Podwodna orkiestra

Okładka książki Podwodna orkiestra Samrt Study
Okładka książki Podwodna orkiestra
Samrt Study Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) Seria: Baby Shark literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Baby Shark
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2020-03-11
2020-03-11
32 min.

Przedstawiam Wam rozśpiewaną książkę, pełną dźwiękonaśladowczych wyrazów, której bohaterami są lubiane przez dzieci rekiny.

"Podwodna orkiestra" to część, w której mieszkańcy oceanu wybierają się na koncert rekiniej orkiestry. Niestety jednak gwiazda wieczoru - Primadonna, traci głos podczas występu. Czy uda się uratować koncert?

To ciekawa propozycja dla najmłodszych dzieci. Wyrazy dźwiękonaśladowcze wspomagają rozwój mowy maluchów. Dodatkowo dzieci mają okazję poznać takie instrumenty jak marimba, obój, kontrabas, flet i trąbka. Wzbogacają słownictwo i rozwijają swoją wiedzę w zakresie muzyki. Można przecież pociągnąć temat i pokazać dziecku te instrumenty na innych zdjęciach, sprawdzić jak brzmią w rzeczywistości.

Książka jest bardzo kolorowa, przyciąga wzrok, pozwala też na naukę kolorów, liczenia czy ćwiczenie spostrzegawczości. Wszystko zależy już od rodziców i pomysłów na jej wykorzystanie. Opcji jest sporo.

Wraz z 2 i 4 latkami polecamy!

To ciekawa propozycja dla najmłodszych...

„Podwodna orkiestra”-
cała rodzinka Rekinka bierze udział w koncercie, a każdy z nich będzie grał na innym instrumencie. Śpiewać będzie Primadonna niespotykanym pięknym głosem. Niespodziewanie śpiewaczka traci głos. Czy orkiestrze uda się doprowadzić koncert do końca?

Te dwie niesamowite książeczki zabierają dzieci w niezapominane przygody z Rekinkiem. Poznamy jego rodzinę oraz przyjaciół. Ale nie tylko! Razem z żółtym Rekinkiem dzieci nauczą się kolorów, poznają zwierzęta, które zamieszkują ocean. Zapoznają się z instrumentami, nauczą się nowych dźwięków. Książeczki pokazują, że zarówno kolory, jak i muzyka są ważne.

Ilustracje bardzo wyraziste, a to za sprawą żywszych kolorów. Zdania bardzo proste, łatwe do zapamiętania, a piosenka, która znajduje się w książeczkach wpada w ucho. W łatwy sposób można się od niej uzależnić – wiem, co mówię, gdyż Baby Shark jest z nami nie od dziś.
Ogromny plus za grubą oprawę, która przy mniejszych dzieciach sprawdza się idealnie.

Na końcu znajdziemy zadania, które dziecko przy pomocy rodzica może wykonać samodzielnie.
Klara, oprócz tego, opowiadała mi książeczki na swój sposób. I to jest takie urocze, że dziecko może przy pomocy takich pięknych ilustracji stworzyć coś własnego.

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Klarunia dostała kolorowankę, do której dopadła się w trymiga. „Moja pierwsza kolorowanka” zawiera duże wyraziste obrazki łatwe do pokolorowania. W środku znajdziemy naklejki oraz kolejną świetną piosenkę – swoją drogą z doskonałymi rymami.

„Podwodna orkiestra”-

"Dziadek Rekin z kontrabasem!
Gra - i śpiewa przy tym czasem!"

Po "Kolorach w oceanie" i "Rekiniej policji" przyszedł czas na "Podwodną orkiestrę". I znów, przyjemnie robiło się na sercu podczas obserwowania zaangażowania kilkuletniej dziewczynki w poznawanie rekinich przygód wypełniających książeczkę. W tej odsłonie serii udział wzięła obdarzona niespotykanie pięknym głosem Primadonna i nieśmiały Rybi Dyrygent. Wielkie zamieszanie panowało na dnie oceanu, podwodna orkiestra przygotowała piękny koncert. Ale coś poszło niezupełnie zgodnie z planem, jeszcze trochę a doszłoby do mega katastrofy, na szczęście rodzina Baby Sharka trzymała płetwy na pulsie i wybawiała z opresji solistkę. Młodziutka czytelniczka, w rozśpiewanym stylu i zrymowanych mini wierszykach, miała okazję poznać różne instrumenty muzyczne, naśladować ich brzmienie, wyobrażać sobie, jak to jest potrafić wydobywać dźwięki z oboju, fleta, trąbki, kontrabasu i marimby, sprawiać radość muzyką sobie i innym, być członkiem ekipy. Na koniec, pokolorowała instrument, na którym grał Baby Shark, dopowiedziała własną historię do dwustronnego obrazu z życia na dnie oceanu. Ilustracje żywe, kolorowe, sympatyczne, przyjemne dla oka, natychmiast zwróciły uwagę dziecka. Mała współtowarzyszka czytania mocno zainteresowała się przygodami Baby Sharka, często chwytała za książeczkę i oczywiście wciąż śpiewała hitową piosenkę. Zadeklarowałyśmy chęć zanurzenia się w przygodach z innych tomów.

bookendorfina.pl

"Dziadek Rekin z kontrabasem!
Gra - i śpiewa przy tym czasem!"

