Utrata kontroli

Okładka książki Utrata kontroli
Ewelina Dobosz Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki Cykl: Zakazane relacje (tom 1) Seria: Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2021-06-16
2021-06-16

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Dla lubiących romanse w pracy ;-)

Dla lubiących romanse w pracy ;-)

Bardzo dobra książka opowiadająca o sile miłości która narodziła się z nienacka i zaskoczyła głównych bohaterów swoją siłą.

Na półkach: , , , , , ,

Konsekwencje naszych działań bywają bardzo zaskakujące.

Konsekwencje naszych działań bywają bardzo zaskakujące.

Muszę przyznać, że przez ostatnie tygodnie cierpiałam na dość duży zastój czytelniczy. Potrzebowałam książki, która przełamie tę nieciekawą passę i tak zdecydowałam się sięgnąć po Utratę kontroli @ewelina_dobosz_ - pierwszą część z serii Zakazane relacje.
Czy udało mi się powrócić na czytelnicze tory? Zdecydowanie tak. Ale nie była to idealna książka na tę okazję.
Agata Jakubowska jest rozwiedzioną adwokatką prowadzącą własną kancelarię prawną. Pewnego dnia trafia na urzędnika celno-skarbowego, który zjawia się u niej na kontroli. Rafał Skórski jest typem mężczyzny, za którym kobiety oglądają się nieustannie. Od razu zwraca uwagę pani mecenas. Zresztą z wzajemnością. To jedno spotkanie zaowocuje powstaniem relacji, która nie ma prawa istnieć.
Zaczyna się naprawdę fajnie, autorka miała naprawdę bardzo dobry pomysł na fabułę. Wykonanie pozostawia jednak wiele do życzenia. Po przeczytaniu masy pozytywnych opinii miałam ogromne oczekiwania wobec tej powieści. Z każdą kolejną stroną mój zapał opadł, a ja coraz częściej przewracałam oczami.
Akcja toczyła się szybko, ale brakowało chemii między bohaterami. To wszystko było po prostu bardzo naciągane. Mieliśmy do czynienia z poważnymi ludźmi - prawniczka i urzędnik skarbowy, którzy już po kilkunastu stronach zachowywali się jak nastolatkowie z burzą hormonów. Brakowało mi tutaj nie tylko elektryzującego romansu, ale też dawki humoru, która sprawiłaby, że chciałabym przewracać kolejne kartki. W pewnym momencie poziom absurdu i irytacji osiągnął taki poziom, po którym miałam ochotę odłożyć książkę i nigdy do niej nie wracać. Przełamałam się jednak, a to był chyba duży błąd, bo zakończenie zawiodło mnie jeszcze bardziej, niż cała reszta. Tak jakby zostało napisane na szybko, byle by już skończyć pisać.
Nie będę tutaj pisać, żebyście omijali książkę, czy autorkę, szerokim łukiem. Widzę, że jest spore grono osób, którym bardzo podobała się ta historia, dlatego zachęcam, byście sami przekonali się, czy warto czy nie. Z czystej ciekawości, być może sięgnę po kolejną część, jednak z pewnością nie nastąpi to w najbliższym czasie.

Agata...

