Mieczysław Bekker. Inżynier pojazdu księżycowego.

Okładka książki Mieczysław Bekker. Inżynier pojazdu księżycowego. Marcin Bruchnalski, Agnieszka Ludwig-Słomczyńska
Okładka książki Mieczysław Bekker. Inżynier pojazdu księżycowego.
Marcin BruchnalskiAgnieszka Ludwig-Słomczyńska Wydawnictwo: Czarna Owca Seria: Oni zmienili świat popularnonaukowa dziecięca
24 str. 24 min.
popularnonaukowa dziecięca
Oni zmienili świat
Czarna Owca
2021-05-19
2021-05-19
24 min.
nauka księżyć technika

Okładka książki Wielka księga wierszy. Abecadło rymów Marcin Bruchnalski, Julian Tuwim
Wielka księga ... Marcin Bruchnalski,...
Okładka książki Simona Kossak Mieszkanka dzikiej puszczy Marcin Bruchnalski, Agnieszka Ludwig-Słomczyńska
Simona Kossak ... Marcin Bruchnalski,...
Okładka książki Ernest Malinowski Konstruktor kolei w Andach Marcin Bruchnalski, Agnieszka Ludwig-Słomczyńska
Ernest Malinow... Marcin Bruchnalski,...
Okładka książki Krystyna Skarbek. Szpieg w spódnicy Marcin Bruchnalski, Agnieszka Ludwig-Słomczyńska
Krystyna Skarb... Marcin Bruchnalski,...

W moje ręce trafiła książeczka dla dzieci z serii "Oni zmienili świat". Są to historie osób, dzięki którym odkryliśmy "nowe".
W tej części dowiadujemy się kim był Mieczysław Bekker, czyli inżynier pojazdu księżycowego. Poznajemy jakie były etapy tworzenia łazika, który ostatecznie wylądował na Księżycu, a na samym końcu mamy piękne zdjęcie Srebrnego Globu z zaznaczonymi miejscami lądowania misji Apollo. Dla ułatwienia pojawił się również słowniczek, który wyjaśnia czym jest np. grawitacja, orbita czy satelita.
Ja jestem totalną fanką nieba, gwiazd, Księżyca, starlinków i w ogóle wszystkiego co można zobaczyć po zmroku, kiedy spojrzymy w górę. Dlatego osobiście bardzo polecam!
🚀👩‍🚀🛰️☄️🔭🌠
To będzie naprawdę fajna i interesująca książeczka dla ciekawych chłopców i dziewczynek!

Kocham książki dla dzieci 🙈 szczególnie kiedy są ciekawe, kolorowe i przekazują bardzo istotne kwestie z życia oraz historii.

Czy wiecie, że Krystynę Skarbek uważa się za jedną z inspiracji do stworzenia agenta 007 ?! A stworzone pojazdy księżycowe Bekkera są najwspanialszymi pomnikami pracy, o jakich mógłby marzyć konstruktor ?!

Oni zmienili świat…. Poznajemy Mieczysława Bekkera oraz Krystynę Skarbek. Czy ktoś z nas słyszał o nich ? Osobiście może wcześniej miałam styczność z Krystyną Skarbek.

Niestety w dzisiejszych czasach szybciej wiemy kim są gwiazdy Tik Toka, Hotelu Paradise, Warsaw Shore i innych wymysłów mediów. Cieszę się, że powstają książki o wybitnych Polakach. Takie osoby jak Krystyna i Mirosław powinni inspirować i fascynować młodzież. Ich niezwykłe pomysły, nietuzinkowe charaktery, a przede wszystkim ogromna odwaga miały wpływ na dzieje całego świata.

W książkach znajdziemy również zagadki i zadania.

Z niecierpliwością czekam na Mieszkankę Dzikiej Puszczy oraz Konstruktora Kolei w Andach.

Oni zmienili świat…. Poznajemy...

Pierwsze dwie części nowej serii "Oni zmienili świat" od @wydawnictwoczarnaowca przybliżają nam sylwetkę inżyniera pojazdu księżycowego Mieczysława Bekkera oraz tajnej agentki, szpiega a także inspiracji dla postaci agenta 007 Krystyny Skarbek. Obie książki autorstwa Pani Agnieszki Ludwig-Słomczynskiej.

