Magia wody

Okładka książki Magia wody Lilith Dorsey
Okładka książki Magia wody
Lilith Dorsey Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Seria: Elements of Witchcraft series poradniki
poradniki
2021-09-29
Bartłomiej Kotarski

Jedynie jest Jeden Stwórca, wywyższony, nad bogami
Stwórca stworzył wodę, woda to dar Boży
Kult sił przyrody w Księdze Mądrości, z Jego Słowa Bożego.Magia nie jest biblijna. Chwała, uwielbienie należy się Bogu, najwyższemu
Jego stworzenie to dar Boży, stworzenie, przyroda kieruje się ku Stwórcy, wskazuje na Niego
Stwórca jest Światłością
Jego Boża Miłość 🕊

Jedynie jest Jeden Stwórca, wywyższony, nad bogami
Stwórca stworzył wodę, woda to dar Boży
Stwórca jest Światłością
Jego Boża Miłość 🕊

Wieloaspektowe omówienie żywiołu, sporo propozycji, jak pracować z Wodą, rzetelne informacje wzbogacone własnymi doświadczeniami autorki i przystępny język sprawiły, że książkę uważam za naprawdę wartościowe.

"MAGIA WODY" LILITH DORSEY

Jest to pierwsza część świetnie się zapowiadającej serii pt. "Żywioły".
Przyznam, że bardzo mnie zaciekawiła tematyka i już wiem, że warto było przeczytać tę lekturę.
Jest napisana bardzo lekkim, prostym i ciekawym stylem.
Dużo w niej zaskoczeń i wiadomości o których nie wiedziałam.

Woda - magiczny żywioł życia.
Wiadomo, że obok ziemi, ognia i powietrza jest podstawą magii.
Woda to deszcz, jeziora, oceany oraz kojąca kąpiel poranna mgła. Woda to krew i pot oraz nasze wspomnienia.
Woda rządzi emocjami i przejawia się w postaci łez.
W każdej postaci może nam objawić swoją magię i własne tajemnice.

Dzięki tej lekturze poznamy historię , folklor i mity związane z wodą, dowiemy się jak pracować z żywiołem wody.
Będzie też coś dla bardziej wtajemniczonych i chcących dowiedzieć się więcej - rozdział poświęcony rytuałom, zaklęciom.

Ta książka ma za zadanie pokazać, w jaki sposób czcić i wykorzystywać świętą wodę. Poznamy i zbadamy tutaj jej historyczne i wielowymiarowe tło.

Woda towarzyszy człowiekowi od samego początku, ponieważ człowiek rodzi się w wodzie. Przecież zupełnie nieświadomie pływamy sobie w wodach płodowych.
Ludzie bez słodkiej wody nie są w stanie przeżyć zbyt długo. To ona gasi pragnienie i bez niej nie ma życia.
Nie jest lekiem na wszystko, ale może przynieść ukojenie i wyciszenie, swoiste oczyszczenie.
Woda zawsze nas otacza, jest w naszych ciałach i wokół nas.
Stanowi sześćdziesiąt procent składu naszego organizmu, ale jest też w naszym mózgu i sercu w siedemdziesięciu procentach.
Tak wiec pewnym jest, że woda jest nie tylko wokół nas, ale i w nas.
Symbolizuje nasze emocje, nadzieje i naszą prawdziwą postać. Jak żaden innych żywioł zajmuje miejsce między inspiracją a transformacją.

Super lektura.
Wyczekuję kolejnej części pt. "Magia powietrza".

"MAGIA WODY" LILITH DORSEY

Jest to pierwsza część świetnie się zapowiadającej serii pt. "Żywioły".
Jest napisana bardzo lekkim, prostym i ciekawym stylem.
Dużo w niej zaskoczeń i wiadomości o których nie wiedziałam.

Woda - magiczny żywioł życia.
Wiadomo, że obok ziemi, ognia i...

