Pola mówi: Dobranoc!

Okładka książki Pola mówi: Dobranoc! Irene Marienborg
Okładka książki Pola mówi: Dobranoc!
Irene Marienborg Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Pola (tom 9) literatura dziecięca
36 str. 36 min.
36 min.
Katarzyna Kolasińska
pola pola mówi

Okładka książki Niedźwiadek szuka przyjaciół Monika Kamińska, Agnieszka Wajda
Niedźwiadek sz... Monika Kamińska, Ag...
Okładka książki Miron w pułapce Anna Łazowska, Ewa Nowak
Miron w pułapce Anna Łazowska, Ewa ...
Okładka książki Przygody Fenka. Dobre zachowanie II. Kultura rozmowy Dominika Gałka, Patrycja Godula
Przygody Fenka... Dominika Gałka, Pat...

O przyzwyczajaniu się do nowego i poszukiwaniu odpowiedniego miejsca do spania. Śmieszna. Intrygująca. Zajmująca,

Nowe łóżko.

Kolejna książeczka z serii o przygodach Poli, jej taty i innych członków ich rodziny będzie tym razem dotyczyć… zasypiania. Pojawi się bowiem na tym polu pewien problem, bez rozwiązania którego Pola może mieć naprawdę olbrzymie kłopoty z zaśnięciem.

Cały problem przez to, że Pola… rośnie ;) To oczywiście bardzo dobrze, efekt uboczny jest jednak taki, że dziewczynka powoli ze wszystkiego wyrasta – w tym nawet z własnego łóżka! Okazuje się, że jest ono za małe. Co robić? Rozwiązanie wydaje się być proste – tata Poli jedzie do sklepu po większe łóżko.

Obszerniejszy mebel niestety nie przypada dziewczynce do gustu… Nie potrafi znaleźć sobie w nim miejsca i próbuje zasnąć wszędzie, tylko nie w swoim nowym łóżku. Na dłuższą metę tak być nie może, w związku z czym tata Poli zakasuje rękawy i wdraża w życie cały arsenał sposobów na to, aby przekonać córkę do jej nowego posłania. Tylko czy ta seria manewrów przyniesie oczekiwany skutek…?

Cykl o przygodach Poli to seria przyjemnych, ciepłych opowieści dla najmłodszych już od 2 roku życia. Krótkie historyjki łączą w sobie dobrą zabawę, krótkie morały i pokazują mnóstwo scen zaczerpniętych z codzienności każdego dziecka.

Dziękuję Wydawnictwu Media Rodzina za egzemplarz recenzencki.

#polamówi #polamówidobranoc #mediarodzina

Nowe łóżko.

Seria o Poli jest przezabawna. Można śmiać się do rozpuku podczas czytania. Uwielbiam

Ta książeczka to dla nas to strzał w dziesiątkę, ponieważ niedawno kupiliśmy nowe łóżko dla córki i do tej pory córa uczy się spać w swoim łóżku bez stałego towarzystwa rodziców. Oczywiście pluszowy piesek jest obecnie najlepszym towarzyszem :)

Cała seria książeczek jest poświęcona Poli, pogodnej i pełnej energii dziewczynce, która poznaje i odkrywa otaczający ją świat. Tym razem nasza mała bohaterka wybiera się z tatą do sklepu po nowe łóżko, gdyż jej stare zrobiło się nagle za małe. Dziewczynka jest zadowolona z zakupu, jednak wieczorem rozmiar nowego łóżka staje się być problemem. Czy Pola zaśnie w nowym łóżku? Opowieść jest krótka, zrozumiała dla nawet dwulatka. Oswaja z tematem spania w swoim łóżku bez towarzystwa rodziców. W tle jest też tata z maluchem na rękach więc będzie to świetna baza do rozmów o młodszym rodzeństwem. Nam się ta część bardzo spodobała.

Doskonale nadaje się dla maluszków, które zmieniają dotychczasowe miejsce zasypiania. Pomaga zrozumieć, że to nie takie hop siup tylko wymaga czasu i przyzwyczajenia. Świetne dialogi i barwne ilustracje 😊

Zawsze staram się, by w biblioteczce mojej córki były książeczki, które mają wpływ na nią, jej zachowanie i postawę w przyszłości. Głęboko wierzę, że książki ułatwią życie mojej córce, a jeśli napotka kiedyś problemy z którymi nie będzie chciała się podzielić (oby nie!) rozwiązanie znajdzie w książkach.
Właśnie jedną z takich książeczek, które mogą mieć realny wpływ na zachowanie dziecka jest bajka "Pola mówi: dobranoc". Mała Pola stoi właśnie przed jedną z ważnych decyzji w życiu: zmianą łóżka na większe. Kiedy kupują z tatą nowe łóżeczko, niecierpliwa Pola chce szybko iść spać. Oczywiście łóżeczko najpierw razem montują, potem trwają przygotowania do snu. Kiedy już Pola jest w łóżku, nie potrafi znaleźć sobie miejsca, szuka starego łóżeczka w szopie, próbuje zasnąć w budzie u psa, czy torbie treningowej taty. Nigdzie nie jest tak dobrze, jak w starym łóżeczku. Na szczęście tata znajduje rozwiązanie tej sytuacji i wszystko kończy się dobrze.

"Pola mówi dobranoc" to przystępna książeczka z fajnymi ilustracjami. Jednak wg mnie ma kilka niedociągnięć, nawet córcia kiedy czytałyśmy wołała "mama". Bo dziwne jest, że Polą i małym bobo zajmuje się tata, a przed snem dziewczynka zostaje sama, przez co udaje jej się wymknąć do starej szopy czy psa.
Ogółem książeczka jest ok. W sam raz na jeden wieczór.

Właśnie jedną z takich książeczek, które mogą mieć realny wpływ na...

• Dziecionkowe
  • Dla dzieci, Poziom 0
  • ..DO CZYTANIA Z LIDUSZKĄ
  • Literatura dla dzieci
  • .2021
  • L-owe
  • Współpraca

Dodaj cytat z książki Pola mówi: Dobranoc!