Skazana na miłość

Okładka książki Skazana na miłość Siobhan Davis
Okładka książki Skazana na miłość
Siobhan Davis Wydawnictwo: Wydawnictwo Papierówka Cykl: Mazzone Mafia (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Mazzone Mafia (tom 1)
Condemned to love
Wydawnictwo Papierówka
2021-07-28
2021-07-28
2021-01-24
Marta Piotrowicz-Kendzia
mafia romans mafijny

Bardzo dobrze napisana książka, spójna od początku do końca w temacie trzymająca w napięciu i wciągająca.
Takiej historii mafijnej jeszcze nie czytałam. I oczywiście autorki w ogóle nie znałam więc kolejna pozycja którą wzięłam w ciemno bez czytania opinii i się nie zawiodłam. Świetna pozycja na dwa wieczory bo powieść ta ma ponad 600 stron :)i nie będziecie się nudzić.

Długa książka, spoko główni bohaterowie, trochę naciągana historia, ogólnie spoko książka mafijna

Mega pozytywne zaskoczenie! No dobra pierwsze rozdziały (zwlaszcza akcja w Vegas) średnio mnie zainteresowały ale im wecej stron było za mną tym było coraz ciekawiej! Historia mnie wciągnęła na maxa, książka super napisana. I bardzo podoba mi sie to, że historia głównych bohaterów została ujeta w jednym tomie a nie rozbita na 2 lub 3. Mam nadzieję, że pojawią sie kolejne cześci o innych bohaterach. Jedyny minus to okładka. Średnio mi sie podoba.

🌸Recenzja🌸

"Zakazana miłość"

Autorka:@siobhandavisauthor

Wydawnictwo:@wydawnictwo_papierowka
(współpraca reklamowa)

Cześć książkoholicy!

Autorka świetnie ukazała w książce jak niebezpieczny i bezduszny potrafi być świat mafii.
W książce mamy do czynienia z tajemnicami, intrygami, oraz sporą różnicą wieku.Obie książki to małe cegiełki, aczkolwiek im brnęłam dalej w tą historię, tym bardziej mi się podobała. Akcja szybko nabierała tempa, więc chciałam jak najszybciej poznać jej zakończenie.
Narracja dwutorowa, pozwoliła nam poznać przemyślenia i odczucia głównych bohaterów.
Myślę, że jeżeli lubicie książki z mafią w tle to jest to zdecydowanie "Must read".

Sierra, jako nastolatka była zakochana w chłopaku swojej starszej siostry Benie,niestety pewnego dnia chłopak znika bez śladu.
8 lat później Sierra spędza swoje 21 urodziny w Vegas, z przyjaciółkami. Przez jedną z nich wpada w niebezpieczną sytuację ,a
z opresji niespodziewanie ratuje ją sam Ben.Sierra spędza z chłopakiem upojną noc, która sprawia, że Sierra zachodzi w ciążę, a gdy chce o tym poinformować Bena, jest światkiem, krwawej zemsty, więc przerażona dziewczyna postanawia zostawić ciąże w sekrecie.
Los jednak bywa przewrotny i po 6 latach, prawda wychodzi na jaw.

Natalia Mazonne jako 18latka była zakochana z wzajemnością w swoim ochroniarzu i najlepszym przyjacielu swojego brata Leo.Niestety ich uczucie z góry było skazane na niepowodzenie,ponieważ Natalia miała już narzeczonego, który został wybrany przez jej ojca.Był on niebezpiecznym brutalem i dziewczyna się go bała ale nie mogła zhańbić rodziny.
Po latach uczucie łączące Natalię i Leo wciąż nie daje o sobie zapomnieć.

Moja opinia:10/10

🌸Recenzja🌸

"Zakazana miłość"

Autorka:@siobhandavisauthor

Wydawnictwo:@wydawnictwo_papierowka
(współpraca reklamowa)

Cześć książkoholicy!

