Utrata kontroli

Okładka książki Utrata kontroli Ewelina Dobosz
Okładka książki Utrata kontroli
Ewelina Dobosz Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki Cykl: Zakazane relacje (tom 1) Seria: Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
Zakazane relacje (tom 1)
Niegrzeczne książki
Utrata kontroli
Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki
2021-06-16
2021-06-16

Kiepska. Bardzo chaotyczna, a bohaterowie sami nie wiedzieli, o co im chodzi.

Kiepska. Bardzo chaotyczna, a bohaterowie sami nie wiedzieli, o co im chodzi.

Nareszcie! W końcu nastał ten moment, w którym miałam okazję poznać tę historię! Czy historia Rafała i Agaty, to kolejna powieść Eweliny Dobosz, która skradła moje serce? Oczywiście i niezaprzeczalnie!
Jakie to było świetne już od pierwszych stron. Przyciągało do siebie niczym magnes i nie pozwalało się odłożyć. Powieść pochłonięta jednym tchem wręcz można by powiedzieć!
Pracownik urzędu skarbowego i Pani adwokat, oszustwa podatkowe i niebezpieczeństwo czyhające tuż za rogiem. Ale czy na pewno? Może tym niebezpieczeństwem jest sama Agata? Może jest to celowe zagranie? Jedno jest pewne! Autorka zagwarantuje Wam jazdę bez trzymanki, w której napotkacie na niejeden zwrot akcji! I to taki zwrot, że o mamo (!),aż żałuję, że nie mogę przeczytać tej historii od nowa "po raz pierwszy"!

Polecam serdecznie!

Seria Nowa tożsamość bardziej mnie porwała.
Książka "Utrata kontroli" niestety przeciętna zabrakło mi porywu emocji :)

Seria Nowa tożsamość bardziej mnie porwała.
Książka "Utrata kontroli" niestety przeciętna zabrakło mi porywu emocji :)

Książka bardzo szybko się rozkręca, by na końcu zaskoczyć i dodać nieco "bomby" w zakończeniu.

Historia wydawalaby się z pozoru zwykłym romansem dwojga ludzi, którzy spotkali się przy pracy. Jednak nic bardziej mylnego, bo ta historia to owszem gorący romans, ale i niezły kryminał. Wszystko się bardzo dynamicznie rozwija, aż chce się wiedzieć więcej. Owszem są też nudne momenty, ale nie jest ich tak dużo,że spokojnie można przez nie przebrnąć.

Sami bohaterowie to niezłe "ziółka". Ona ma bardzo ciekawą, wręcz dramatyczną historię swojego życia, a on dość nieciekawą przeszłość, która powraca i daje o sobie znać. Ich życie diametralnie się zmienia kiedy się spotykają i zaczyna to wszystko się przeradzać w kryminał, co czyni tę książkę jeszcze bardziej ciekawszą. Sam ich romans jest gorący i pełen namiętności.

Jest to już kolejna książka Eweliny Dobosz i na pewno nie ostatia. Polecam! ;)

Dla lubiących romanse w pracy ;-)

Dla lubiących romanse w pracy ;-)

Bardzo dobra książka opowiadająca o sile miłości która narodziła się z nienacka i zaskoczyła głównych bohaterów swoją siłą.

Na półkach: , , , , , ,

Konsekwencje naszych działań bywają bardzo zaskakujące.

Konsekwencje naszych działań bywają bardzo zaskakujące.

