Brutalny książę

Okładka książki Brutalny książę Sophie Lark
Okładka książki Brutalny książę
Sophie Lark Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Okrutne dziedzictwo (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Okrutne dziedzictwo (tom 1)
Brutal Prince
NieZwykłe
2021-11-24
2021-11-24
2020-07-14

Maskara! Szkoda czasu, ksiazka irytuje juz od pierwszych stron i nie przestaje az do konca.

Wymęczyłam ten tytuł. Bohaterowie mnie częściej irytowali niż wywoływali jakiekolwiek inne odczucia. Trochę nie wiedziałam, pod co podpiąć tę książkę, bo niby mafia, jednak nie, bo biznesmeni, ale też nie do końca… Jakoś mi się to wszystko nie kleiło, przez co ciężko brnęłam dalej, a książka jest w miarę krótka i nie planowałam mieć z nią aż takich trudności.

niby działo się bardzo dużo, ale ostatecznie książka mnie bardzo wynudziła i wymęczyła.

From enemies to lovers, małżeństwo z przymusu, swietnie napisane „momenty”, chicagowska mafia (ta polska tez). I generalnie to sie naprawdę dobrze czytało. Niestety na końcu mamy cliffhanger i teraz trzeba kupić cześć druga.

Do książki mafijnej jej daleko, a z drugiej strony to jej rodzina jest tą bardziej mafijna, a historia jest o nim i o niej, a nie o rodzinie. On startujący w wyborach i ona rozkapryszona księżniczka. Książkę czyta się dobrze i szybko, można się pośmiać i zauważyć, że księżniczkę można grać, bo w głowie jest wiele mądrego.

Zdecydowanie liczyłam na coś więcej. Miałam wrażenie, że autorka sama do końca nie wiedziała, czy to ma być książka o mafii, czy może jednak o biznesmenach. Bohaterowie (zwłaszcza Aida) przez większość czasu zachowywali się jak dzieci, i to nie w ten uroczy sposób. A sama akcja, boże tutaj działo się wszystko na raz, szkoda tylko, że w większości tych sytuacji brakuje całkowicie logiki. Książka dobra na raz, ale nie liczę, że zapamiętam ja na dłużej.

On - mafioso z krwi i kości, ona - dziewczyna z rywalizującej rodziny. Miało być pikantnie, z poczuciem humoru i nutką zajadłości. Wyszło tak..., że dwa dni po przeczytaniu książki kompletnie zapomniałam o czym była.
Humorki, złośliwości i przekomarzania głównej bohaterki są na poziomie rozkapryszonej trzynastolatki, a siła i potegą jej partnera przypominają raczej te Osiłka ze Smerfów. Mogło być fajnie, ale wyszło miernie. Szkoda.

Po przeczytaniu serii romansów mafijnych Cory Reilly moja poprzeczka odnosnie tej tematyki jest postawiona dosyć wysoko. A książka "Brutalny książe" na pewno nie przeskoczyła tej poprzeczki.

W książce owszem przeplata się wątek mafijny, porachunki ba! nawet jest wątek polskiej mafii, jednak jest to dosc delikatny wątek i nijak ma się do tego tytułu książki 🤭

Autor skupia się bardziej na porachunkach między głównymi bohaterami niż mafii, dzięki temu książka jest przyjemna i lekka do czytania.

Aida Gallo jest wolnym ptakiem. Przeciwieństwo swoich braci. Dziewczyna, która dla bliskich zrobi wszystko. Dziewczyna pochodzi z mafijnej rodziny i jak każda z nich ma swoich wrogów. Aida ma niewyparzony język i szybko wpada w kłopoty, dzięki temu poznaje Calluma Griffina.

Aida podczas imprezy podpala bibliotekę Calluma i kradnie sentymentalny zegarek. Zostaje za to ukarana zaaranżowanym małżeństwem. Musi poślubić Calluma. Czysty układ, dwie mafijne rodziny dzięki temu chcą zażegnać stary konflikt i wzmocnić swoje imperium a dzięki małżeństwu Callum zdobędzie wieksze poparcie w trakcie wyborów.

Jednak tych dwoje młodych ludzi nienawidzi się i zrobią wszystko aby utrudnić sobie życie.

Czy uda im się dojść do porozumienia? Musicie sami się przekonać.

„Brutalny książę" napisany jest prostym językiem. Główni bohaterowie są skrajnie różni, a ich charaktery za wybuchowe. Chociaż łączy ich jedno - zrobią wszystko dla swoim najbliższych, nawet poświęca swoje życie.

Autor...

Mafijny romans z nutką humoru. Pierwsza połowa bardzo dobra, druga niestety dużo gorsza stąd niska ocena. Po kolejne części nie sięgnę.

Romans mafijny taki mało gangsterski, mało krwawy i brutalny. Mimo, że w miarę przyjemnie spędziłam czas przy tej książce, to się zawiodłam. Często brakowało logiki w samej fabule, jak i w działaniach bohaterów. Callum i Aida bardziej wkurzali, niż zaciekawili mnie swoją historią.

• Mafia

Sophie Lark Brutalny książę Zobacz więcej