Moje dzieci uwielbiają piosenkę  "BABY SHARK" - był okres kiedy nucili ją przez całe dnie, od rana do wieczora. Co więcej, piosenka wpadła w ucho nawet dziadkom, którzy także chętnie śpiewali ją z wnukami podczas wspólnych zabaw :) Wy znacie ten kultowy przebój ?
Wielką radością dla Amelki i Natanka jest możliwość poczytania książek o przygodach małego rekina:
- "Podwodna orkiestra" to historia, w której bohaterami są różne zwierzęta, przez co dziecko może poznać królestwo podwodnych zwierząt. Rodzina małego rekina postanawia wykonać podwodny koncert. Wszystko idzie zgodnie z planem do momentu kiedy primadonna traci swój głos. Mama rekin wpada na pomysł, żeby zaprosić do śpiewania wszystkich z widowni. Czy primadonna zaśpiewa z nimi? Przeczytajcie sami ;)
Książka zawiera prostą historie, którą Amelka i Natanek pomimo małej ilości tekstu z łatwością rozumieją. Na plus przemawiają także piękne ilustracje, od których nie sposób oderwać jest wzrok, a także fakt, że na początku książki postacie są bardzo fajnie przedstawione. Seria tych książeczek to świetny sposób na rozbudzenie w dziecku miłości do czytania. A teraz wszyscy zaśpiewajcie z Nami: „baby shark du du du” :)

- "Podwodna...

Seria "Baby Shark" to kolekcja wspaniałych książeczek, oparta na znanej wszystkim dzieciom piosence, od dawna podbijającej internet. Pierwsze, co przyciąga uwagę, to przecudna szata graficzna, która zachwyci zarazem młodszego czytelnika, jak i jego rodziców. Nie sposób znaleźć słowa, by opisać, jak wielki zachwyt u moich dzieci wywołała paczuszka z tymi pozycjami. Na pierwszy ogień poszło oglądanie cudownych, barwnych, wręcz hipnotyzujących ilustracji, dopiero potem można było rozpocząć lekturę.

"Baby Shark. Podwodna orkiestra" to opowieść, w której rekinia rodzina szykuje się do zagrania niezwykłego koncertu. Każdy z członków gra na innym instrumencie, wykonuje swoją misję z pasją i starannością. Niestety, w pewnym momencie Primadonna traci głos, co może całkowicie zepsuć koncert. Czy Małemu Rekinkowi uda się na nowo oczarować zawiedzioną publiczność i uratować występ? Ta lekka opowieść nie tylko uczy empatii i szukania rozwiązań, ale dodatkowo zapoznaje pociechę z instrumentami muzycznymi, rozbudzając w ten sposób zarazem miłość do czytania, jak i fascynację sztuką, muzyką.

Niesłychanie urzekła mnie w tej serii zastosowana czcionka, gdyż umożliwia ona starszym dzieciom pierwsze próby samodzielnego czytania. Moja córka była przeszczęśliwa i wyjątkowo dumna, że może sama, bez niczyjej pomocy, czytać opowieść młodszemu braciszkowi. Wyrazy są łatwe, występuje wiele rymów oraz słów dźwiękonaśladowczych, jakie fundują czytelnikom nieopisaną rozrywkę. Taka zabawa dźwiękami silnie stymuluje, jest wstępem do nauki mowy i poznawania świata. Dodatkowo ukazane sytuacje pobudzają wyobraźnię starszego dziecka, zachęcając go do stworzenia własnej opowieści o ulubionych bohaterach.

"Baby Shark" to przepiękne, przystępne, interesujące książeczki, przesycone ciekawymi, łatwymi do zapamiętania wyrazami dźwiękonaśladowczymi, stanowiącymi podstawę rozwoju mowy i rytmu. Ta wyjątkowa seria to świetny sposób na rozbudzenie w dziecku miłości do czytania. Zabawne, proste opowieści zarazem fundują znakomitą, niezapomnianą zabawę z ulubionymi bohaterami, jak i wartościowe lekcje, stanowiące idealne tło do dalszych wspólnych rozmów dotyczących rodziny, wzajemnych relacji, bezinteresownej pomocy, miłości czy umiejętności pokonywania przeszkód. Te urocze książeczki skradną serca waszych dzieci, a przesycone śmiechem, wspólne chwile spędzone z rekinią rodziną będą znakomitą, niezapomnianą zabawą i przyjemnością! Polecam gorąco!

Fantastyczna książeczka oparta na słynnej piosence baby shark dududu. Bardzo fajna wersja na wesoło z humorem. Dodatkowo dużym atutem są świetne kolorowe ilustracje. Podwodny Świat przygotowuje się do koncertu. W trakcie natomiast okazuje się, że Primadonna straciła głos... Jednak orkiestra wspólnie sobie poradziła. Bardzo zaczęcająca książeczka do śpiewania i zabawy z dzieckiem. Polecam.

O ratowaniu koncertu i kilku instrumentach. Maluchy powinny być zadowolone z tej lektury.

• Dziecionkowe
  • Dziecięce

Dodaj cytat z książki Podwodna orkiestra