Okładka książki 3 Fundamenty Bartłomiej Zimny
Wydawnictwo Vatori
2021-06-07
2021-06-07
9788396182005

Świetna książka, polecam każdemu!! Warto przeczytać, daje inne spojrzenie na dotychczasowe życie, skłania do refleksji i do podjęcia działań dla lepszego jutra!

3 Fundamenty

Człowiek jest jak budowla, która aby przetrwać, potrzebuje stabilnego i trwałego podparcia.
A takim podparciem są trzy fundamenty tj. aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie, czy też sposób myślenia.
Książka zawiera proste porady i gotowe plany działania.
W książce można znaleźć zestawy ćwiczeń, praktyczne wskazówki, i to wszystko też jest pokazane w postaci fotografii.
Można się też dowiedzieć, jak prawidłowo wykonuję się niektóre ćwiczenia i jak unikać błędów podczas ich wykonywania. Bo jak coś źle wykonamy to możemy sobie zrobić ból albo co gorsza doprowadzić się do kalectwa.

Książka jest ciekawa, ma ciekawe grafiki, można się dużo dowiedzieć o sporcie. Autor ma pojęcie o tym, co tam jest napisane, bo sam musiał wszystko zmienić w swoim życiu.

Polecam Wam 😁.

Dziękuję wydawnictwu autorowi za egzemplarz ❤️ ❤️.

3 Fundamenty

Książka zawiera proste porady i gotowe plany działania.

"3 fundamenty" to książka, która z pewnością zainspiruje każdego czytelnika do osiągnięcia swoich celów sportowych. Autor przedstawia czytelnikom różne strategie motywacyjne i techniki, które pozwolą im na osiągnięcie sukcesu w swoim sportowym marzeniu. Książka jest napisana w przystępny i zrozumiały sposób, co pozwala na łatwe zrozumienie i zastosowanie przedstawionych tam informacji.

Jest to książka, która przypomina nam, że sukces w sporcie wymaga ciężkiej pracy, uporu i wytrwałości. Bartłomiej Zimny pokazuje, jak ważna jest wizualizacja celu, planowanie i trzymanie się swoich marzeń.

Książka ta jest również bogata w przykłady z życia znanych sportowców, co dodaje jeszcze więcej motywacji i inspiracji.

Jest to książka, która na pewno pomoże każdemu, kto chce osiągnąć swój cel sportowy, oraz tym którzy chcą poprawić swoją motywację i zwiększyć swoją wytrwałość. Jest to pozytywna lektura dla każdego, kto chce zwiększyć swoje szanse na osiągnięcie sukcesu w sporcie.

,,3 fundamenty” Bartłomiej Zimny - recenzja.❤️

Człowiek to budowla, która aby przetrwać, potrzebuje stabilnego i trwałego podparcia. Takim podparciem są trzy fundamenty – aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie i sposób myślenia. Jak zbudować każdy z tych elementów? Tego dowiedzieć możecie się w książce pod tytułem ,,3 fundamenty”.

Zacznę od tego, że było to moje pierwsze spotkanie z poradnikiem. Zazwyczaj ich nie czytam, bo twierdzę, że to tylko pusta teoria, natomiast tutaj było zupełnie inaczej. Bartek to osoba pełna pasji i zaangażowania, jest trenerem personalnym, tancerzem oraz nauczycielem breakdance. Czytając ten poradnik widać wyraźnie, że kocha to co robi i chce podzielić się tym ze światem. Czy wyszło dobrze?
Zdecydowanie tak. Książka napisana jest prostym zrozumiałym językiem, co jest niezwykle ważne. Informacje, które przekazywał nam autor posiadały przykłady poparte jego doświadczeniami i różnymi anegdotami, co było naprawdę interesujące.
Ponadto poradnik zawiera zdjęcia i kody QR pozwalające dowiedzieć się jak poprawnie wykonywać różne ćwiczenia. Muszę przyznać, że podobały mi się wszystkie 3 fundamenty, ale zdecydowanie moim faworytem jest odżywianie. Dział ten zawierał proste rady dotyczące tego jak na przykład ograniczyć spożywanie cukru, jak zmienić złe produkty spożywcze na te lepsze (było przedstawione to w fajnej tabelce, która może okazać się bardzo przydatna),czy też jak przygotować odżywcze koktajle.
Podsumowując twierdzę, że w tej książce każdy znajdzie coś dla siebie i może nauczyć się czegoś nowego od mniejszych rzeczy, po te większe. Taką prostą rzeczą, którą nauczyła mnie ta książka jest to, że nie każdy poradnik musi być nudny. Ten zdecydowanie nie był, dlatego też mogę polecić go wam z czystym sumieniem. Czytajcie bo jest tego warty!❤️

Za możliwość przeczytania ,,3 fundamentów” dziękuję autorowi @bartlomiejzimny ❤️

,,3 fundamenty” Bartłomiej Zimny - recenzja.❤️

Zacznę od tego, że było to moje pierwsze...