To pierwszy tom serii Zakazane relacje. Rafał ma sporządzić kontrolę w kancelarii Agaty. Podczas kontroli zdecydowanie trudno mu uwierzyć, że taka piękność jak Agata ma coś na sumieniu. Zresztą ona sama nie ma sobie nic do zarzucenia. Poza pracą sprzedaje ubrania, ale właśnie to może okazać się dla niej największym problemem. Nie byłoby większego problemu gdyby nie drugi fakt, że między kontrolującym ją Rafałem a nią zaczyna porządnie iskrzyć. Czy Agata prowadzi podwójną grę i go oszukuje, czy faktycznie nie ma nic na sumieniu a sprawy które wychodzą na powierzchnie nie zależą od niej?
Ten nieco biurowy romans z domieszką relacji, która jak wiemy miejsca mieć nie powinna zdaje się być nie tylko pełną namiętności lekturą ale mamy tu także wiele innych wątków, które są ciekawe i nie są nudne przez co całą historia jest naprawdę dobrze napisana. Jak to zawsze mówię, lubię dobry romans czy erotyk jeśli nie ma w nim jedynie samych gorących scen a są one otoczone dobrą historią. I właśnie coś takiego zaserwowała mi autorka w tej książce. To już moje kolejne spotkanie z tą autorką i znów bardzo udane za co bardzo dziękuję. Historia byłą wciągająca właściwie już od pierwszych stron, a nad fabułą z pewnością autorka musiała trochę dłużej pomyśleć bo przekręty podatkowe to niełatwy temat.
Duży plus za wykreowanie bohaterów, bo to są bohaterowie z krwi i kości. Nie cackają się, mają swoje problemy, przez co nie mamy tu żadnej fikcji tylko bohaterów, jakich można by spotkać w prawdziwym życiu. A to dla mnie duży atut i zaleta w powieściach tego typu.

„Nie byłam dobrym człowiekiem, dlatego los okazał się przewrotny. Rzucił mną o ścianę, kilkukrotnie. Sprawił, że zostałam sama.”

Rafał to urzędnik celno – skarbowy. Dostaje nowe zadanie, które może sprawić, że dostanie awans. Ma zdemaskować oszustwa podatkowe, w które zaplątana jest pewna kancelaria adwokacka, a co za tym idzie, rozbić tę tak zwaną karuzelę podatkową. Właścicielka kancelarii, Agata, jest zdania, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Poza pracą we własnej kancelarii sprzedaje ubrania i właśnie to może stanowić problem. Jednak kiedy w tym wszystkim pojawia się uczucie, sprawy się komplikują. Czy Agata prowadzi podwójną grę? Czy spotkanie Rafała było przypadkowe? Jaka relacja ich połączy?

„Czasami samotność trwa tak długo, że gdy ktoś pojawi się w twoim życiu, nie umiesz się odnaleźć.”

Kolejne spotkanie z twórczością Eweliny Dobosz za mną. Kolejna historia, która bardzo mi się spodobała. Czy to jest już ten moment, kiedy mogę powiedzieć, że historie, które wychodzą spod pióra autorki są dla mnie takimi moimi pewniakami? Cóż, chyba tak właśnie jest.
Historia Rafała i Agaty wciągnęła mnie już od pierwszych stron. To, co w tej historii przyciągnęło moją uwagę to fakt, że nie jest to tylko gorący romans. Autorka wplotła w tę książkę ogrom tajemnic i intryg, które sprawiają, że z zaciekawieniem i w wielkim napięciu przewraca się kartki.
Ewelina stworzyła interesującą fabułę. Połączenie przekrętów podatkowych, urzędu celno – skarbowego i kancelarii adwokackiej to coś, co nieczęsto jest spotykane w książkach. A autorka umiejętnie wprowadziła te powiązania i połączyła z zaskakującymi zwrotami akcji, co w połączeniu dało niebanalną historię. Ja osobiście miałam kilka takich momentów, w których myślałam, że już wszystko wiem, jednak kolejne strony sprowadzały mnie na ziemię. Ale takie właśnie są historie spod pióra Eweliny Dobosz.
Bohaterowie? Zarówno Rafał, jak i Agata zostali bardzo dobrze wykreowani. Osobiście w trakcie czytania odczuwałam ich emocje, ich lęki i obawy, które w sobie nosili. Nie często zdarza mi się, abym obdarzyła sympatią dwójkę głównych bohaterów, ale tutaj tak właśnie było. Wkurzałam się, kiedy wzajemnie się ranili, ale równie mocno cieszyłam się z ich szczęścia, kiedy tylko były takie momenty. I cóż… Mimo wszystko trzymałam za nich kciuki, ponieważ wiedziałam, że ich zachowanie jest spowodowane czymś, przez co nie mogą niektórych rzeczy wyjaśnić. I cóż, nie pomyliłam się co do tego.
Na koniec dodam jeszcze jedną rzecz. Książki Eweliny lubię nie tylko za to, jak dobrze kreuje swoich bohaterów, jak dobrze prowadzi fabułę. Lubię je również za to, jak lekki one są, mimo tego, że poruszają ważne tematy. Ta lekkość jest wyczuwalna, a dzięki niej książki czyta się bardzo szybko. A to jest bardzo duży plus historii Eweliny. A tutaj, cóż, nie mogło być inaczej.

