Dwa tygodnie i jedna noc

Okładka książki Dwa tygodnie i jedna noc
Whitney G. Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Two Weeks Notice
Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki
2021-05-19
2021-05-19
Data 1. wydania:
2018-07-19
Karolina Bochenek

Dziwna. Nierówna. Styl i język rewelacyjne. Poczucie humoru świetne. Bohaterowie do polubienia. Tematyka oklepana, ale daje radę. Co jest koszmarne to przeskoki czasowe, nierówno poprowadzona akcja, czasem nawet jej brak. Mnóstwo zbędnych opisów, męczące i niedojrzałe momentami podchody bohaterów. Czyta się szybko, książka bawi i odpręża, niestety bardzo przeciętna.

Pomysł na książkę może fajny ale za dużo tych scen 18+

Pomysł na książkę może fajny ale za dużo tych scen 18+

Nie zliczę ile razy uśmiechałam się czytając tą książkę. Jest lekka, nieprzesłodzona, ciekawa.

"Dwa tygodnie i jedna noc" to krótka historia milosna, jakich pełno w literaturze. A mimo to książka zachęca i ciężko się oderwać, gdy wczujesz się w tą opowieść. Zabawna, ale jednocześnie porusza pewne ważne tematy. Na jakiś leniwy wieczór, gdy chcesz się zrelaksować to idealna książka.

Lekka i przyjemna jednak za krótka, za szybko się skończyła

Lekka i przyjemna jednak za krótka, za szybko się skończyła

Fajna książeczka jednak za szybko się kończy. Przydałaby się druga część.

Fajna książeczka jednak za szybko się kończy. Przydałaby się druga część.

Tara pomimo skończonych prestiżowych studiów nie może znaleźć pracy i ledwo wiąże koniec z końcem. Postanawia jadać  darmowe posiłki w jednym z najlepszych hoteli w mieście udając gościa. I całkiem dobrze jej to wychodzi ...Jednak do czasu kiedy zostaje na tym przyłapana I to przez samego właściciela.
Preston  właściciel sieci ekskluzywnych hoteli.Jest niezwykle wymagającym i gburowatym szefem.Praca dla niego wiąże się z całkowitym oddaniem się bycia dostępnym przez cała dobę.Nikt nie wytrzymuje tempa narzuconego przez Prestona,a każdy jego asystent ucieka po krótkim czasie.
Tara wyjaśnia Prestonowi powody swojego zachowania, a on proponuje jej prace.Dziewczyna nie wacha się chwili i przyjmuje propozycję bycia jego asystentką
Jednak nie zdaje sobie sprawy jak będzie wyglądała praca dla Prestona.
Ciągłe zasypywanie nieustannymi zadaniami i praca do późnych godzin nocnych wykańczają dziewczynę do tego stopnia ,że chce zrezygnować z pracy.
Tylko, że Preston tak łatwo nie da jej odejść....

"DWA TYGODNIE I JEDNA NOC "lekka komedia romantyczna. Ciekawy ,wciągający I zadziorny romans biurowy .Ciekawa fabuła z kilkoma zwrotami akcji przez co chce się wiedzieć co będzie dalej. Fajnie wykreowani bohaterowie. Ona bezpośrednia ,zdeterminowana i sarkastyczna. On bezwzględny perfekcjonista.Wydają się z zupełnie różnych światów, lecz wzajemne przyciąganie I wydarzenia z ich życia pokazują że nie tylko chemia ich łączy. A dzięki pewnym wydarzeniom , przechodzą przemianę, która wprowadza duże zmiany w ich życiu.
Lekki ,przyjemny styl pisania autorki I zabawne dialogi sprawił ,że książkę czyta sie szybko i z uśmiechem na ustach.
Twórczość autorki poznałam już jakiś czas temu, a że poprzednie książki przypadły mi do gustu to nie wachałam się sięgnąć i po tą pozycję. Jeśli szukacie książki na poprawę humoru to ta pozycja nada się idealnie.

Preston  właściciel sieci ekskluzywnych hoteli.Jest niezwykle wymagającym...

To pierwsza książka tej autorki którą czytałam, myślę, że nie ostatnia. Czyta się ją bardzo szybko, pochłonęłam ją w jeden dzień. Jak najbardziej polecam :)

Sięgnęłam po książkę po przeczytaniu Turbulencji, która bardzo mi się podobała. Lubię erotyki napisane dobrym językiem, nawet jeśli schemat fabuły jest powtarzalny, a zakończenie do przewidzenia. Niestety na tej powieści się zawiodłam. Bohater irytujący i dziecinny, nie pociągający, a odpychający. Chemia pomiędzy bohaterami praktycznie zerowa. Wydarzenia wplatane "na szybko", niezapadające w pamięć. Jeśli ktoś lubi ten typ literatury i czyta go dużo - na tę powieść szkoda czasu.

Ciekawa, zabawna i za krótka. Mimo że na rynku mamy wiele podobnych treści książka ma coś w sobie co zaskakuje i zachęca. Chętnie wrócę do niej za jakiś czas. Tara i Preston skradli serce.