rzeczy, po te większe. Taką prostą rzeczą, którą nauczyła mnie ta książka jest to, że nie każdy poradnik musi być nudny. Ten zdecydowanie nie był, dlatego też mogę polecić go wam z czystym sumieniem. Czytajcie bo jest tego warty!❤️

Za możliwość przeczytania ,,3 fundamentów” dziękuję autorowi @bartlomiejzimny ❤️

,,3 fundamenty” Bartłomiej Zimny - recenzja.❤️

Zacznę od tego, że było to moje pierwsze...

"3 FUNDAMENTY" - BARTŁOMIEJ ZIMNY

Autor jest instruktorem breakdance, zwycięzcom Zawodów Breakdance BREAK GENERATION 2019, trenerem personalnym.

W książce poruszone zostają 3 fundamenty, 3 obszary życia o które warto zadbać, bo jak sam autor pisze: "... każdy z nas jest "budowlą" mającą podparcia, które trzymają całą konstrukcję! Im podstawa jest solidniejsza, tym łatwiej zbudować większy budynek."
Te trzy fundamenty to: aktywność fizyczna, odżywianie, sposób myślenia.

Po krótce o każdej z części:

1. Aktywność fizyczna - objętościowo zajmuje najwięcej stron, a to dlatego że większości ćwiczeń, wskazówek towarzyszą zdjęcia, które pozwalają lepiej zrozumieć cwiczenie. Bardzo spodobał mi się pomysł z wypisaniem najczęściej popełnianych błędów - myślę, że to coś w sam raz dla początkujących. Dzięki czemu każde ćwiczenie jesteśmy w stanie wykonywać w sposób prawidłowy i przede wszystkim zdrowy dla nas.
Mi aktywność fizyczna towarzyszy na codzień, nie wyobrażam sobie tygodnia bez pójścia na basen, ani dnia bez wieczornego rozciągania. Bartek w ciekawy sposób przedstawia może się wydawać niektórym oczywiste fakty, jednak jak są one spisane w jednym miejscu mają dużą moc i dają do myślenia. Ja miałam dość duży kontakt ze sportem i ogólnie pojętą aktywnością fizyczną, dlatego wiele już wiedziałam, jednak jeśli chcecie zacząć swoją przygodę z ćwiczeniami lub jesteście początkujący, niejesteście pewni jak wykonywac dane ćwiczenia, książka będzie idealnym pomysłem😉

2. Odżywianie - rozdział poświęcony odżywianiu. Autor pokazuje, że zdrowe posiłki nie koniecznie wiążą się z długim przygotowaniem i wysoką ceną. Wypisuje ciekawe zamienniki mniej zdrowych produktów. Porusza temat zmieniania nawyków jedzeniowych, a także przedstawia swoje pomysły na koktajle.

3. Sposób myślenia - ostatni fundament, według mnie najciekawszy, daje sporo do myślenia. Jest bardzo motywujący do zmian i podążaniu za marzeniami. Porusza tematy takie jak kontakty międzyludzkie, wyznaczanie celów, pasja.

Książkę czyta się bardzo szybko,. Mimo niepozornego wyglądu i 112 stron zawiera wiele przydatnych wskazówek. Jest bardzo motywująca.

Podsumowując, myślę że każdy znajdzie w tej pozycji coś dla siebie. Jeśli chcecie zacząć swoją przygodę ze zdrowym stylem życia to książka obowiązkowa dla Was. A może nie do końca wierzysz w siebie i swoje marzenia? A może nie do końca wiesz od czego zacząć? Koniecznie sięgnij po tę pozycję.

Za książkę dziękuję autorowi.

