Krystyna Skarbek. Szpieg w spódnicy

Okładka książki Krystyna Skarbek. Szpieg w spódnicy Marcin Bruchnalski, Agnieszka Ludwig-Słomczyńska
Okładka książki Krystyna Skarbek. Szpieg w spódnicy
Marcin BruchnalskiAgnieszka Ludwig-Słomczyńska Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Oni zmienili świat popularnonaukowa dziecięca
24 str. 24 min.
popularnonaukowa dziecięca
Oni zmienili świat
Czarna Owca
2021-05-19
2021-05-19
24 min.
szpieg krystyna skarbek james bond

Okładka książki Wielka księga wierszy. Abecadło rymów Marcin Bruchnalski, Julian Tuwim
Wielka księga ... Marcin Bruchnalski,...
Okładka książki Simona Kossak Mieszkanka dzikiej puszczy Marcin Bruchnalski, Agnieszka Ludwig-Słomczyńska
Simona Kossak ... Marcin Bruchnalski,...
Okładka książki Ernest Malinowski Konstruktor kolei w Andach Marcin Bruchnalski, Agnieszka Ludwig-Słomczyńska
Ernest Malinow... Marcin Bruchnalski,...
Okładka książki Mieczysław Bekker. Inżynier pojazdu księżycowego. Marcin Bruchnalski, Agnieszka Ludwig-Słomczyńska
Mieczysław Bek... Marcin Bruchnalski,...

„Oni zmienili świat” to seria książek opowiadająca o fascynujących ludziach. Te ilustrowane opowieści o prawdziwych osobach, które zapisały się na kartach historii, okazują się ciekawą lekcją historii nie tylko dla młodych czytelników...

(cd recenzji na fb)

(cd recenzji na fb)

Kocham książki dla dzieci 🙈 szczególnie kiedy są ciekawe, kolorowe i przekazują bardzo istotne kwestie z życia oraz historii.

Czy wiecie, że Krystynę Skarbek uważa się za jedną z inspiracji do stworzenia agenta 007 ?! A stworzone pojazdy księżycowe Bekkera są najwspanialszymi pomnikami pracy, o jakich mógłby marzyć konstruktor ?!

Oni zmienili świat…. Poznajemy Mieczysława Bekkera oraz Krystynę Skarbek. Czy ktoś z nas słyszał o nich ? Osobiście może wcześniej miałam styczność z Krystyną Skarbek.

Niestety w dzisiejszych czasach szybciej wiemy kim są gwiazdy Tik Toka, Hotelu Paradise, Warsaw Shore i innych wymysłów mediów. Cieszę się, że powstają książki o wybitnych Polakach. Takie osoby jak Krystyna i Mirosław powinni inspirować i fascynować młodzież. Ich niezwykłe pomysły, nietuzinkowe charaktery, a przede wszystkim ogromna odwaga miały wpływ na dzieje całego świata.

W książkach znajdziemy również zagadki i zadania.

Z niecierpliwością czekam na Mieszkankę Dzikiej Puszczy oraz Konstruktora Kolei w Andach.

Oni zmienili świat…. Poznajemy...

Ciekawa pozycja, dla młodszych czytelników. Bardzo dobry pomysł na naukę historii w sposób łatwy i przyjemny.

👩‍💼 Przepięknie wydana, aż chce się po nią sięgnąć nawet dla samej oprawy graficznej.

👩‍💼Napisana lekkim, zrozumiałym językiem. Nie zawiera dużo tekstu na stronach, ale wystarczająco by zaciekawić czytelnika.

👩‍💼 Mimo że książka skierowana jest dla troszkę młodszych czytelników, dowiedziałam się sporo ciekawostek z życia Krystyny Skarbek, o których nie miałam pojęcia.

Z książki poznacie historie Krystyny Skarbek, która w czasie II wojny światowej służyła w wywiadzie brytyjskim i walczyła przeciwko Niemcom, wielka odważna kobieta.

Dowiecie się również:
👩‍💼Kto to jest szpieg.
👩‍💼Co to jest zielona granica.
👩‍💼Co to była czarna brygada.
👩‍💼Co to było powstanie Warszawskie.
👩‍💼Co to jest demobilizacja.
👩‍💼Co to było operacja Barbarossa.

