Jezioro szczęścia

Okładka książki Jezioro szczęścia
Agnieszka Krawczyk Wydawnictwo: Filia Cykl: Magiczne miejsce (tom 4) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
9788381954297
literatura polska współczesna

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Ostatnia część podobała mi się najmniej. Książkowa mało życiowa. Według mnie zakończenie zbyt przesłodzone. Do tej miski miodu przydała by się jeszcze łyżka dziegciu, by urealnić i zrobić z niej bardziej życiową, bo w życiu nie jest idealnie i nie zawsze wszystko kończy się happy endem.

Akcja rogrywa się w troche w wyidealizowanej rzeczywistości. Trochę jak w baśni. Ja lubię baśnie, więc cała seria to bardzo przyjemne czytanie.

Agnieszka Krawczyk ponownie zaprasza nas do niezwykłego miejsca, w które warto odpłynąć, by poruszyć swoje emocje. „Jezioro szczęścia” to już czwarta i ostatnia część serii „Magiczne miejsca”.
Tym razem w dolinie mgieł i róż cieszymy się urokami jesieni. Ta pora roku ma swój specyficzny urok, zachwyca barwami. Tak samo jest z historią, którą na kartach powieści zapisała Pani Agnieszka. Poczujemy również magiczną aurę zimy, która otuli nas śnieżnym puchem.
Autorka zaprasza nas do Idy, a my śledzimy losy jej mieszkańców. Sabina Dolecka wiedzie szczęśliwe życie próbując zrealizować swoje pragnienie zajścia w ciążę. Do miasteczka przyjeżdża Katarzyna Wimmer, scenarzysta, która wraz z Dolecką w oparciu o jej powieści piszą serial. Początkowo relacja między kobietami owiana jest chłodem. I nie mam tutaj na myśli temperatury związanej z porą roku, lecz niesnaskami związanymi z nową produkcją. Dolecka obawia się, że najlepsza scenarzystka w kraju nie odda w pełni „ducha” jej powieści, że serial będzie tylko i wyłącznie obrazem scenarzystki. Nie chce aby odbiegał od koncepcji zawartej w jej twórczości. Jednak początkowe nieporozumienia w miarę upływu czasu roztopią się niczym śnieg.
Historia stworzona przez autorkę pozwala nam oderwać się od codziennych zmartwień i zatopić się w losach bohaterów „Jeziora szczęścia”. Katia nie tylko skupi się na pracy związanej z ekranizacją powieści Sabiny Doleckiej. W Idzie pozna Marka Rokosza. Między tym dwojgiem zapłonie uczucie. Autorka serwuje nam wachlarz wielu emocji. Nie tylko urok Idy, czy też pragnienia Doleckiej oraz historia scenarzystki przykują naszą uwagę. Z ogromnym zaciekawieniem śledzić będziemy losy Tekli Tyczyńskiej, hrabiny, która borykać będzie się z wojennymi wspomnieniami związanymi z rodzinną tragedią. A to za sprawą pojawienia się w miasteczku prawnika Juana Emiliero. Argentyńczyk przyjechał tu w poszukiwaniu naszyjnika z kamienia księżycowego, który zauważył na fotografii Sabiny Doleckiej. Mężczyzna nie wie jednak, że kobieta otrzymała go od hrabiny w prezencie ślubnym.
Jaką tajemnicę skrywa naszyjnik? Dlaczego Tyczyńska ukrywa prawdę dotyczącą historii naszyjnika? Czy podzieli się jego historią? A jeśli tak, to jak bardzo poznana prawda namiesza w życiu mieszkańców Idy?
Agnieszka Krawczyk ciekawie poprowadziła kontynuację wątków bohaterów trzech wcześniejszych części. Ta ostatnia, tak jak poprzednie sprawiają, że z nostalgią oraz uśmiechem na twarzy powracać będziemy wspomnieniami do doliny mgieł i róż.
A jeśli jeszcze nie mieliście przyjemności odbycia podróży do Idy, to zachęcam Was do zerknięcia w „Magiczne miejsce”.
„Magiczne miejsce”, „Dolina mgieł i róż”, „Ogród księżycowy”, „Jezioro szczęścia” to powieści, które warto umieścić na półce Najlepszych Interesujących Książek.
Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Filia http://www.wydawnictwofilia.pl/

Czwarta, ostatnia część tej serii. Aż szkoda, że nie ma więcej części do tej serii. Tak jak poprzednie części również i ta bardzo mnie wciągnęła. Nie mogłam się od niej oderwać. Idealna na lato, nawet na zimowe wieczory czy świąteczny czas.