Kim byli, czym się zajmowali ale także jakimi byli ludźmi dowiecie się właśnie z tych książek. Nie są to jednak suche i nudne metryczki, a życiorysy przeplatane masą ciekawostek. Dla ułatwienia autorka objaśnia każdy trudny termin, a liczne ilustracje pomagają nam zrozumieć i wyobrazić sobie różne np. techniczne kwestie. Każda z książek zawiera ogromną ilość wiadomości z zakresu dziedziny danej postaci.

Muszę przyznać się jednak otwarcie, że te książki mi się nie podobają. To kompletnie nie jest moja estetyka. Ilustracje, choć ładne i kolorowe jakoś mi nie leżą. Książki mają jednak dużą wartość merytoryczną i to ważne. Mogą być inspiracją czy bazą do rozmowy na różne tematy.

Kim byli, czym się zajmowali ale także jakimi byli ludźmi dowiecie...

Ciekawa pozycja, dla młodszych czytelników. Ale również rodzice, czytając ze swoimi pociechami nie będą się nudzić.

🚀 Książka ta z pewnością pomoże w nauce historii w sposób łatwy i przyjemny.

🪐 Przepięknie wydana, aż chce się po nią sięgnąć nawet dla samej oprawy graficznej.

🌙 Napisana lekkim, zrozumiałym językiem. Nie zawiera dużo tekstu na stronach, ale wystarczająco by zaciekawić czytelnika.

Mimo, że książka skierowana jest dla troszkę młodszych czytelników, dowiedziałam się sporo ciekawostek z życia Mieczysława Bekkera, o których nie miałam pojęcia.
Bardzo podobał mi się styl, w jakim ta książka została napisana, plus wielki za słowniczek, którym można znaleźć trudne zagadania przetrawione w przejrzysty sposób.

Z tej lektury czytelnik dowie się:
🪐 Co to jest układ słoneczny.
👨‍🚀 Kto był pierwszym człowiekiem w przestrzeni kosmicznej.
🌙 Co to jest grawitacja.
🪐 Czym jest orbita okołoziemska.
🚀 Co oznacza skrót NASA.

Oraz wiele innych ciekawostek związanych z układem słonecznym.
Serdecznie polecam dla małych odkrywców!

🚀 Książka ta z pewnością pomoże w nauce historii w sposób łatwy i przyjemny.

Już prawie zapomniany pojazd sprzed pięćdziesięciu laty, który był drugim poruszającym się po innym ciele niebieskim, a jak dotąd jedynym, który woził ludzi. Zastosowano w nim niezwykły jak na tamte czasy napęd elektryczny, który dopiero w XXI wieku rozpowszechnił się w zwykłych samochodach. Możemy być dumni, że jego głównym konstruktorem był Polak pracujący w jednej z największych amerykańskich firm samochodowych.
Książeczka przedstawia najbardziej spektakularne cechy pojazdu i specyfiki jego zastosowania do usprawnienia poruszania się kosmonautów po księżycu. Łącznie skorzystano z niego w czasie trzech kolejnych misji księżycowych za każdym razem przywożąc kolejny egzemplarz i zostawiając go na księżycu. Umożliwił on zbadanie znacznie większego obszaru księżycowego niż w przypadku wcześniejszych misji nie wyposażonych w niego.

"Terramechanika to nauka dotycząca interakcji podłoża z kołami lub gąsienicami pojazdów po nim poruszających się."

Drugi tom serii zrobił na mnie większe wrażenie niż pierwszy ("Krystyna Skarbek. Szpieg w spódnicy"),pozytywnie zaskoczył szczegółowością omawiania zagadnień związanych z pracą profesora Mieczysława Bekkera, wybitnego inżyniera i kierownika grupy, która skonstruowała pojazd księżycowy. Autorka ciekawie przybliżyła zasady ogłoszonego przez NASA konkursu, stawiane pojazdowi warunki do spełnienia, przymiarki naukowców do konstrukcji i prezentacje prototypów łazików. Zajmująco czytałam o przygotowaniach do lotu w kosmos, szkoleniu astronautów, misji Apollo 15 z tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego pierwszego roku wykorzystującej księżycowy pojazd Bekkera, a także kolejnych wznowieniach Apollo i miejsc lądowań na satelicie Ziemi.