Niezwykła postać. Fascynująca podróż historyczna, która pomoże małym czytelnikom rozbudzić ciekawość.

Serdecznie polecam!

👩‍💼 Mimo że książka skierowana jest dla troszkę...

Krystyna Skarbek i Mieczysław Bekker – znasz ich? Powinnaś, powinieneś!

Wydawnictwo Czarna Owca publikuje bardzo ciekawą serię o niezwykłych bohaterach – „Oni zmienili świat” to ilustrowane opowieści o prawdziwych osobach, które robiły w życiu ciekawe rzeczy i zapisały się na kartach historii. Agnieszka Ludwig-Słomczyńska potrafi opowiadać w niezwykle interesujący sposób. Narracja wzbogacona została o ilustracje Marcina Bruchnalskiego. To znakomite perełki wydawnicze dla młodszych, ciekawych świata czytelników.

Szpieg w spódnicy
Opowieść o Krystynie Skarbek po prostu mnie zachwyciła. Książka wpisuje się w opowieści o słynnych kobietach, które niestety często nam gdzieś umykają i wciąż mówi się o nich zbyt mało. Szpieg w spódnicy to pełna pasji opowieść o kobiecie, która poświęciła się szpiegostwu w bardzo trudnych czasach. Wędrujemy przez koleje jej życia i jednocześnie poznajemy różne kraje, podróżując razem z naszą kobietą – szpiegiem, a także dowiadujemy się, na czym polega ten zawód, z jakim ryzykiem się wiąże i jakie świetne gadżety szpieg może posiadać w swoich zbiorach. Poznajmy także różne ważne słowa, takie jak chociażby „kurierka” czy „order”. Zdecydowanie ta część mnie zafascynowała i nie mogę się doczekać, aż będę tę książkę odkrywać wspólnie z moją córeczką.

Inżynier pojazdu księżycowego
Zaglądając do tej serii książek od wydawnictwa Czarna Owca, czuję się jak małe dziecko, które na nowo poznaje świat. W opowieści o Mieczysławie Bekkerze, dowiadujemy się najpierw, czym jest wszechświat i układ słoneczny, a także na czym polega wyścig w kosmos. Wreszcie docieramy do konkursu na projekt pojazdu księżycowego, ogłoszonego przez NASA. Następnie poznajemy różne etapy tworzenia projektu, podziwiamy prototyp i wreszcie docieramy do fazy testów. Na szczęście – udało się! Dzięki wielkiemu wysiłkowi i pracy naszego naukowca, doszło wreszcie do realizacji jego innowacyjnego pomysłu. Nazwisko profesora Bekkera znalazło się nawet  w Space Walk of Fame, a jego Wędrowca można obejrzeć w National Air Space Museum w Waszyngtonie.

Dla małych i dużych
„Oni zmienili świat” to znakomita seria, która w przystępny sposób uczy, pomaga w odkrywaniu świata i rozbudza naturalną ciekawość, a także pobudza wyobraźnię, ale uwaga – może także rozbudzić niezwykłe marzenia!

Krystyna Skarbek i Mieczysław Bekker – znasz ich? Powinnaś, powinieneś!

Opowieść o Polce działającej w okresie drugiej wojny światowej na rzecz wywiadu brytyjskiego.
Była ulubionym szpiegiem brytyjskiego premiera Winstona Churchilla.
Jej postać zainspirowała twórcę przygód Jamesa Bonda Iana Fleminga, który napisał 12 tomów tych przygód, a na ich podstawie nakręcono dotąd 25 pełnometrażowych filmów.
Krystyna Skarbek wielokrotnie przekradała się do okupowanej Polski by pomóc Polakom i Brytyjczykom w walce z hitlerowcami.
Kilkakrotnie była aresztowana ale zawsze brawurowo wydostawała się z niewoli.
To niewielka książeczka zorientowana na dzieci. Przyjemna w odbiorze.

Była ulubionym szpiegiem brytyjskiego premiera Winstona Churchilla.
Krystyna Skarbek wielokrotnie przekradała się...