Muszę przyznać, że przez ostatnie tygodnie cierpiałam na dość duży zastój czytelniczy. Potrzebowałam książki, która przełamie tę nieciekawą passę i tak zdecydowałam się sięgnąć po Utratę kontroli @ewelina_dobosz_ - pierwszą część z serii Zakazane relacje.
Czy udało mi się powrócić na czytelnicze tory? Zdecydowanie tak. Ale nie była to idealna książka na tę okazję.
Agata Jakubowska jest rozwiedzioną adwokatką prowadzącą własną kancelarię prawną. Pewnego dnia trafia na urzędnika celno-skarbowego, który zjawia się u niej na kontroli. Rafał Skórski jest typem mężczyzny, za którym kobiety oglądają się nieustannie. Od razu zwraca uwagę pani mecenas. Zresztą z wzajemnością. To jedno spotkanie zaowocuje powstaniem relacji, która nie ma prawa istnieć.
Zaczyna się naprawdę fajnie, autorka miała naprawdę bardzo dobry pomysł na fabułę. Wykonanie pozostawia jednak wiele do życzenia. Po przeczytaniu masy pozytywnych opinii miałam ogromne oczekiwania wobec tej powieści. Z każdą kolejną stroną mój zapał opadł, a ja coraz częściej przewracałam oczami.
Akcja toczyła się szybko, ale brakowało chemii między bohaterami. To wszystko było po prostu bardzo naciągane. Mieliśmy do czynienia z poważnymi ludźmi - prawniczka i urzędnik skarbowy, którzy już po kilkunastu stronach zachowywali się jak nastolatkowie z burzą hormonów. Brakowało mi tutaj nie tylko elektryzującego romansu, ale też dawki humoru, która sprawiłaby, że chciałabym przewracać kolejne kartki. W pewnym momencie poziom absurdu i irytacji osiągnął taki poziom, po którym miałam ochotę odłożyć książkę i nigdy do niej nie wracać. Przełamałam się jednak, a to był chyba duży błąd, bo zakończenie zawiodło mnie jeszcze bardziej, niż cała reszta. Tak jakby zostało napisane na szybko, byle by już skończyć pisać.
Nie będę tutaj pisać, żebyście omijali książkę, czy autorkę, szerokim łukiem. Widzę, że jest spore grono osób, którym bardzo podobała się ta historia, dlatego zachęcam, byście sami przekonali się, czy warto czy nie. Z czystej ciekawości, być może sięgnę po kolejną część, jednak z pewnością nie nastąpi to w najbliższym czasie.

Agata...

To pierwszy tom serii Zakazane relacje. Rafał ma sporządzić kontrolę w kancelarii Agaty. Podczas kontroli zdecydowanie trudno mu uwierzyć, że taka piękność jak Agata ma coś na sumieniu. Zresztą ona sama nie ma sobie nic do zarzucenia. Poza pracą sprzedaje ubrania, ale właśnie to może okazać się dla niej największym problemem. Nie byłoby większego problemu gdyby nie drugi fakt, że między kontrolującym ją Rafałem a nią zaczyna porządnie iskrzyć. Czy Agata prowadzi podwójną grę i go oszukuje, czy faktycznie nie ma nic na sumieniu a sprawy które wychodzą na powierzchnie nie zależą od niej?
Ten nieco biurowy romans z domieszką relacji, która jak wiemy miejsca mieć nie powinna zdaje się być nie tylko pełną namiętności lekturą ale mamy tu także wiele innych wątków, które są ciekawe i nie są nudne przez co całą historia jest naprawdę dobrze napisana. Jak to zawsze mówię, lubię dobry romans czy erotyk jeśli nie ma w nim jedynie samych gorących scen a są one otoczone dobrą historią. I właśnie coś takiego zaserwowała mi autorka w tej książce. To już moje kolejne spotkanie z tą autorką i znów bardzo udane za co bardzo dziękuję. Historia byłą wciągająca właściwie już od pierwszych stron, a nad fabułą z pewnością autorka musiała trochę dłużej pomyśleć bo przekręty podatkowe to niełatwy temat.
Duży plus za wykreowanie bohaterów, bo to są bohaterowie z krwi i kości. Nie cackają się, mają swoje problemy, przez co nie mamy tu żadnej fikcji tylko bohaterów, jakich można by spotkać w prawdziwym życiu. A to dla mnie duży atut i zaleta w powieściach tego typu.

Świetnie wkomponowana w polskich realiach powieść z jednej strony kryminalna z drugiej erotyczna. Ciekawie zbudowane postacie głównych bohaterów borykających się z pożądaniem i otaczającymi ich tajemnicami. Na uwagę zasługują sceny erotyczne, które mogą być godne naśladowania.

• Przeczytane 2021

Ewelina Dobosz Utrata kontroli Zobacz więcej