Marzenie Kota Czarusia

Okładka książki Kłopot sówki Elwirki Piotr Haftek, Anna Szymeczek-Przybyło (ilustratorka)
Kłopot sówki E... Piotr Haftek, Anna ...

Antek z babcią... Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Książka o górach Patricija Bliuj-Stodulska, Robb Maciąg
Książka o górach Patricija Bliuj-Sto...
Okładka książki Opowieści o porach roku Karine-Marie Amiot, Leïla Brient, Olivier Dupin, Karine Tercier
Opowieści o po... Karine-Marie Amiot,...
Okładka książki Każdy może być święty, czyli nawet łobuzy idą do nieba Justyna Bednarek, Anna Jarecka-Salamon
Każdy może być... Justyna Bednarek, A...
Okładka książki Edek pomaga Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Edek pomaga Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Pani wiatru Lisa Aisato, Maja Lunde
Pani wiatru Lisa Aisato, Maja L...

Cienka ale bardzo mądra książeczka dla dzieci. Okładka miękka, lakierowana.
Bardzo duża czcionka, dzięki temu mogą próbować swojej samodzielności dzieci zaczynające przygodę z czytaniem.
Powiastka wierszowana. Ładne , pastelowe ilustracje.

Akcja toczy się w pewnym gospodarstwie rolnym , gdzie jest bardzo dużo zwierząt.
Mieszka tam też rodzina kotów. Mały kotek Czaruś jest też wśród tej drużyny farmerskiej.
Maluch ma marzenia ,żeby stać się tygrysem. Wszyscy oddzielnie tłumaczą mu , że jest to niemożliwe, że najwyżej to on tylko myszy może łapać.
Mama Czarusia podchodzi jednak inaczej do marzeń synka. Wspiera go i tłumaczy, że wolno mu mieć pragnienia i jeżeli się bardzo chce , to mogą się spełnić.
Nadchodzi dzień, że Czaruś znika z zagrody i nie ma go bardzo, bardzo długo.

Jak myślicie czy Czaruś mógł stać się tygrysem?
Czy wszystko awykonalne może przeistoczyć się w możliwe?

O tym wszystkim przeczytacie w tej prześlicznej książeczce.
Na koniec powiem , że wspierajcie swoje dzieci, pozwólcie im mieć swoje własne dążenia do celu.
A niemożliwe czasami jest przed nami , no może nie na wyciągnięcie ręki, ale do osiągnięcia ,jeżeli się bardzo chce.

Autorka nawet zacytowała Walta Disneya na pierwszej stronie:
,,Jeśli potrafisz o czymś marzyć,
to potrafisz także tego dokonać’’

Polecam!

Cienka ale bardzo mądra książeczka dla dzieci. Okładka miękka, lakierowana.
Powiastka wierszowana. Ładne , pastelowe ilustracje.

Mieszka tam też rodzina kotów. Mały kotek Czaruś jest...

komentarz Mamy:

krótka ale piękna opowieść o spełnianiu marzeń, wiary w siebie i dodawaniu dziecku skrzydeł. Ktoby nie chciał być takim odważnym kotkiem jak Czaruś i spełniać swoje marzenia. Polecam :)

komentarz Mamy:

Książka „Marzenie kota Czarusia” jest krótkim i rymowanym opowiadaniem, które niesie za sobą wspaniałe przesłanie - marzenia są po to aby je realizować. Krótka historia kotka Czarusia pokazuje dzieciom, że mimo tego, iż niektóre marzenia są trudne do spełnienia to j tak powinnismy wierzyć w ich realizacje.
Zdarza się, że inni w Nas nie wierzą i czasami rzucają nam kłody pod nogi, jednakże jeśli bardzo będziemy czegoś pragnęli to uda nam się to osiągnąć.
Uważam, że to krótkie opowiadanie jest dobre dla dzieci w każdym wieku. Najmłodsi na pewno zachwycą się pięknymi ilustracjami a Ci trochę starsi na pewno zrozumieją najważniejsze przesłanie tej książki:

„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz tego także dokonać”

Książka mnie urzekła. Dzięki rymowanej wersji mogłam przez chwilę poczuć się jak dziecko :).

Zdarza się, że inni w Nas nie wierzą i czasami rzucają nam kłody...

• Bajka
  • Wiek 1-3