Ian Fleming był twórcą fikcyjnej postaci Jamesa Bonda i bardzo prawdopodobne jest, że inspiracją do stworzenia tej kultowej postaci była Krystyna Skarbek - jego znajoma, która podczas II wojny światowej pracowała dla wywiadu brytyjskiego, aby szpiegować Niemców. Niesamowicie przebiegła i zdeterminowana kobieta, która przysłużyła się sprawom aliantów.

Niedługo ukażą się kolejne książki serii ,,Oni zmienili świat":
,,Simona Kossak. Mieszkanka dzikiej puszczy" oraz ,, Ernest Malinowski. Konstruktor kolei w Andach"

Niedługo ukażą się...

"W trakcie wojny wszystkie kraje walczące po stronie aliantów, czyli tych, którzy walczyli z Niemcami i państwami z nimi sprzymierzonymi, próbowały wykraść niemieckie tajemnice."

Seria kierowana do młodych osób, ale również dorośli wyciągną z niej mnóstwo nowinek. Ciekawy pomysł na fabułę, przybliżanie sylwetek znanych Polaków wpływających na lepszą zmianę świata. W pierwszym tomie zbiór informacji o Krystynie Skarbek, potomkini jednego z najstarszych rodów w Polsce, dla której patriotyzm miał ogromne znaczenie. Atrakcyjnie przedstawiono szeroką działalność szpiegowską podczas drugiej wojny światowej, szkolenia na radiotelegrafistkę, spadochroniarstwo, strzelectwo i operowanie materiałami wybuchowymi. Skarbek zajmowała się zbieraniem informacji wywiadowczych, pełniła rolę kurierki, organizowała drogi dostaw sprzętu wojskowego. Zajmująco czytałam o fałszywych tożsamościach, o tym, jak spryt i odwaga stały się sprzymierzeńcami w wybrnięciu z trudnych i niebezpiecznych sytuacji. Polska Mata Hari potrafiła dostosować się do okoliczności, choćby improwizując, symulując chorobę, czy podróżując w bagażniku. Z dumą i determinacją służyła sprawie polskiej wspierając partyzantów. Ekscytująco śledziłam wędrówki po różnych krajach.

Publikacja przybliżała nie tylko życiorys uznanego na świecie szpiega w spódnicy, pierwowzór kobiecej postaci w książkach Iana Fleminga, ale również kładła nacisk na oswojenie młodego czytelnika z historią Polski. Zgrabnie przemycała wiedzę przy okazji sensacyjnych klimatów zdobywania tajnych informacji. Najważniejsze aspekty historii przedstawiała w formie odwołań do prawdziwych zdarzeń i ciekawostek, aby przyciągały uwagę czytelników i łatwo pozostawały w pamięci. Zgrabnie wyjaśniała trudne pojęcia i nazwy własne, sprawiała, że odbiorca przyjaźnie oswajał się z nimi. Książkę wzbogacała bogata i barwna oprawa graficzna. Sympatyczna kreska Marcina Bruchnalskiego zręcznie podkreślała klimat wywiadowczych misji. Zdjęcia i mapy ułatwiały poruszanie się po prezentowanej tematyce. Inicjujący serię tom okazał się zajmującą przygodą, zatem chętnie sięgnę po drugi. Właśnie takie książki rozbudzają ciekawość młodego pokolenia, inspirują do poszukiwania własnych ścieżek życiowych w samorealizacji, spełnianiu w pasji, a jednocześnie przyczyniają się do budowania pomysłów na kształtowanie losów świata.

bookendorfina.pl

„Krystyna Skarbek. Szpieg w spódnicy” to książka, która szczególnie przypadła mi do gustu. Pokazuje siłę kobiet, a to dla mnie bardzo ważne! Krystyna Skarbek podczas II wojny światowej pracowała dla brytyjskiego wywiadu i mówi się, że to właśnie ona była inspiracją do stworzenia postaci Jamesa Bonda! Głównym zadaniem Krystyny było szpiegowanie Niemców co wymagało nie lada odwagi, a także umiejętności! Dzięki tej książce możemy zobaczyć jak bardzo przysłużyła się aliantom w czasie wojny. Jestem pewna, że ta książka zawładnie sercem nie jednej młodej czytelniczki dla której Krystyna być może stanie się autorytetem.

• 2021 CZERWIEC
  • Złota Lista 6+