"Ta książka ma za zadanie pokazać, w jaki sposób czcić i wykorzystywać świętą wodę. Zbadamy tu historyczne i wielowymiarowe tło jej magii." Tak, to zupełnie nie w moim stylu książka. Córka chciała ją przytulić (koniec końców po przeczytaniu jest na mocne TAK) a jak już jest, wiedziona ciekawością o co w tym popularnym nurcie "witch" chodzi, też przeczytałam. Bo, o co się rozchodzi to ja dopiero dowiedziałam się już z książką w ręku, miałam bowiem zupełnie inne wyobrażenie na temat treści tej pozycji.
Książka podzielona jest na trzy części; Historia, folklor i mity, Praca z żywiołem wody i Przepisy, rytuały i zaklęcia.
Najlepsza dla mnie była część pierwsza bo obiektywnie przyznam, że o wielu dla mnie nowych rzeczach przeczytałam. Te wszystkie bóstwa, rytuały, mitologiczne kwestie… Nigdy mnie to nie interesowało, więc i tematy nowe. Szczęśliwie dla mnie (bo to raczej nie przemawia na plus dla znających temat) wszystko jest raczej opisane "po łebkach", dla mnie spoko, krótko, temat liznęłam, wystarczy. Jeżeli ktoś szuka "poważnego" (nurt ezoteryczny, jakoś nie przejdzie u mnie z pominięciem cudzysłowu) opracowania to chyba jednak nie ten tytuł. Choć sama nie wiem...
Podsumowując, książka jest tak specyficzna, że znajdzie głównie odbiorców wśród osób zorientowanych w temacie. No i pojedynczych czytelników, freak'ów jak ja, nieuprzedzających się, ciekawych nowego. Poznałam, przeczytałam, wiem, że to nie moja bajka.

Moje zainteresowanie ezoteryką, magią i dawnymi wierzeniami nie jest żadną tajemnicą i niczym, czego byście już nie wiedzieli. Wiecie też, że gdy tylko coś związanego z tymi kręgami moich zainteresowań pojawia się na księgarnianych półkach, najczęściej pojawia się też na Papierowym. Ot, takie hobby. ;)
Nie inaczej było z Magią wody Lilith Dorsey, która, jak się okazuje, jest częścią cyklu Żywioły, w którym, jak się zapewne domyślacie, przeczytacie o każdym żywiole, choć każda z części będzie napisana przez kogoś innego.

Zabierając się za ten tytuł, byłam święcie przekonana, że znajdę w jego wnętrzu całą masę zaklęć, opisów rytuałów oraz przepisów na eliksiry, bo przecież najczęściej taka treść znajduje się w publikacjach tego typu. Jakież było moje zdziwienie pomieszane z zaskoczeniem, gdy okazało się, że owszem są tam wspomniane przeze mnie chwilę wcześniej „zagadnienia”, ale jest to mała część całości. Większość dotyczy „studium” nad znaczeniem wody w różnych kulturach, mitach i praktykach magicznych. Można się zachwycić? Ja byłam wprost uradowana! Nadal jestem i niecierpliwie czekam na pojawienie się Magii powietrza.

Magia wody podzielona jest na trzy części. W pierwszej z nich autorka opowiada i to w bardzo fajny sposób (nie dość, że przystępnie, to tak ciekawie, że „słucha się” tego, jak bajki) o symbolice wody na przestrzeni wieków w różnych kulturach. Przytacza mity i opowieści, podkreślając od czasu do czasu pewne podobieństwa w opowieściach z różnych stron świata. Przytacza także część stworzeń i bóstw związanych z tytułowym żywiołem, nie szczędząc przy każdym z nich kilku zdań, słowem wyjaśnienia z czym/kim mamy do czynienia. Przeczytacie w tej części również o miejscach kultu, które znane są od pradawnych czasów i dlaczego są takie niezwykłe.

Druga część poświęcona jest typom wody, bo jak się okazuje, jest ich kilka i każdy z nich służy do innych praktyk magicznych i ma inne właściwości. Poznacie także znaczenie tytułowego żywiołu w astrologii, tarocie. Zgłębicie gatunki roślin związanych z wodą, kryształów, które mogą pomóc w czasie czarowania. Nie możemy zapomnieć też o zwierzętach-przewodnikach (duchowych) związanych z żywiołem, których sylwetki przybliża Lilith Dorsey.

I trzecia część, w której faktycznie znajdziecie zaklęcia i przepisy na różne „specyfiki”, ale nie tylko. Liźniecie odrobinę symboliki wody w snach, wróżb z fusów oraz poznacie święta i rytuały związane z tytułowym żywiołem.

Magia wody Lilith Dorsey z pewnością nie jest lekturą dla każdego, jednak dla tych z Was, którzy lubują się w czarostwie, legendach i mitach, albo jak ja są zwyczajnie ciekawi świata i tego, jak był i jest postrzegany żywioł wody w różnych kręgach, z pewnością będzie to ciekawa książka. Ja gorąco polecam.

Nie inaczej było z Magią wody Lilith Dorsey, która, jak się okazuje,...

Książek tego typu czytam mało, rzadko, dlatego tej byłam ciekawa, no i chciałam przeczytać coś innego, niż zwykle do mnie trafia.