Ledwo przebrnęłam przez te kilkanaście pierwszych stron ale nie żałuję że czytałam dalej. Całkiem nieźle poprowadzona historia mafijna a przeczytałam już ich sporo

2007

Bardzo dobry romans mafijny, który byłby lepszy, gdyby usunąć nudne i niepotrzebne opisy dotyczące funkcjonowania mafii.
Sierra Lawson gdy miała 13 lat podkochiwała się w Benie,chłopaku swojej siostry, który był względem niej bardzo opiekuńczy. Lecz on nagl zniknął .
Spotykają się dopiero po ośmiu latach, gdy Sierra bawi sie na swoich 21-szych urodzinach w Vegas i wpada w oko niebezpiecznemu człowiekowi. Z opresji ratują ją Bennett, spędzają razem noc a później rozstają.
Kolejne spotkanie po kolejnych 6-ciu latach nie jest dla Sierry zbyt przyjemne, bo gdy Ben dowiaduje się, że ma syna, chcę żeby zamieszkali razem, na co Sierra nie wyraża zgody, bo wie, że Ben to teraz don nowojorskiej mafii z którą ona nie chce mieć nic wspólnego.
Jak ułożą sobie życie, gdy Sierra i jej syn są ciągle narażeni na zemstę innych mafii, czy jej siostra Saskia wreszcie odpuści sobie ciągłe nagabywanie Bena, jakie tajemnice skrywa jej ojciec i dlaczego jej tak nienawidzi.
Na te pytania po trochę dostajemy odpowiedź w tej wciągającej powieści. Nie można się przy niej nudzić, bo sama intryga jest bardzo wciągająca. Tylko niektóre sceny są po prostu zbyt rozwinięte i niepotrzebne co spowalnia czytanie ale i sama fabułę.
Bardzo cieszę się, że jest dalsza część, chociaż dotyczy siostry Bena.

Książka skazana na sukces. Świetna propozycja z doskonałą obstawą. Przyłączam się do głosów czytelników, że niektóre rozdziały mogłyby być pominięte, bo powieść jest dosyć "gruba". Autorka mocno się zaangażowała i stworzyła zawiłą, skomplikowaną, niebezpieczną ale zarazem ciekawą historię. Mając do wyboru tyle mafijnych propozycji warto zwrócić na nią uwagę.
Sierra Lawson była trzecią, najmłodszą córką najbardziej wpływowego biznesmena w Chicago. Starała się go unikać, ojciec tolerował tylko starsze siostry.
Dwudzieste pierwsze urodziny hucznie obchodziła ze swoimi przyjaciółmi w Vegas. To miał być dzień, w którym wkroczy w ten magiczny świat dorosłości. Zamiast niego wpadła do brudnego, bezlitosnego świata mafii. Uratował ją mężczyzna, w którym podkochiwała się od najmłodszych lat, który tak nagle zniknął z jej otoczenia. Ta noc zmieniła jej życie.. Od tego momentu zacznie odkrywać karty, które z pewnością się jej nie spodobają. Wręcz przeciwnie wystraszą na śmierć.
Bennett Mazzone przebył długą drogę, by już niebawem zasiąść na tronie jako don największej rodziny mafijnej w Nowym Jorku. Powiększył imperium, stworzył machinę , stał się biznesmenem i okrutnym capo. Chronił i opiekował się nie tylko swoją rodziną ale także dawał swoim żołnierzom poczucie bezpieczeństwa.
Już wkrótce stanie przed ogromnym wyzwaniem.

Sierra Lawson...

Ogólnie dobrze się czyta. Zrezygnowałabym z kilku rozdziałów, które za bardzo nic nie wnoszą do fabuły a znacznie wydłużają książkę, jak dla mnie były trochę nudne.

Wynudziłam się strasznie przez, co po połowie postanowiłam ją tylko przekartkować.
Nie polecam.

Nie polecam.