"3 FUNDAMENTY" - BARTŁOMIEJ ZIMNY

Książka napisana przez Bartka z pasją, zaangażowaniem, który ma marzenia, dąży do celu i choć upadnie to wstaje i próbuje jeszcze raz. Książka inna niż te, które zazwyczaj czytam, ale byłam jej ogromnie ciekawa. Jako osoba która recenzuje książki, robi to z przyjemności, pasji i wkłada w to duży wysiłek to chcę też pomóc Bartkowi dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Napisanie książki w tak młodym wieku, opowiedzenie swojej historii nie jest łatwe.
Pierwszy fundament w książce to SPRAWNOŚĆ FIZYCZNA
jestem osobą, która w ostatnim czasie, tylko leży w łożku i ma naprawdę bardzo mało ruchu. A nie powinno tak być. Kiedyś ćwiczyłam na w-f, teraz unikam tego jak mogę. Czemu? Nie wiem… Przez jakiś czas próbowałam sama ćwiczyć, przez półtorej tygodnia się udało, a potem moja motywacja gdzieś uciekła albo po prostu chęć polecenia sobie z książką wygrało. Bartek pokazuje nam jak poprawnie robić ćwiczenia, które możemy wykonać po przebudzeniu się by mieć więcej energii i chęci na resztę dnia. Zajmuje to mało czasu, a na prawdę warto.
Drugim fundamentem jest ODŻYWIANIE
Nie chodzi tu o jakąś dietę, tylko o zdrowe odżywianie i jeśli tylko chcemy to możemy tanio i zdrowo zjeść. Bartek pokazuje nam zamienniki na lepsze składnikowo produkty, opisuję jak cukier jest szkodliwy i dodatkowo dzięki niemu poznałam fajną i łatwą w obsłudze apke, którą polecił.
Ja tez wam polecam ZDROWE ZAKUPY skanujemy kod kreskowy, a aplikacja pokazuje nam czy dany produkt jest zdrowy czy należy do tych mniej zdrowych.
Trzeci fundament to SPOSÓB MYŚLENIA
I to był dla mnie najważniejszy fundament, wiele razy sie poddawałam, miałam myśli, że mi sie nie uda, że ktoś jest lepszy. Nie powinno tak być.
Bartka pasją jest taniec, a moją czytanie książek i prowadzenie bookstagrama. Patrząc na inne profile narzekałam na swój. Człowiek uczy się na błędach, swoich lub kogoś. Teraz uważam, że mój profil jest naprawdę śliczny i nie ma co się poddawać w robieniu tego co kochamy. Starajmy się ulepszać i nie zwracajmy na krzywe spojrzenia innych.

Książkę pochłonęłam w kilka godzin, gdy zaczęłam czytać to się od niej nie oderwałam dopóki nie skończyłam. Podobało mi się to jak jest napisana, skierowana bezpośrednio do czytelnika i czułam się jakbym z autorem rozmawiała. Przyznam, że była mi potrzebna taka inna książka, po przeczytaniu inaczej patrzę na niektóre rzeczy, mam inne podejście do niektórych sytuacji, ludzi. Ta książka jest dla każdego. Dla osoby która chce mieć trochę ruchu w swoim codziennym życiu, ale nie wie jak się za to zabrać i dla osoby, która w niektórych rzeczach się pogubiła i musi spojrzeć na niektóre sytuacje z perspektywy kogoś innego.
Zachęcam was do zakupu książki Bartka Z Pasją 🤍

5/5⭐️

„Jesteśmy tu tylko przez chwilę, wiec przeżyjmy to życie na swój wyjątkowy sposób.”