"3 FUNDAMENTY" - BARTŁOMIEJ ZIMNY

Autor jest instruktorem breakdance, zwycięzcom Zawodów Breakdance BREAK GENERATION 2019, trenerem personalnym.

W książce poruszone zostają 3 fundamenty, 3 obszary życia o które warto zadbać, bo jak sam autor pisze: "... każdy z nas jest "budowlą" mającą podparcia, które trzymają całą konstrukcję! Im podstawa jest solidniejsza, tym łatwiej zbudować większy budynek."
Te trzy fundamenty to: aktywność fizyczna, odżywianie, sposób myślenia.

Po krótce o każdej z części:

1. Aktywność fizyczna - objętościowo zajmuje najwięcej stron, a to dlatego że większości ćwiczeń, wskazówek towarzyszą zdjęcia, które pozwalają lepiej zrozumieć cwiczenie. Bardzo spodobał mi się pomysł z wypisaniem najczęściej popełnianych błędów - myślę, że to coś w sam raz dla początkujących. Dzięki czemu każde ćwiczenie jesteśmy w stanie wykonywać w sposób prawidłowy i przede wszystkim zdrowy dla nas.
Mi aktywność fizyczna towarzyszy na codzień, nie wyobrażam sobie tygodnia bez pójścia na basen, ani dnia bez wieczornego rozciągania. Bartek w ciekawy sposób przedstawia może się wydawać niektórym oczywiste fakty, jednak jak są one spisane w jednym miejscu mają dużą moc i dają do myślenia. Ja miałam dość duży kontakt ze sportem i ogólnie pojętą aktywnością fizyczną, dlatego wiele już wiedziałam, jednak jeśli chcecie zacząć swoją przygodę z ćwiczeniami lub jesteście początkujący, niejesteście pewni jak wykonywac dane ćwiczenia, książka będzie idealnym pomysłem😉

2. Odżywianie - rozdział poświęcony odżywianiu. Autor pokazuje, że zdrowe posiłki nie koniecznie wiążą się z długim przygotowaniem i wysoką ceną. Wypisuje ciekawe zamienniki mniej zdrowych produktów. Porusza temat zmieniania nawyków jedzeniowych, a także przedstawia swoje pomysły na koktajle.

3. Sposób myślenia - ostatni fundament, według mnie najciekawszy, daje sporo do myślenia. Jest bardzo motywujący do zmian i podążaniu za marzeniami. Porusza tematy takie jak kontakty międzyludzkie, wyznaczanie celów, pasja.

Książkę czyta się bardzo szybko,. Mimo niepozornego wyglądu i 112 stron zawiera wiele przydatnych wskazówek. Jest bardzo motywująca.

Podsumowując, myślę że każdy znajdzie w tej pozycji coś dla siebie. Jeśli chcecie zacząć swoją przygodę ze zdrowym stylem życia to książka obowiązkowa dla Was. A może nie do końca wierzysz w siebie i swoje marzenia? A może nie do końca wiesz od czego zacząć? Koniecznie sięgnij po tę pozycję.

Za książkę dziękuję autorowi.