W środku znajdziemy podział na 3 części: Historia, folklor i mity; Praca z żywiołem wody; Przepisy, rytuały i zaklęcia.
Dużo w niej wiedzy o wodzie. Wiele z nich, dla mnie to nowość i ciekawie było się o tym dowiedzieć. Można do tej wiedzy wracać, jeśli zapomnimy co oznacza, np Hippokamp :)
Ja nie sądziłam, że tyle wiedzy można zebrać o wodzie, a jest tego mnóstwo. Te wszystkie mity, stwoty, o których nie miałam pojęcia. Taki swojsko brzmiący Lewiatan, to olbrzymi wąż morski.
Książka wciąga i przekazuje dużo ciekawej wiedzy, najbardziej zaciekawiły mnie mityczne stwory oraz część trzecia o rytuałach i zaklęciach. Przepisy na płyny, sole do kąpieli, wróżenie z fusów. Wiele informacji się nie spodziewałam, a wiele chciałabym wypróbować.
Symbolika wody w snach, to też mnie zaciekawiło, choć dawno nie śniło mi się morze.... jednak morze to nie wszystko, zalicza się tez tutaj bagno czy deszcz.

Jeśli interesują was takie magiczne książki, to Magia Wody. Żywioły przypadnie wam do gustu , jest to jedna z kilku książek o żywiołach.
Ja nie żałuję, że ją wybrałam, bo dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, o których nie miałam pojęcia. Miło poszerzyć wiedzę o ciekawe informacje.

Chcesz poznać jej tajniki, wyjątkowość, głębie? Zanurzyć się w magii wody.

⭐ Dobrze trafiłeś. Ta książka jest, dla których osób ciekawi fenomen wody i wszytko co z nią związane. Bardzo ciekawa pozycja, oryginalna, nietuzinkowa.

🧙 Z książki dowiecie się wiele ciekawych informacji, które będziecie mogli w magiczny sposób wykorzystać w waszym codziennej rutynie. " Magia wody" zabierze Was w podróż niezwykłą, aż do początków.

Autorka podzieliła książkę na trzy bloki tematyczne.

🐈‍⬛ W pierwszej części czytelnik dostanie dużo teorii, historii, folkloru oraz mitów. Ta część bardzo przypadła mi do gustu. Czuć było w niej prawdziwą magię. Co ciekawe w tej części poznajemy nie tylko bóstwa, magiczne stwory, ale także i święte miejsca. Dzięki temu rozdziałowi mogłam poznać wiele ciekawych informacji.

🔮 Druga część zawiera w sobie praktyczne informacje przydatne do pracy z żywiołem. W tym rozdziale dowiemy się jakich roślin najlepiej używać podczas rytuałów. Czytelnik będzie miał możliwość poznać znaczenie kamieni oraz nauczy się jak wybierać odpowiednie.

🎴Trzecia część natomiast zawiera przepisy, rytuały oraz zaklęcia. Mnie najbardziej zachwycił rozdział o przepisach na płyny do kąpieli i sole, wypróbowałam je i są naprawdę łatwe do wykonania, a jak pachną... W tej części czytelnik zapozna się z wróżeniem z tarota, wahadełka, wosk, fusów.

Serdecznie polecam tę pozycję, akurat zbliżają się Andrzejki i Halloween. Magicznego dnia!

Chcesz poznać jej tajniki, wyjątkowość, głębie? Zanurzyć się w magii wody.

Zawsze kochałam wodę. Jej ogrom, siłę i moc oczyszczenia. Jak myślę o urlopie to zawsze wyobrażam sobie spędzenie czasu właśnie nad wodą. Być może jest to wytłumaczalne za pomocą mojego znaku zodiaku – ryby. Zatem z przyjemnością sięgnęłam po Magię wody pióra Lilith Dorsey. Książka jest pierwszą częścią serii o żywiołach (woda, powietrze, ziemia i ogień). Dzisiaj przybliżę Wam głębie na temat pierwszego żywiołu – wody.

Nie sądziłam, że o wodzie można tyle napisać. Dorsey świetnie usystematyzowała całą widzę w trzech częściach. Jednocześnie to tylko ułamek informacji o tym żywiole. Książka zaczyna się od wprowadzenia, czyli jak życiodajna woda przejawiała się w ludzkim życiu – od historii, przez wierzenia, mity czy święte miejsca kultu. Wiele faktów było dla mnie zupełnie nowych, przez co ten rozdział dał teoretyczne podstawy do kolejnych części.

Kolejna część przybliża magiczne właściwości wody. Tutaj należy mieć otwarty rozum na nowe doświadczenia, a przede wszystkim należy potrafić wejść do sfery duchowej. Autorka ukazuje wodę jako żywioł, który należy czcić i wskazuje na odpowiednie narzędzia – zioła, rośliny, kryształy, zwierzęta. Wśród wymienionych rzeczy można znaleźć coś dla siebie.