A to było tak...
Pewnego wrześniowego dnia na moim bookstagramie odezwał się do mnie młody chłopak z propozycja przeczytania jego książki- poradnika.
To 19letni Bartłomiej Zimny - człowiek pełen pasji, marzeń i pozytywnej energii. Trener personalny,  instruktor breakdanca, zwycięzca Ogólnopolskich Zawodów Breakdance "Break Generation 2019", a także autor kanałów na YT: "Bartek z pasją" i "Do góry nogami przez świat" - brzmi imponująco, prawda?
Muszę przyznać, że zaciekawił mnie tym, co ma do powiedzenia i zaimponował, że w tak młodym wieku już sporo osiągnął dzięki swojej pasji i ogromnej determinacji. Ale nie ukrywam, że trochę obawiałam się, że książka może wykraczać poza obręb moich zainteresowań.
Okazało się, że się myliłam.
To pozycja nie tylko dla miłośników tańca, siłowni, sportowo- zdrowego stylu życia.
Wierzę, że to pozycja praktycznie dla każdego.
A już na pewno dla ludzi z pasją, nawet zupełnie odmienną od autora. To książka dla tych, co już ją odnaleźli, i dla tych, którzy dopiero jej szukają. Dla młodych i tych starszych, wiek nie ma tu znaczenia.
Mini- poradnik "3 fundamenty" to proste rady i przemyślenia autora, w których aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie i sposób myślenia to podłoże do poprawy jakości życia.
A w każdym z 3 fundamentów można odnaleźć, coś dla siebie - tego jestem w 100% pewna.
W skrócie o trzech fundamentach:
⭐1 fundament "aktywność fizyczna" jest najbardziej rozbudowany.
Bartek przedstawia proste ćwiczenia i porady, które może praktykować prawie każdy. Opisy uzupełnione są zdjęciami i kodami QR, które pomagają upewnić się, że ćwiczenia wykonywane są prawidłowo. Mnie osobiście najbardziej spodobały się te wykonywane w łóżku zaraz po przebudzeniu😅.
⭐2 fundament "odżywianie"- to kilka bardzo praktycznych porad na temat zmiany sposobu odżywiania i bardzo fajne, proste przepisy na odżywcze koktajle.
⭐3 fundament "sposób myślenia", mój ulubiony i zdecydowanie było mi go za mało, ale, co najważniejsze zostało powiedziane. O sposobie myślenia, nastawieniu do siebie i innych spokojnie można by napisać osobną książkę.
"3 fundamenty" to mini- poradnik;
jest krotko, na temat, bez zbednego lania wody, tak, że w każdej chwili można powrócić do lektury i jasnych, prostych, ale trafnych porad.

Ogromnie cieszy mnie to, że młodzi, tacy jak Bartek mają coś do pokazania, coś do powiedzenia i coś do przekazania. @Brawo, tak trzymaj.
Ja osobiście cieszę się, że mogłam zapoznać się z "3 fundamentami", choć na początku wynikło to tylko z chęci wspierania młodych z pasjami.
Polecam, a Bartkowi gratuluję i życzę dalszych sukcesów👍.

A to było tak...

Czy często dajecie szansę debiutom, a do tego tym bardzo młodym osobom, które zaczęły dopiero raczkować w świecie literackim? Ja jestem za tym, aby takim osobom dać szansę, mi taką dano, powierzając pierwszą książkę do recenzji, o której nawet nie marzyłam.

Bartek napisał do mnie z propozycją współpracy, z początku z braku czasu troszeczkę go olałam, a bardziej to zapomniałam o nim, za co bardzo przepraszam🙏 W końcu się ogarnęłam i napisałam do niego, jak się cieszę, że mogłam przeczytać tę książkę. Jest bardzo wartościowa i napisana przez bardzo mądrego chłopaka, który na swój wiek, bo ma zaledwie 18 lat, napisał ją w sposób bardzo profesjonalny i przemyślany. Bartek ma bardzo dużo do przekazania, sam wiele przeszedł, doznał kontuzji, która miała skreślić jego marzenia o tańcu breakdance, ale on się nie poddał i zawalczył o siebie. Dodam, że jest zwycięzcą Ogólnopolskich Zawodów Breakdance Break Generation 2019👏 Książka ta jest dla niego taką terapią, oczyszczeniem i podzieleniem się swojej wiedzy z innymi.