"3 FUNDAMENTY" - BARTŁOMIEJ ZIMNY

Książka napisana przez Bartka z pasją, zaangażowaniem, który ma marzenia, dąży do celu i choć upadnie to wstaje i próbuje jeszcze raz. Książka inna niż te, które zazwyczaj czytam, ale byłam jej ogromnie ciekawa. Jako osoba która recenzuje książki, robi to z przyjemności, pasji i wkłada w to duży wysiłek to chcę też pomóc Bartkowi dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Napisanie książki w tak młodym wieku, opowiedzenie swojej historii nie jest łatwe.
Pierwszy fundament w książce to SPRAWNOŚĆ FIZYCZNA
jestem osobą, która w ostatnim czasie, tylko leży w łożku i ma naprawdę bardzo mało ruchu. A nie powinno tak być. Kiedyś ćwiczyłam na w-f, teraz unikam tego jak mogę. Czemu? Nie wiem… Przez jakiś czas próbowałam sama ćwiczyć, przez półtorej tygodnia się udało, a potem moja motywacja gdzieś uciekła albo po prostu chęć polecenia sobie z książką wygrało. Bartek pokazuje nam jak poprawnie robić ćwiczenia, które możemy wykonać po przebudzeniu się by mieć więcej energii i chęci na resztę dnia. Zajmuje to mało czasu, a na prawdę warto.
Drugim fundamentem jest ODŻYWIANIE
Nie chodzi tu o jakąś dietę, tylko o zdrowe odżywianie i jeśli tylko chcemy to możemy tanio i zdrowo zjeść. Bartek pokazuje nam zamienniki na lepsze składnikowo produkty, opisuję jak cukier jest szkodliwy i dodatkowo dzięki niemu poznałam fajną i łatwą w obsłudze apke, którą polecił.
Ja tez wam polecam ZDROWE ZAKUPY skanujemy kod kreskowy, a aplikacja pokazuje nam czy dany produkt jest zdrowy czy należy do tych mniej zdrowych.
Trzeci fundament to SPOSÓB MYŚLENIA
I to był dla mnie najważniejszy fundament, wiele razy sie poddawałam, miałam myśli, że mi sie nie uda, że ktoś jest lepszy. Nie powinno tak być.
Bartka pasją jest taniec, a moją czytanie książek i prowadzenie bookstagrama. Patrząc na inne profile narzekałam na swój. Człowiek uczy się na błędach, swoich lub kogoś. Teraz uważam, że mój profil jest naprawdę śliczny i nie ma co się poddawać w robieniu tego co kochamy. Starajmy się ulepszać i nie zwracajmy na krzywe spojrzenia innych.

Książkę pochłonęłam w kilka godzin, gdy zaczęłam czytać to się od niej nie oderwałam dopóki nie skończyłam. Podobało mi się to jak jest napisana, skierowana bezpośrednio do czytelnika i czułam się jakbym z autorem rozmawiała. Przyznam, że była mi potrzebna taka inna książka, po przeczytaniu inaczej patrzę na niektóre rzeczy, mam inne podejście do niektórych sytuacji, ludzi. Ta książka jest dla każdego. Dla osoby która chce mieć trochę ruchu w swoim codziennym życiu, ale nie wie jak się za to zabrać i dla osoby, która w niektórych rzeczach się pogubiła i musi spojrzeć na niektóre sytuacje z perspektywy kogoś innego.
Zachęcam was do zakupu książki Bartka Z Pasją 🤍

5/5⭐️

„Jesteśmy tu tylko przez chwilę, wiec przeżyjmy to życie na swój wyjątkowy sposób.”

A to było tak...
Pewnego wrześniowego dnia na moim bookstagramie odezwał się do mnie młody chłopak z propozycja przeczytania jego książki- poradnika.
To 19letni Bartłomiej Zimny - człowiek pełen pasji, marzeń i pozytywnej energii. Trener personalny,  instruktor breakdanca, zwycięzca Ogólnopolskich Zawodów Breakdance "Break Generation 2019", a także autor kanałów na YT: "Bartek z pasją" i "Do góry nogami przez świat" - brzmi imponująco, prawda?
Muszę przyznać, że zaciekawił mnie tym, co ma do powiedzenia i zaimponował, że w tak młodym wieku już sporo osiągnął dzięki swojej pasji i ogromnej determinacji. Ale nie ukrywam, że trochę obawiałam się, że książka może wykraczać poza obręb moich zainteresowań.
Okazało się, że się myliłam.
To pozycja nie tylko dla miłośników tańca, siłowni, sportowo- zdrowego stylu życia.
Wierzę, że to pozycja praktycznie dla każdego.
A już na pewno dla ludzi z pasją, nawet zupełnie odmienną od autora. To książka dla tych, co już ją odnaleźli, i dla tych, którzy dopiero jej szukają. Dla młodych i tych starszych, wiek nie ma tu znaczenia.
Mini- poradnik "3 fundamenty" to proste rady i przemyślenia autora, w których aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie i sposób myślenia to podłoże do poprawy jakości życia.
A w każdym z 3 fundamentów można odnaleźć, coś dla siebie - tego jestem w 100% pewna.
W skrócie o trzech fundamentach:
⭐1 fundament "aktywność fizyczna" jest najbardziej rozbudowany.
Bartek przedstawia proste ćwiczenia i porady, które może praktykować prawie każdy. Opisy uzupełnione są zdjęciami i kodami QR, które pomagają upewnić się, że ćwiczenia wykonywane są prawidłowo. Mnie osobiście najbardziej spodobały się te wykonywane w łóżku zaraz po przebudzeniu😅.
⭐2 fundament "odżywianie"- to kilka bardzo praktycznych porad na temat zmiany sposobu odżywiania i bardzo fajne, proste przepisy na odżywcze koktajle.
⭐3 fundament "sposób myślenia", mój ulubiony i zdecydowanie było mi go za mało, ale, co najważniejsze zostało powiedziane. O sposobie myślenia, nastawieniu do siebie i innych spokojnie można by napisać osobną książkę.
"3 fundamenty" to mini- poradnik;
jest krotko, na temat, bez zbednego lania wody, tak, że w każdej chwili można powrócić do lektury i jasnych, prostych, ale trafnych porad.

