Ballad x Opera #5

Okładka książki Ballad x Opera #5
Akaza Samamiya Wydawnictwo: Kotori Cykl: Ballad x Opera (tom 5) komiksy
komiksy
Ballad x Opera (tom 5)
バラッド×オペラ (Ballad x Opera)
Kotori
2021-06-16
2021-06-16
Tomasz Molski
manga kotori fantasy shoujo

Niezbyt podobało mi się. Podobnie jak w VK czuć jest, że wszystko przyśpieszone i autorka pędzi z wydarzeniami. Aby wyrobić się w ograniczonej liczbie stron.
Niemniej jednak nie jest źle. Pewnie dlatego, że mniej więcej wiedziała jak ją zakończyć.
Dla mnie seria przyjemna. Raczej jak będę do niej wracać to tylko dla kreski. Mam słabość do takiej.

Trudno mi ocenić ten komiks. Miał potencjał, jednak jego twórczyni nie stworzyła dojrzałego scenariusza, przez co ledwo utworzone plot twisty po chwili były neutralizowane przez błahe i sztampowe rozwiązanie autorki. Szkoda bo bohaterowie są sympatyczni, wykreowany świat ciekawy, grafika prześliczna, ale zabrakło tej historii przypraw, przez które mogłaby wypaść o wiele lepiej. Na pewno dla fujoshi i fangirlów będzie to przyjemna rozrywka. Dla mnie poniekąd też nią była.

Spodziewałam się trochę innego zakończenia. Ogólnie jednak dobrze oceniam ten tytuł.

Ten tom złamał mi serce. Ryczałam na nim i cholera. nie chciałam takiego zakończenia, ale jednak mój lament przerwała końcówka tomu i booklet. Polecam z całego serca zaznajomić się z tą historią bo bez wątpienia warto.

Prawda o tym kto tak naprawdę przejął władzę nad ciałem Haruto wychodzi na jaw. Finał zmierza do końca.

• Manga
  • Mangi