„Nic w tej sytuacji nie wynikało z mojego wyboru. Los rzucał we mnie kłodami, jak chciał. To już nawet nie było podkładanie ich pod nogi. On mnie atakował, drwił ze mnie i stawiał na z góry przegranej pozycji.”

Podsumowując. „Utrata kontroli” to kolejne spotkanie z twórczością Eweliny Dobosz, które mogę zaliczyć do udanych. Bardzo dobrze wykreowani bohaterowie, dobrze poprowadzona fabuła i sporo intryg, kłamstw i zwrotów akcji. To historia, która pochłania od pierwszej strony i nie sposób się od niej oderwać. Polecam!

„Poza uczuciem, które się pomiędzy nami zrodziło, zaczęło łączyć nas coś zakazanego, złego, mrocznego i niebezpiecznego. Znajdowaliśmy się w miejscu, w którym już nie mogliśmy utonąć w pojedynkę. Albo razem, albo wcale.”

Fajna historia o młodych i pięknych. Cześć z nich nawet jest bogata. Dobrze mi się ją czytało do 3/4 książki. Trochę emocji, trochę intymności i oczywiście zagmatwane losy. Ale zakończenie rozczarowało mnie maksymalnie. Naciągane, bez logiki i wskazujące, że nasz główny bohater jest idiotą. Szkoda, bo liczyłam na jakiś fajny finał.

Od początku coś mi w tej historii nie pasowało. Zamiast emocji, pokusy i przyciągania czułam zniechęcenie i niesmak. Największym problemem tej książki są bohaterowie, niby na poważnych stanowiskach, teoretycznie odpowiedzialni, ale ich zachowanie zupełnie temu wszystkiemu przeczy. Cały czas miałam wrażenie, że autorka nie może się zdecydować w jaki sposób ich przedstawić. I skończyło się na tym, że zamiast dorosłych ludzi bohaterami są nastolatkowie z burzą hormonalną w głowie.

Po raz kolejny nie zawiodłam się na umiejętnościach tej autorki. Znakomita książka, pełna namiętności głównych bohaterów i zaskakujących zwrotów akcji. Bardzo mi się spodobało nawiązanie do "Drogi na szczyt". Ponadto autorka ponownie porusza w tle ważny społeczny problem, o którym nieczęsto się mówi. Bohaterowie z krwi i kości, nie są idealni, popełniają błędy, ale dzięki temu są prawdziwi. Gorąco polecam i zabieram się za kolejną książkę tej autorki, "Przekraczanie granic".

Łączenie pracy i życia prywatnego nie zawsze dobrze się kończy. Przekonuje się o tym Rafał, urzędnik skarbowy, kiedy śledztwo wiedzie go do kancelarii adwokackiej prowadzonej przez Agatę. Trudno mu uwierzyć, że ta piękna i zdolna prawniczka jest świadomie zamieszana w oszustwa podatkowe. Czy Agata jest w niebezpieczeństwie? A może to ona prowadzi podwójną grę?
Zmagającego się z nietypowym uzależnieniem Rafała i skrywającą wiele sekretów Agatę zupełnie niespodziewanie łączy pożądanie. Tak silne, że nie powstrzyma go nawet groźba całkowitej utraty kontroli. Tylko krok dzieli parę od wejścia w drogę ludziom, dla których zasady nie istnieją, a oszustwa podatkowe są zaledwie przykrywką dla prawdziwych interesów.

Zmagającego...

Ewelina Dobosz Utrata kontroli Zobacz więcej