Ogromnie cieszy mnie to, że młodzi, tacy jak Bartek mają coś do pokazania, coś do powiedzenia i coś do przekazania. @Brawo, tak trzymaj.
Ja osobiście cieszę się, że mogłam zapoznać się z "3 fundamentami", choć na początku wynikło to tylko z chęci wspierania młodych z pasjami.
Polecam, a Bartkowi gratuluję i życzę dalszych sukcesów👍.

A to było tak...

Czy często dajecie szansę debiutom, a do tego tym bardzo młodym osobom, które zaczęły dopiero raczkować w świecie literackim? Ja jestem za tym, aby takim osobom dać szansę, mi taką dano, powierzając pierwszą książkę do recenzji, o której nawet nie marzyłam.

Bartek napisał do mnie z propozycją współpracy, z początku z braku czasu troszeczkę go olałam, a bardziej to zapomniałam o nim, za co bardzo przepraszam🙏 W końcu się ogarnęłam i napisałam do niego, jak się cieszę, że mogłam przeczytać tę książkę. Jest bardzo wartościowa i napisana przez bardzo mądrego chłopaka, który na swój wiek, bo ma zaledwie 18 lat, napisał ją w sposób bardzo profesjonalny i przemyślany. Bartek ma bardzo dużo do przekazania, sam wiele przeszedł, doznał kontuzji, która miała skreślić jego marzenia o tańcu breakdance, ale on się nie poddał i zawalczył o siebie. Dodam, że jest zwycięzcą Ogólnopolskich Zawodów Breakdance Break Generation 2019👏 Książka ta jest dla niego taką terapią, oczyszczeniem i podzieleniem się swojej wiedzy z innymi.

🏅 "3 fundamenty" podzielona jest na 3 części. Pierwsza poświęcona jest ćwiczeniom, sprawności fizycznej, w skrócie "ruch to zdrowie". Autor pokazuje i tłumaczy jak robić podstawowe ćwiczenia, ale i ostrzega przed nieprawidłowym ich wykonywaniem. Ogromny plus za to, że te ćwiczenia przedstawione są na zdjęciach, dzięki nim każdy będzie w stanie je wykonać💪 Dodam, że Bartek ukończył kurs trenera personalnego, więc chłopak wie, co robi.
🏅Kolejny fundament, to odżywianie, dieta, wyrobienie w sobie i zmiana nawyków żywieniowych. Rewelacyjnym pomysłem było umieszczenie tabeli, która przedstawia, jak można zastąpić konkretny produkt jego zdrowszym odpowiednikiem np.
chipsy na oleju➡️(zastąp) chipsy z pieca➡️(zastąp) chipsy z owoców i warzyw.
Znalazły się tutaj również przepisy na koktajle odżywcze, owsiankę, a także czym należy się kierować, wybierając jajka.
🏅 Ostatni fundament i jak dla mnie najważniejszy to sposób myślenia. Wszystko zależy od nas i naszego nastawienia na życie. Bartek pokazuje czym się kierować w życiu, aby się nie poddawać i walczyć o swoje marzenia. Jedna z ważniejszych zasad to nie stój w miejscu i się nie ograniczaj.
"Zmieniając sposób myślenia, zmieniasz całe swoje życie."
Podsumowując, cieszę się bardzo, że mogłam przeczytać tę książkę, z której Bartek powinien być dumny. Żałuję tylko, że ma ona zaledwie ponad 100 stron, jak dla mnie powinna mieć 2 razy tyle i wtedy byłaby totalnym sztosem💪 Trzymam kciuki za Ciebie i powodzenia🤞Dziękuję Ci również, że mi zaufałeś i powierzyłeś swoją książkę do recenzji i za tą piękną dedykację❤️

🤸‍♀️Recenzja 🤸‍♀️
Dzisiaj zapraszam na Recenzje książki
z gatunku sportu , aktywność fizycznej,
odżywiania i sposób myślenia
Autora Bartłomiej Zimny

Autorem książki 3 fundamenty jest młody człowiek trener personalny instruktor, zwycięzca ogólnopolskich zawodów Breakdance BREAK GENERATION 2019 . Pasjonat breakdance, zdrowego stylu życia i budowania motywacji poprzez zmianę sposobu myślenia. Na swoim kanale -Bartek z Pasją -publikuje wywiady z ludźmi inspiruję i dzielącymi się swoją pasją z innymi .