Agnieszka Ludwig-Słomczyńska wykorzystała okazję, aby przybliżyć młodym czytelnikom fakty z życia i dorobek naukowy Mieczysława Bekkera, oraz zachęcić do poznania podstawowej wiedzy z Układu Słonecznego, astronautyki, historii zdobywania przestrzeni kosmicznej, lądowania na Księżycu, przywiezionych pamiątkach, a nawet diametralnych zmian temperatury na powierzchni Srebrnego Globu. Przyjaźnie i przejrzyście wyjaśniała trudne słowa i pojęcia, jak terramechanika, regolit i grawitacja. Oswajała z zagadnieniami eksploracji kosmosu, zgrabnie przemycała wiedzę niejako przy okazji księżycowych podróży. Przedstawiane fakty wzbogacały liczne ciekawostki, przyciągające uwagę odbiorcy i łatwo pozostające w pamięci. Książkę uzupełniła bogata i barwna oprawa graficzna, atrakcyjna kreska Marcina Bruchnalskiego, zręcznie podkreśliła klimat wypraw na Księżyc. Nie zabrakło zdjęć, map i miejsc lądowań misji Apollo, ułatwiały poruszanie się po prezentowanej tematyce. Chętnie sięgnę po trzeci i czwarty tom serii, w przygotowaniu publikacje o Simonie Kossak i Erneście Malinowskim, spodziewam się zajmujących przygód czytelniczych. Właśnie takie publikacje mocno rozbudzają ciekawość młodych odkrywców świata, inspirują do poszukiwania własnych ścieżek życiowych w samorealizacji, spełnianiu w pasji, a jednocześnie przyczynianiu się do budowania postępu cywilizacji, kształtowania losów świata na lepsze.

bookendorfina.pl

„Mieczysław Bekker. Inżynier pojazdu księżycowego” to książka pełna informacji o układzie słonecznym oraz podróżach w kosmos. Znajdziemy w niej także zwięzłą i ciekawie przedstawioną biografię Mieczysława Bekkera, który wraz z zespołem wygrał konkurs na projekt pojazdu księżycowego. Ta książka to także oryginalne zdjęcia oraz ilustracje astronautów, łazików, czy ciekawe opisy oraz zdjęcia z samego procesu tworzenia pojazdu. Jestem pewna, że książka zainteresuje nie jednego małego fana kosmosu.

W książce znajdziemy sporo informacji o układzie słonecznym i podróżach w kosmos (oczywiście została wspomniania Łajka). Ilustracje i oryginalne zdjęcia astronautów, łazika na księżycu oraz procesu tworzenia pojazdu zaciekawią każdego młodego czytelnika. Dowiemy się o wielu ciekawostkach i wydarzeniach, które opisane są w przystępny sposób. NASA ogłosiła konkurs na projekt pojazdu księżycowego - wygrał zespół profesora Bekkera (profesor mieszkał i pracował od lat w Stanach Zjednoczonych). Załączona jest także zwięzła i niesamowicie imponująca biografia Mieczysława Bekkera.

Mieczysław Bekker to inżynier i konstruktor. Twórca pojazdu księżycowego. Łazik, który był jego pomysłem brał udział w misjach Apollo 15,16 i 17. Wspierał i ułatwiał astronautom eksplorację powierzchni Srebrnego Globu.

Książka przedstawia historię pierwszego lotu kosmicznego człowieka.
Bogata w ilustracje, ciekawostki, szereg informacji. Przekaz jest dostosowany dla młodego czytelnika. Zawiera słowniczek pojęć. Wyjaśnia działanie łazik, opisuje przebieg lotu kosmicznego.
Bardzo ciekawa książka z serii "Oni zmienili świat"
Książka uczy i bawi jednocześnie. W prosty sposób przybliża wiedzę, pomaga zrozumieć trudne zagadnienia, poszerza wiedzę. Piękne ilustracje i grafiki z ciekawostkami zainteresują młodego czytelnika.

Książka przedstawia historię pierwszego lotu kosmicznego człowieka.

• Na prezent

Dodaj cytat z książki Mieczysław Bekker. Inżynier pojazdu księżycowego.