🏅 "3 fundamenty" podzielona jest na 3 części. Pierwsza poświęcona jest ćwiczeniom, sprawności fizycznej, w skrócie "ruch to zdrowie". Autor pokazuje i tłumaczy jak robić podstawowe ćwiczenia, ale i ostrzega przed nieprawidłowym ich wykonywaniem. Ogromny plus za to, że te ćwiczenia przedstawione są na zdjęciach, dzięki nim każdy będzie w stanie je wykonać💪 Dodam, że Bartek ukończył kurs trenera personalnego, więc chłopak wie, co robi.
🏅Kolejny fundament, to odżywianie, dieta, wyrobienie w sobie i zmiana nawyków żywieniowych. Rewelacyjnym pomysłem było umieszczenie tabeli, która przedstawia, jak można zastąpić konkretny produkt jego zdrowszym odpowiednikiem np.
chipsy na oleju➡️(zastąp) chipsy z pieca➡️(zastąp) chipsy z owoców i warzyw.
Znalazły się tutaj również przepisy na koktajle odżywcze, owsiankę, a także czym należy się kierować, wybierając jajka.
🏅 Ostatni fundament i jak dla mnie najważniejszy to sposób myślenia. Wszystko zależy od nas i naszego nastawienia na życie. Bartek pokazuje czym się kierować w życiu, aby się nie poddawać i walczyć o swoje marzenia. Jedna z ważniejszych zasad to nie stój w miejscu i się nie ograniczaj.
"Zmieniając sposób myślenia, zmieniasz całe swoje życie."
Podsumowując, cieszę się bardzo, że mogłam przeczytać tę książkę, z której Bartek powinien być dumny. Żałuję tylko, że ma ona zaledwie ponad 100 stron, jak dla mnie powinna mieć 2 razy tyle i wtedy byłaby totalnym sztosem💪 Trzymam kciuki za Ciebie i powodzenia🤞Dziękuję Ci również, że mi zaufałeś i powierzyłeś swoją książkę do recenzji i za tą piękną dedykację❤️

🤸‍♀️Recenzja 🤸‍♀️
Dzisiaj zapraszam na Recenzje książki
z gatunku sportu , aktywność fizycznej,
odżywiania i sposób myślenia
Autora Bartłomiej Zimny

Autorem książki 3 fundamenty jest młody człowiek trener personalny instruktor, zwycięzca ogólnopolskich zawodów Breakdance BREAK GENERATION 2019 . Pasjonat breakdance, zdrowego stylu życia i budowania motywacji poprzez zmianę sposobu myślenia. Na swoim kanale -Bartek z Pasją -publikuje wywiady z ludźmi inspiruję i dzielącymi się swoją pasją z innymi .

3 fundamenty składa się 3 etapów, fundamentów
1 Aktywność fizyczna
w której autor pokazuje jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia.
2 Odżywianie
Tutaj można znaleźć dużo ciekawych pozycji jak zdrowo się odżywiać, zmienić nawyki, dietę
mamy fajną tabelkę w której znajdziemy złe wybory, lepszy wybór i najlepszy wybór jedzenia.
Prawidłowe nawdonienie, pomysły na super koktajle do picia . Pierwszy posiłek który jest najważniejszy, przepis na owsiankę. Szybko i zdrowo jednocześnie.
3 fundament to Sposób myślenia. Rozdział który daje dużo do myślenia. Są w nim tematy takie jak . Jakimi ludźmi się otaczasz. Porażka to znaczy lekcja cały czas być uczniem i inne które przydadzą się zmienić myślenie. Ta książka będzie dobra dla nastolatków którzy wchodzą w dorosłe życie ale nie tylko osobom którym chcą zmienić swoje życie zacząć ćwiczyć, zdrowo się odżywiać i myśleć pozytywnie o swoim życiu. Książka bardzo mi się podobała i jest to druga książka którą dam do przeczytania synowi który jako 13 latek zaczyna dorosłe życie. Polecam bardzo serdecznie

Dziekuje autorowi za egzemplarz do recenzji ❤❤❤❤

🤸‍♀️Recenzja 🤸‍♀️
Dzisiaj zapraszam na Recenzje książki
z gatunku sportu , aktywność fizycznej,
odżywiania i sposób myślenia
Autora Bartłomiej Zimny

A więc książka „3 fundamenty” autorstwa Bartłomieja Zimnego, jest bardzo ciekawym poradnikiem. Po przeczytaniu tej książki muszę Wam powiedzieć, że sam autor jest strasznie zwariowaną (w pozytywnym znaczeniu) oraz ambitną osobą.