Ostatni poziom – level hard dla wtajemniczonych. Czytelnik dostaje konkretne przepisy, zaklęcia związane z wodą. To dość ciekawa lektura, nawet dla osób, które nie „czują” takiego rodzaju magii. Po prostu można zaczerpnąć pomysłów na urozmaiconą kąpiel, pobawić się we wróżenie z fusów czy stworzyć olejek zwabiający idealnego partnera przy okazji odprawiając wahadełkowe zaklęcie odnajdywania zagubionych przedmiotów lub stworzenie płynu przyciągającego pieniądze. Super, co nie?

„Woda zawiera w sobie mikroskopijne ilości wszystkiego, z czym kiedykolwiek weszła w kontakt. Niektórzy są zdania, że z tego powodu posiada własną pamięć.”

Najprościej mówiąc książka Magia wody to kompendium wiedzy o związku chemicznym, którego na naszej Planecie jest najwięcej. Nigdy się nie zastanawiałam, dlaczego ten żywioł tak do mnie przemawia, ale dzięki temu przewodniku poczułam jeszcze większe przyciąganie do wody. To rzeczywiście magia wody.

Książka składa się z trzech części.
Pierwsza część jest najbardziej teoretyczna i dotyczy historii, folkloru oraz mitów. Ta część zdecydowanie najbardziej mi się spodobała gdyż lubię poznawać korzenie magii, zwłaszcza jeśli jest to dla mnie coś nowego. Poznajemy nie tylko sylwetki bóstw czy mitologiczne stwory związane z wodą ale także i święte miejsca. Osobiście uważam przedstawione w tej części informacje za bardzo ciekawe i interesujące.
Druga część zawiera praktyczne informacje przydatne do pracy z żywiołem. Dowiemy się jakich roślin najlepiej używać podczas rytuałów czy zaklęć, jakie kamienie będą szczególnie pomocne. Dowiemy się też jaki wodny zwierzęcy przewodnik będzie mógł nas poprowadzić, jednakże nie da się wymusić więzi i musi ona powstać naturalnie, jak powstaje taka więź dowiecie się w książce. Ta część mimo iż po części ciekawa to jakoś mi się dłużyła i nie wiele z niej wyniosłam, bo jeśli chodzi o komponenty poszczególnych zaklęć czy rytuałów to raczek staram się trzymać przepisów niż tworzyć własne.

Trzecia część zawiera przepisy, rytuały oraz zaklęcia. Świetnym rozdziałem jest ten z przepisami na płyny do kąpieli i sole, które zawsze można pod siebie dobrać i pobawić się trochę w DIY. Mamy tu też oczywiście zaklęcia czy różne rytuały, ale to co najbardziej mnie zaciekawiło to wróżby, bo te kocham w każdej postaci od tarota po wahadełka i wróżenie z wosku czy fusów. Zawsze dla osób sceptycznie nastawionych może to być idealna forma zabawy andrzejkowej czy halloweenowej.

Podsumowując: książkę polecam osobom pędzącym w wirze magii i czarów ale także młodym wróżkom czy miłośnikom kosmetyków DIY. Może to być dla jednego podręcznik do magii a dla innej osoby książka z przepisami na dobrą zabawę i zadbane ciało.

Książka składa się z trzech części.

Piękna, naprawdę intrygująca i emanująca magią okładka. Interesujecie się magią, wierzycie w nią, lubicie czytać i szukać nowości? Bardzo ciekawie mnie te tematy i chętnie sięgnęłam po tą książkę.

Woda jest jednym z żywiołów i jak wiemy jest obecna w naszym życiu, jest w nas, wszędzie wokół, bez niej byśmy nie przeżyli. Wszystko to wiemy, ale jakie sekrety jesczsze skrywa w sobie woda?

Właśnie to zdradza nam ta książka mówiąc o symbolach wody w połączeniu z magicznymi praktykami, o mitologii, historiach rzek, ocenach, oraz o tym co bardziej praktyczne czyli jak samej i na codzień korzyść z wody.

Chcecie dkryć ziola, rośliny i magię wodny? Chce wiedzieć jak wróżyć z wody oraz poznać wodne zaklęci? Oraz - co chyba najbardziej zaciekawi - jakie są magiczne magiczne wody i sole do kapieli?

To magiczna, wodna książka, w sam raz dla każdego zainteresowanego tematem magii.

• Magia
  • Poradniki
  • Witch
  • Ezoteryka, Rozwoj duchowy🔮🕉☯️
  • Serie

Dodaj cytat z książki Magia wody