Mruczęty. Kot Mikołaja

Barbara Supeł
Kot Mikolaj Święta

Uwielbiam!

Uwielbiam!

Wyobraźcie sobie świętego Mikolaja, potem pomyślcie o jego ciepłym domu i fabryce zabawek, a na koniec zastanówcie się, czy święty Mikołaj ma jakieś zwierzątko? (oprócz reniferów oczywiście 🦌😊)

Łatwo przychodzą nam na myśl różne zwierzątka: pauga, chomik, pisej, eeee nie pasuje..., a kot? Kot to jest to!

No to teraz już wiecie, święty Mikołaj ma kotka - Mruczętego i to właśnie o nim opowiada jedna z najnowszych książek od @wydawnictwo_zielona_sowa

Mruczęty, jak chyba każdy kot, uwielbia spać. Oprócz spania lubi jeszcze pomaganie Świętemu. Niestety spanie pomaganie, nie zawsze idą ze sobą w parze.

Do Gwiazdki zostało już niewiele czasu, niestety sen bierze nad Mruczetym górę i zwierzak zasypia na górze kartonów zmierzających wprost do pakowania w ozdobny papier.

Budzi się nagle o niespodziewanie w saniach Mikołaja. Akurat lecą gdzieś wysoko nad domami. Święty właśnie rozwozi dzieciom prezenty.

Mruczęty przypadkiem staje się świadkiem, gdy dwóch złodziejaszków próbuje ukraść prezenty.

Jak skończy się ta sytuacja? Przeczytajcie. Koniecznie!

"Mruczęty. Kot Mikołaja" to urocza, rymowana, pięknie zilustrowana historia. Zdecydowanie wyróżniająca się wśród innych świątecznych książek.

Polecamy 😊

No to teraz już wiecie, święty Mikołaj ma kotka - Mruczętego i to...

Przezabawna, świąteczna opowieść o stale zaspanym kocie Św. Mikołaja., któremu udało się uratować święta. Historia przedstawiona jest w bardzo przystępny sposób jako rymowanka. Książeczkę wykorzystuje na zajęciach bibliotecznych dla przedszkoli i klas I-III szkoły podstawowej. Zawsze jest wielkim hitem, co chwilę słychać salwy śmiechu zarówno dzieci jak i nauczycieli. Jest to wspaniała książka do czytania pod choinką dla całej rodziny. Polecam cieplutko!!!

Mruczęty kot Mikołaja od razu wpadł nam w oko i musieliśmy się z nim zapoznać. Bo czy można się oprzeć tej mordce na okładce? My nie potrafiliśmy. Czy środek oczarował nas równie mocno, co zewnętrzna szata graficzna?

Czy wiecie, że Święty Mikołaj ma kota? 🐱🎄Nazywa się Mruczęty i ma jedno wyjątkowe marzenie. Otóż chce ruszyć z Mikołajem w wigilijną podróż z prezentami.
Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że jest strasznym śpiochem. Obawiając się, że zaspał na wyprawę, wpada jak burza do pracowni elfów i robi ogrome zamieszanie. W końcu zasypia w jednym z pudeł, a elfy przypadkowo owijają go w papier i pakują do mikołajkowych sań.
Marzenie Mruczętego się spełniło! Chociaż raczej nie widział się w nim w roli gwiazdkowego prezentu dla jakiegoś dziecka 😉 W końcu Mikołaj ląduje na jednym z dachów i znika w kominie.... A do prezentów zbliżają się rabusie....

Już w tej chwili mogę wam powiedzieć, że to jedna z moich ulubionych tegorocznych świątecznych nowości 🤩 To ciepła, żartobliwa i pełna gwiazdkowej magii historia. Okazuje się, że w święta nawet kot może być bohaterem 🐱

Książkę zdobią przepiękne, pełne detali ilustracje, którym warto się porządnie przyjrzeć. To one grają tu pierwszoplanową rolę. Tekst jest w całości rymowany. I trzeba przyznać, że przekład wyszedł perfekcyjnie. Nic tu nie zgrzyta, książkę czyta się po prostu świetnie 🙂