Ale wróćmy do samej książki, otóż tytułowe trzy fundamenty to:
- aktywność fizyczna,
- zdrowe odżywanie,
- sposób myślenia.

Jeśli chodzi o pierwszy fundament - bardzo spodobał mi się sposób opisania jak wykonywać dane ćwiczenie oraz o częstych błędach, które możemy zrobić, podczas ich wykonywania. Bardzo pomocne były liczne fotografie, które też pokazywały błędy oraz jak powinny one poprawnie wyglądać.

Drugi fundament - bardzo spodobał mi się fakt, że Bartek nie napisał tutaj - jak w większość takiego typu poradnikach - że pizza i inne takie są złe i trzeba je wykreślić całkowicie z naszego jadłospisu, sam wspomina, że czasem zje coś mniej zdrowego. Jak mówi stare powiedzenie: Wszystko jest dla ludzi, ale trzeba znać umiar. Bardzo spodobała mi się tabelka z podziałem żywności na złe, lepsze i najlepsze - pokazało mi jak małymi kroczkami mogę zmienić swój jadłospis. Ciekawe są też przepisy na koktajle, podane przez autora, aż nie mogę się doczekać aż je wypróbuję😎

I ostatni fundament - Bartek opisał relacje międzyludzkie, wspomniał też o swojej przeszłości oraz pokazał jak ważne jest pozytywne myślenie. Musze się przyznać, że niektóre fragmenty powtarzam sobie kiedy próbuję wjechać rowerem pod stromą górkę i się pochwalę, że za każdym razem dojeżdżam coraz dalej💪🔥

Jeszcze na koniec powiem o całości - książkę czyta się bardzo szybko, m.in., za sprawą stylu pisania - miałam wrażenie jakbym prowadziła luźną rozmowę z autorem oraz Bartek wspomniał o kilku ciekawych wspomnieniach ze swojego życia, które dadzą czytelnikowi mocnego kopa do działania! Bardzo też spodobał mi się fakt, że autor nie rzuca czytelnika na głęboką wodę tylko radzi by wszystko robić powoli, co razem z jego pozytywną energią, daje jeden z dobrych poradników, które aż chce się czytać. Po skończeniu tej książki po prostu chce się wyjść z domu i zacząć ćwiczyć!

Ale wróćmy do samej książki, otóż tytułowe trzy fundamenty to:
- aktywność fizyczna,
- zdrowe odżywanie,
- sposób myślenia.

Jeśli chodzi o...

Bartek jest bardzo pozytywną, zakręconą i ambitną osobą. Mierzy wysoko, spełnia swoje marzenia. Mówi i myśli dużo bardziej dojrzale niż niejeden rówieśnik! Niby dlaczego mielibyśmy robić coś, czego nie lubimy, lub słuchać opinii innych? Bartek próbował, próbował i sobie wypracował, a teraz motywuje innych i zachęca do poszukiwania nowych zainteresowań! Bo nasza pasją może kiedyś stać się naszą pracą! A przecież powinniśmy robić to, co kochamy! : )

„To jak myślimy, w ogromnym stopniu wpływa na to, co robimy! Jeśli przestaniemy wierzyć, to nigdy nie wygramy z chorobą, nie zwyciężamy na zawodach, nie spełniamy marzeń! Kiedy tracimy, wiarę przegrywamy...”

