rozwińzwiń

Mogą Cię zainteresować

Wyróżniona opinia i

Ekstaza. Lata 90. Początek

przeczytanych książek 1328 napisanych opinii 1027

Przeczytałam tę książkę z wielkim zainteresowaniem. Dzięki niej poznałam wiele nowych zespołów, nowych piosenek. Jest naprawdę fascynująca.

wielowątkowa opowieść o latach 90, pełna szczegółów, z przyjemnością wróciłem do przeszłości

Pięknie napisana nostalgiczna opowieść o pierwszej połowie lat 90tych. Gratka dla miłośników mocniejszego brzmienia z Seattle, ale i miłośników Madonny, czy Kate Moss. Jestem zachwycony!

Ciekawy opis niektórych fenomenów lat 90-tych

Ciekawy opis niektórych fenomenów lat 90-tych

Bardzo ciekawa dla tych co pamietaja lata 90te lub interesuja sie muzyka, moda i kultura tamtych lat.

Polecam wszystkim, którzy chcą się dowiedzieć więcej o latach 90. :)
Zalety książki - prosty język, mnóstwo ciekawostek, czuć pasję autorki do opisywanego tematu
Wady - za często powtarzane frazy z poprzednich rozdziałów, za dużo Nirvany, czasem chaotyczna narracja raz pędząca do przodu, potem robiąca pare kroków wstecz

Polecam wszystkim, którzy chcą się dowiedzieć więcej o latach 90. :)

Wspaniała podróż do lat 90-tych. Do ery grunge'u, MTV (i ich cudownego cyklu unplugged),muzyki i seriali, do których chyba zawsze będę czuć sentyment.

Anna Gacek wykonała świetną, kronikarską pracę. Książkę czyta się rewelacyjnie (choć tekst można by ciut doszlifować redaktorsko),ale nie ukrywam, że zasmuca oczywistość lat 90. - czyli wszechobecne narkotyki i masa artystów, która zamiast tworzyć muzykę, umiera stanowczo za wcześnie. To taki lejtmotiv całej "Ekstazy" niestety...

Czekam na kolejną część! Jest jeszcze masa do opisania i wspominania :)

Troche mylący tytuł. Niby lata 90 ale dostajemy wycinek. Pani Gacek niewatpliwie fanka grungu w tamtych latach pokazuje nam rózne wycinki swiata muzyki czy kina tamtej dekady by co chwile wracac chyba do swojej najwiekszej slabosci jaką jest nirvana, kurt i jego żona. Te najciekawsze fragmenty zawsze dążą do tematu tej grupy. Troche jak z hiszpańską inkwizycją monty pythona. I kiedy poznajemy np. historie kate moss to na koniec dowiadujemy sie o heroin chick i tym ze wplyw nirwany spowodowal zainteresowanie takimi modelkami, david gahan - bo załował ze kurt wczesniej popelnil samobójstwo. Dporo jest tez zachwytu i wybielania mam wrazenie tej subkultury. I jesli mialbym lata 90 porównac do tortu to Pani Gacek dala nam jeden najmniej smaczny kawalek natomiast pięknie zapakowany. Reszte smaczniejszucj kawalków ciasta dala troszke polizac szybko zabierając sprzed nosa i rozsmakowanym znowu podsuwa juz rozmemłany i nieświezy kawalek z napisem nirvana.

Fajnie się czyta. Dla fanów zespołów z Seattle i popkultury lat 90 będzie jak znalazł. Ale główny nacisk na muzykę. Dla mnie akurat to duży plus. POLECAM.

Dla mnie lata 90 wiążą się z beztroską młodością, więc ta książka to pełna sentymentów podróż do przeszłości, która przypomniała jak wyglądało życie w tamtych czasach i co je kształtowało.. Polecam!

1 279
  • 2022