Nas zachwyciła 🥰 Polecamy

Tak wesołej świątecznej bajeczki dawno nie czytałyśmy z córką! Mruczęty to kot świętego Mikołaja. Bardzo chce wybrać się w podróż z Mikołajem, by pomóc mu rozdawać prezenty. Jednak Mruczęty jak wszystkie koty uwielbia spać. W wyniku różnych wydarzeń Mruczęty zostaje zapakowany jako prezent i trafia na mikołajowe sanie. Kiedy Mikołaj wchodzi do zamkowego komina by zostawić prezenty, jego sanie chce okraść dwóch opryszków: Zły Zenek oraz Wiola Nikczemna. Czy Mruczęty uratuje Świętemu prezenty? Jaki będzie finał napadu na sanie pełne prezentów? Tego dowiecie się z tej książeczki :)

"Mruczęty -kot Mikołaja" od @wydawnictwozielonasowa to zdecydowanie jedna z fajniejszych świątecznych książeczek. Piękne ilustracje, rymowany wesoły tekst, świetna akcja i nutka grozy powodują, że córka każdego wieczoru z ogromną ciekawością słucha przygody kota świętego Mikołaja. Książka ma twardą okładkę i duży format- z pewnością sprawdzi się jako świąteczny prezent pod choinką.

Jeśli szukacie świątecznej książeczki z dużą dawką dobrego humoru, która wprowadzi Was i Wasze Maluchy w radosny, świąteczny nastrój, a przy okazji rozbawi i rozśmieszy to oto nieco niezdarny, ale niewątpliwie uroczy Mruczęty. Zapewniam Was, że przygody tego kota będą doskonałą rozrywką dla całej rodziny.

A tak przy okazji to czy wiedzieliście, że Święty Mikołaj ma kota? I to takiego, który marzy by wraz ze swym opiekunem wyruszyć w misję dostarczenia prezentów.
Jest tylko pewien problem. Mruczęty ma skłonności narkoleptyczne i potrafi spać dosłownie wszędzie i o każdej porze. Boi się zatem, że znowu zaśpi. Gdy po kolejnej drzemce zrywa się na równe nogi i wpada jak burza do pracowni Mikołaja narobi takiego rabanu, że niestety zamiast pomóc dołoży tylko pracy i tak już mocno zajętym elfom i Świętemu. Kotu zrobi się przykro, że o mały włos, a by zrujnował Święta, przecież tak bardzo się starał, a znowu nie wyszło. Znajduje pudełko, które kusi swoją przytulnością, Mruczęty postanawia zrobić to co umie najlepiej czyli się w nim zdrzemnąć. Pewnie już się domyślacie, że w ferworze pracy Elfy zapakowały pudełko z Mruczętym i kociak jednak trafił na sanie, tylko nie do końca tak jak sobie to wymarzył. Nie chcę Wam zdradzać całej historii ale powiem, że przygody Mruczętego sprawiły, ze ten zaspany kotek okazał się być tym, który jednak uratuje Święta. Koniecznie sięgnijcie po tę książkę aby przekonać się jak.

Świetne ilustracje 🤩 oraz zabawny tekst w fantastycznym przekładzie 👏 sprawiają, że ten fantastyczny, rymowany picturebook jest wprost idealny do głośnego czytania. Czarek wybrał Mruczętego na dzisiejsze czytanie w przedszkolu i cała grupa "Żabek" śledziła z zapartym tchem przygody tego kota. Akcja jest tak dynamiczna, że dzieciaki dostały aż wypieków z emocji, a na koniec wybuchnęły gromkim śmiechem. Muszę przyznać, że to był doskonały wybór. My znamy już Mruczętego niemalże na pamięć, a drzemie sobie na naszej półce zaledwie kilka dni. Jest jednak tak rozczulający, że Młodszy Skrzat stałe chce przytulać i całować książkę, a Starszy wybiera go codziennie do czytania przed snem.

No przyznajcie sami, czy Mruczęty nie jest uroczy?

A tak przy okazji to czy wiedzieliście, że Święty Mikołaj ma kota?...

• Dla dzieci
  • Leoś