Slow down. Zwolnij i... popatrz. Cuda natury w 40 odsłonach.

Okładka książki Slow down. Zwolnij i... popatrz. Cuda natury w 40 odsłonach. Carl Wilkinson
Okładka książki Slow down. Zwolnij i... popatrz. Cuda natury w 40 odsłonach.
Carl Wilkinson Wydawnictwo: Znak emotikon Seria: Slow Down popularnonaukowa dziecięca
popularnonaukowa dziecięca
Slow Down
Slow down... and Look Up
Znak emotikon
2022-01-12
2022-01-12
Piotr Pieńkowski

, Slow Down. Zwolnij i… popatrz. Cuda natury w 40 odsłonach” od @znakemotikon to pozycja wyjątkowa. Właśnie takiej książki było mi trzeba!

Jest przepiękna - ma śliczne ilustracje, z których bije taki hmmm spokój i magia... Ma piękną okładkę- bardzo elegancka i również w stonowanych barwach. Naprawdę jedna z piękniej wydanych książek.

Książka skupia się na wielu niezwykłych zjawiskach występujących na świecie, na które nie mamy wpływu... Możemy po prostu poświęcić im chwilę swojego czasu i uwagi by znać je bliżej.

Narodziny gwiazdy, podmuch wiatru, tornado, wybuch wulkanu, a nawet spadające z drzewa jabłko to tylko niektóre z tych cudów... Każde z nich jest na swój sposób jedyne i niepowtarzalne. Pytanie tylko czy my jesteśmy w stanie to dostrzec. Z pewnością z tą książka jest to łatwiejsze do wykonania.

Znacie? Polecam bardzo!

Książka skupia się na wielu...

Książka Slow down - zwolnij i popatrz to wspaniała lekcja przyrody dla całej rodziny. Przepięknie wydana z wieloma ilustracjami i ciekawymi, zrozumiałymi dla dzieci opisami przedstawia 40 odsłon tajemnic świata natury. Niezwykłe zjawiska rozbudzają ciekawość wśród dzieci i pozwalają zrozumieć otaczający świat. Jak powstają gwiazdy? Czy wydmy podróżują? Jak chronić nasz świat? Na te i wiele innych pytań znajdziemy tam odpowiedź. Niezmiennie polecamy!

Fascynacji naszą planetą nie ma końca. Córcia przeglądała z zainteresowaniem wszystkie grafiki w książce wskazując palcem nieznane sobie zjawiska. Wierzę, że z okresem dorastania będziemy często wracać to tych niesamowitych przyrodniczych książek, ponieważ informacje zawarte w tych 80 stronach niebywale poszerzają wiedzę naszych dzieci, ale nie tylko ponieważ sama z ogromnym zainteresowaniem poznawałam jej treści.

Jak powstają kryształy jaskiniowe? Jak piorun zmienia piasek w szkło? Jak powstają ruchome piaski? Jak drzewa dostarczają nam świeżego powietrza? A to tylko część z wielu ciekawych cudów natury, które wydarzają się obok nas, bądź nawet nie jesteśmy ich świadomi.

Zdecydowanie jestem fanką książeczek dla dzieci, które oprócz zabawy i pięknej szaty graficznej przedstawiają proste mądrości, które mogą przyswajać nasze uciechy już od najmłodszych lat.
"Slow down, zwolnij i.. popatrz" Carla Wilkinsona to druga część opowiadająca o cudach natury w kolejnych 40 przykładach. Tym razem świetnie opisane są wszelkie zjawiska od powstawania kryształów do tornad, do tego zilustrowane zdolną ręką Grace Helmer.
Kiedy Wasze dzieci domagają się kolejnych dawek wiedzy, wtedy najlepszym prezentem dla nich będzie ta przepięknie wydana i zilustrowana książka popularnonaukowa. Zapewniam Was, że będziecie również zachwyceni ciekawostkami przyrodniczymi.
Jeśli tylko powstanie kolejna część będzie obowiązkowa w naszej dziecięcej biblioteczce.

