Ekstaza. Lata 90. Początek

Inne

Wyróżniona opinia i

Ekstaza. Lata 90. Początek

przeczytanych książek 1341 napisanych opinii 1035

Spora dawka ciekawych informacji o tamtych czasach, idealne do przesłuchania w formie audiobooka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Słodko-gorzka baśń o wielkim świecie popkultury początku lat 90. Kompozycyjnie za dużo Nirvany, nawet jeśli to zespół kultowy i ważny dla tego okresu. Z kolei za walor należy uznać płynny sposób prowadzenia narracji, dzięki czemu odbiorca przepada jak w treści dobranocki. Dodatkowo, mam wrażenie, że Anna Gacek powinna napisać książkę o historii mody. Tych fragmentów słuchało się najlepiej, być może dlatego, że są jedynym, a potrzebnym, oddechem od gawędziarstwa o rocku i grunge'u.

Przeczytałam tę książkę z wielkim zainteresowaniem. Dzięki niej poznałam wiele nowych zespołów, nowych piosenek. Jest naprawdę fascynująca.

wielowątkowa opowieść o latach 90, pełna szczegółów, z przyjemnością wróciłem do przeszłości

Pięknie napisana nostalgiczna opowieść o pierwszej połowie lat 90tych. Gratka dla miłośników mocniejszego brzmienia z Seattle, ale i miłośników Madonny, czy Kate Moss. Jestem zachwycony!

Ciekawy opis niektórych fenomenów lat 90-tych

Ciekawy opis niektórych fenomenów lat 90-tych

Bardzo ciekawa dla tych co pamietaja lata 90te lub interesuja sie muzyka, moda i kultura tamtych lat.

Polecam wszystkim, którzy chcą się dowiedzieć więcej o latach 90. :)
Zalety książki - prosty język, mnóstwo ciekawostek, czuć pasję autorki do opisywanego tematu
Wady - za często powtarzane frazy z poprzednich rozdziałów, za dużo Nirvany, czasem chaotyczna narracja raz pędząca do przodu, potem robiąca pare kroków wstecz

Polecam wszystkim, którzy chcą się dowiedzieć więcej o latach 90. :)

Wspaniała podróż do lat 90-tych. Do ery grunge'u, MTV (i ich cudownego cyklu unplugged),muzyki i seriali, do których chyba zawsze będę czuć sentyment.

Anna Gacek wykonała świetną, kronikarską pracę. Książkę czyta się rewelacyjnie (choć tekst można by ciut doszlifować redaktorsko),ale nie ukrywam, że zasmuca oczywistość lat 90. - czyli wszechobecne narkotyki i masa artystów, która zamiast tworzyć muzykę, umiera stanowczo za wcześnie. To taki lejtmotiv całej "Ekstazy" niestety...

Czekam na kolejną część! Jest jeszcze masa do opisania i wspominania :)

Troche mylący tytuł. Niby lata 90 ale dostajemy wycinek. Pani Gacek niewatpliwie fanka grungu w tamtych latach pokazuje nam rózne wycinki swiata muzyki czy kina tamtej dekady by co chwile wracac chyba do swojej najwiekszej slabosci jaką jest nirvana, kurt i jego żona. Te najciekawsze fragmenty zawsze dążą do tematu tej grupy. Troche jak z hiszpańską inkwizycją monty pythona. I kiedy poznajemy np. historie kate moss to na koniec dowiadujemy sie o heroin chick i tym ze wplyw nirwany spowodowal zainteresowanie takimi modelkami, david gahan - bo załował ze kurt wczesniej popelnil samobójstwo. Dporo jest tez zachwytu i wybielania mam wrazenie tej subkultury. I jesli mialbym lata 90 porównac do tortu to Pani Gacek dala nam jeden najmniej smaczny kawalek natomiast pięknie zapakowany. Reszte smaczniejszucj kawalków ciasta dala troszke polizac szybko zabierając sprzed nosa i rozsmakowanym znowu podsuwa juz rozmemłany i nieświezy kawalek z napisem nirvana.