3 fundamenty składa się 3 etapów, fundamentów
1 Aktywność fizyczna
w której autor pokazuje jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia.
2 Odżywianie
Tutaj można znaleźć dużo ciekawych pozycji jak zdrowo się odżywiać, zmienić nawyki, dietę
mamy fajną tabelkę w której znajdziemy złe wybory, lepszy wybór i najlepszy wybór jedzenia.
Prawidłowe nawdonienie, pomysły na super koktajle do picia . Pierwszy posiłek który jest najważniejszy, przepis na owsiankę. Szybko i zdrowo jednocześnie.
3 fundament to Sposób myślenia. Rozdział który daje dużo do myślenia. Są w nim tematy takie jak . Jakimi ludźmi się otaczasz. Porażka to znaczy lekcja cały czas być uczniem i inne które przydadzą się zmienić myślenie. Ta książka będzie dobra dla nastolatków którzy wchodzą w dorosłe życie ale nie tylko osobom którym chcą zmienić swoje życie zacząć ćwiczyć, zdrowo się odżywiać i myśleć pozytywnie o swoim życiu. Książka bardzo mi się podobała i jest to druga książka którą dam do przeczytania synowi który jako 13 latek zaczyna dorosłe życie. Polecam bardzo serdecznie

Dziekuje autorowi za egzemplarz do recenzji ❤❤❤❤

🤸‍♀️Recenzja 🤸‍♀️
Dzisiaj zapraszam na Recenzje książki
z gatunku sportu , aktywność fizycznej,
odżywiania i sposób myślenia
Autora Bartłomiej Zimny

A więc książka „3 fundamenty” autorstwa Bartłomieja Zimnego, jest bardzo ciekawym poradnikiem. Po przeczytaniu tej książki muszę Wam powiedzieć, że sam autor jest strasznie zwariowaną (w pozytywnym znaczeniu) oraz ambitną osobą.

Ale wróćmy do samej książki, otóż tytułowe trzy fundamenty to:
- aktywność fizyczna,
- zdrowe odżywanie,
- sposób myślenia.

Jeśli chodzi o pierwszy fundament - bardzo spodobał mi się sposób opisania jak wykonywać dane ćwiczenie oraz o częstych błędach, które możemy zrobić, podczas ich wykonywania. Bardzo pomocne były liczne fotografie, które też pokazywały błędy oraz jak powinny one poprawnie wyglądać.

Drugi fundament - bardzo spodobał mi się fakt, że Bartek nie napisał tutaj - jak w większość takiego typu poradnikach - że pizza i inne takie są złe i trzeba je wykreślić całkowicie z naszego jadłospisu, sam wspomina, że czasem zje coś mniej zdrowego. Jak mówi stare powiedzenie: Wszystko jest dla ludzi, ale trzeba znać umiar. Bardzo spodobała mi się tabelka z podziałem żywności na złe, lepsze i najlepsze - pokazało mi jak małymi kroczkami mogę zmienić swój jadłospis. Ciekawe są też przepisy na koktajle, podane przez autora, aż nie mogę się doczekać aż je wypróbuję😎

I ostatni fundament - Bartek opisał relacje międzyludzkie, wspomniał też o swojej przeszłości oraz pokazał jak ważne jest pozytywne myślenie. Musze się przyznać, że niektóre fragmenty powtarzam sobie kiedy próbuję wjechać rowerem pod stromą górkę i się pochwalę, że za każdym razem dojeżdżam coraz dalej💪🔥

Jeszcze na koniec powiem o całości - książkę czyta się bardzo szybko, m.in., za sprawą stylu pisania - miałam wrażenie jakbym prowadziła luźną rozmowę z autorem oraz Bartek wspomniał o kilku ciekawych wspomnieniach ze swojego życia, które dadzą czytelnikowi mocnego kopa do działania! Bardzo też spodobał mi się fakt, że autor nie rzuca czytelnika na głęboką wodę tylko radzi by wszystko robić powoli, co razem z jego pozytywną energią, daje jeden z dobrych poradników, które aż chce się czytać. Po skończeniu tej książki po prostu chce się wyjść z domu i zacząć ćwiczyć!

Ale wróćmy do samej książki, otóż tytułowe trzy fundamenty to:
- aktywność fizyczna,