Cuda natury w 40 odsłonach. Mam wrażenie, że ciągle żyjemy w biegu. Czy tego chcemy uczyć nasze dzieci? Wszędzie szybko, w pośpiechu, nie zwracając uwagi na otaczający nas świat? A gdybyśmy zwolnili, co dostrzeżemy?
Dookoła nas znajdują się cudowne rzeczy, zachodzą niesamowite procesy. Niektóre z nich trwają niezwykle krótko, inne tak niesamowicie długo, że ciężko nam objąć to wyobraźnią. Poznajemy je nieco lepiej.
Co to są stalaktyty i stalagmity? To narośle, które powstają dzięki przesączającej się przez skały wodzie z solami mineralnymi. Jedne zwisają jako sople, a drugie wyrastają z ziemi jako stożki. Z biegiem czasu zdarza się, że się łączą i tworzą stalagnat.
Jak powstaje tornado? Jak porozumiewają się wieloryby? Wiedzieliście, że na pustyni potrafi zakwitnąć łąka, a piorun potrafi zamienić piasek w szkło?
W tej książce znajdziecie aż 40 niesamowitych przykładów na to, jak fantastyczny świat nas otacza. Każdemu zagadnieniu poświęcone są 2 strony. Opisane są krótko i w prosty sposób, oraz zilustrowane ciekawymi ilustracjami. Cała książka jest pięknie wydana. Płócienna okładka z połyskującymi literami przykuwa wzrok i zachęca do poznania zawartości.
Czytam ją 7letnim synem, ale możecie także sięgnąć po nią z młodszymi dziećmi np. 5-latkami. Treść interesuje moje dziecko, które lubi popularnonaukowe tematy. Bywa, że niektóre zagadnienia bardziej przyciągają jego uwagę i chciałby je poznać dokładniej. Wtedy sięgamy do Internetu w poszukiwaniu więcej informacji. Bardzo podoba mi się to, że opisanych jest tu dużo rzeczy, jednocześnie każda z nich w dość krótki sposób. Młodszym dzieciom taka wiedza wystarczy, a te starsze mogą same powiedzieć, co je szczególnie zainteresowało i możemy tę wiedzę uzupełnić, jeśli jest taka potrzeba.
Polecam serdecznie. To piękna książka, która rozbudza w dzieciach ciekawość do świata przyrody.

Kolejna ksiązka która zachwyca już od pierwszej strony. Znajdziemy w niej opis aż czterdziestu zjawisk przyrody, które zachodzą w otaczającym nas świecie i czasem nie są dostrzegalne gołym okiem. Jak powstają gwiazdy, w jaki sposób rośliny wytwarzają tlen i czym jest włąsciwie ta czarna dziura? Dlaczego oczy kota świecą w ciemności i co to są ruchome piaski? Odpowiedz na te pytania znajdziemy własnie w tej pozycji. To idealna propozycja dla małych ciekawskich. Prosty tekst oraz przepiękne ilustracje sprawiają, że moje dziecko chętnie sięga po ten tytuł.

Wizualnie bardzo eleganckie wydanie, a okładkowa wiewiórka skradła moje serce. W środku można znaleźć inne urocze zwierzątka oraz wiele innych barwnych ilustracji. Można powiedzieć, że „Slow down. Zwolnij i popatrz” to taka mini encyklopedia wiedzy. Informacje przedstawione w bardzo prosty i przyswajalny sposób. Na dwóch stronach esencja wiedzy na określony temat. Spora dawka wiedzy o otaczającym nas świecie nie tylko dla dzieci. Każdy może się wiele nauczyć.

"Slow down. Zwolnij i... popatrz" to przepięknie wydana książka, która zwraca naszą uwagę na rzeczy i zjawiska, które są wokół nas, a na które na co dzień nie zwracamy w ogóle uwagi. Niektóre trwają moment, jak spadanie jabłka z drzewa, inne trwają całe lata, jak wyrośnięcie potężnego dębu z małego żołędzia czy spotkanie stalaktytu ze stalagmitem. Jak powstaje zorza polarna a jak tornado? Czym jest czarcie oko? Jak wyglądają narodziny gwiazdy? Dlaczego oczy kota i pająka świecą w ciemności? Tego wszystkiego i dużo więcej dowiecie sie z tej książki. A do tego cudowne ilustracje. Jednym słowem- rewelacja! Zwolnijmy i popatrzmy.

• Dzieci
  • Biblioteka
  • Czytam Julce
  • Dziecięce 2

Dodaj cytat z książki Slow down. Zwolnij i... popatrz. Cuda natury w 40 odsłonach.