„3 fundamenty” autorstwa Bartłomieja Zimny to pozycja, która może wam dać sporo do myślenia i wiele zmienić w waszym życiu. Bartek swoją książkę zaczął od wspaniałego i bardzo motywującego wstępu. Już z niego można naprawdę sporo wyciągnąć. Dalej książka podzielona jest na trzy rozdziały. Każdy opisuje inny ważny aspekt prowadzący nas ku zdrowemu trybu życia. Autor określa te aspekty słowem ,,Fundamenty". Jego zdaniem to są trzy główne czynnik bez których nie uda nam się osiągnąć wyznaczonego celu.

„Aktywność fizyczna jest nieodłączną częścią zdrowego trybu życia”.

Na pierwszy strzał idzie aktywność fizyczna. Bartek pokrótce przedstawia nam konsekwencje rezygnacji z ruchu. Opisuje nam swój sposób na aktywne rozpoczęcie dnia, ale również podaje kilka prostych rad, które mogą pomóc nam wdrążyć trochę tej aktywność do codziennej rutyny.

„Wprowadzenie lepszych nawyków żywieniowych, to wcale nie surowa czy restrykcyjna dieta”.

Jak się domyślacie, kolejnym etapem jest zdrowe odżywianie. Ten temat został przez Bartka w dość fajny sposób punktowo opisany. Nie jest to jakaś sucha wiedza, a naprawdę przystępnie skonstruowane rady. W tym rozdziale znajduje się także tabelka, która ułatwi nam wybór zdrowszych zamienników uwielbianych przez nas, ale niezbyt zdrowych produktów.

„Myśli mają nieskończoną moc”

„Sposób myślenia” to już ostatni rozdział tej książki. Nietrudno się domyślić, że zdecydowanie zmusza on do głębszych refleksji. Jestem pewna, że po jego przeczytaniu, choć część waszych wątpliwości zostanie rozwianych. Tak przynajmniej było w moim przypadku.

Podsumowując książka „3 fundamenty” okazała się świetnym motywatorem.
Jest to idealna pozycja dla osób początkujących, jak i dla tych, którzy jeszcze zastanawiają się nad zmianą w swoim życiu. Na pewno znajdziecie tutaj odpowiedzi na nurtujące was pytania. Sama osobiście nie jedną radę Bartka wzięłam do siebie. Mam nadzieję, że uda mi się je na stałe wdrążyć do swojego życia i treningu.

Gorąco polecam.

Autorem książki ,, 3 fundamenty" jest młody chłopak pełen pasji. Bartłomiej Zimny jest trenerem personalnym, tancerzem a także nauczycielem breakdance. Kocha to co robi i chce tą wiedzą podzielić się z innymi.
Początkowo obawiałam się, że książka będzie skupiać się tylko na tańcu breakdance. Myliłam się.
Książka składa się z wiele porad dotyczących ćwiczeń , odżywiania się i sposobie myślenia. Przy ćwiczeniach oprócz zdjęć i opisów mamy także kod QR. Dzięki niemu możemy dokładniej przyjrzeć się ,
jak wykonywać dane ćwiczenie poprawnie.
Mi najbardziej podobał się rozdział dotyczący odżywania. Mamy tutaj rady jak stopniowo zamienić jedzenie na bardziej zdrowe a także parę przepisów. Sam autor wspomina, że sam czasem zje pizzę czy coś mniej zdrowego. Wszystko jest dla ludzi ale z umiarem.
Wplecionych zostaje wiele zdarzeń z życia Bartłomieja co sprawia, że czyta się jeszcze przyjemniej. Wspomina nam tutaj o tym jak debiutował na zawodach a także o kontuzjach.
Po przeczytaniu tej książki aż ma się ochotę wstać z kanapy i poćwiczyć.😃
Książka nie ma wielu stron. Przeczytałam ją w godzinę. Mimo tego, zawiera wiele porad które mogą pomóc osobą, które chcą zacząć aktywny tryb życia.
Wszystko napisane jest w przejrzysty sposób.
Polecam bardzo 😉

Dodaj cytat z książki 3 Fundamenty