“Jezioro szczęścia” zaspokoiło na jakiś czas mój apetyt na słodkości. Muszę przyznać, że trochę mnie nawet zemdliło 😊 Ta część podobała mi się najmniej, nie polubiłam nowej bohaterki, scenarzystki Katii, która pojawiła się w Idzie, żeby razem z Sabiną pracować nad scenariuszem serialu. To co mi się podobało, to fakt, że w końcu autorka uchyliła rąbka tajemnicy związanej z przeszłością mojej ulubionej hrabiny Tekli. Zabrakło mi w tej części sielskiej atmosfery Idy, które odnajdywałam w poprzednich tomach cyklu. Może jej po prostu nie było, a może ja już jej nie czuję? W związku z tym przechodzę na dietę bez cukrową i biorę się za coś ostrzejszego w smaku 😊 Znając siebie nie na długo 😊

Na półkach: , , , ,

Znacie to uczucie, gdy czytacie serię i w pewnym momencie na ostatnim tomie czujecie, że autor/autorka niepotrzebnie wszystko przedłużają. Jeszcze, gdy dzieje się to w ostatnim tomie to, to uczucie nie jest tak dominujące. Jednak w serii “Magiczne miejsce” Agnieszki Krawczyk miałam je przy każdym tomie, a przy ostatnim “Jezioro szczęścia” towarzyszyło mi na ostatnich 200 stronach.
Sabina wyszła za mąż za Krzysztofa, ale ma jedno niespełnione marzenie: bardzo pragnie zostać mamą. Najpierw musi się jednak uporać ze scenarzystką, która na bazie jej powieści ma stworzyć serial. Na dodatek tajemnica przeszłości hrabiny Tekli Tyczyńskiej próbuje dopaść ją na stare lata. To wszystko i jeszcze więcej dzieje się w malowniczej Idzie na Podkarpaciu. A jaki będzie finał serii “Magiczne miejsce”? Czy wszyscy bohaterowie dostaną szczęśliwe zakończenie?
Jak widzicie po krótkim opisie dość dużo dzieje się w “Jeziorze szczęścia”. Jak dla mnie zdecydowanie za dużo jak na tę książkę. Autorka postanowiła dać za dużo wątków w ostatniej części. Najbardziej mnie zainteresował ten związany z przeszłością hrabiny Tyczyńskiej, bo związany był z II wojną światową. Z kolei scenarzystka Katarzyna Wimmer była dla mnie najbardziej irytującą postacią ze wszystkich. Przebiła nawet Sabinę z “Doliny mgieł i róż”. Nie uwierzyłam także w jej przemianę. To jedna z gorszych postaci na jakie trafiłam na swojej czytelniczej ścieżce.
Cieszę się, że autorka postanowiłą odsłonić trochę przeszłość hrabiny Tyczyńskiej, co pozwala nam lepiej zrozumieć dlaczego kobieta nie chciała odzyskiwać pałacu od państwa, gdy miała taką okazję. Polubiłam ją jeszcze bardziej niż w przy pierwszym tomie. Szkoda, że autorka nie zdecydowała się na napisanie serii właśnie związanej z przeszłością Tekili, osadzonej w tamtych czasach to byłaby bardzo dobra lektura, bo na fragmenty związane z historią hrabiny czekałam najbardziej. Jednak jej zakończenie kompletnie nie przypadło mi do gustu, było po prostu płaskie. Rozumiem jakie intencje przyświecały autorce, ale mnie one nie przekonały. Sprawiły, że cały wątek dla mnie opadł i straciłam nim zainteresowanie.
To nie był zły tom, ale z pewnością był zbyt mocno rozciągnięty. Odczuwam uczucie zmęczenia, zirytowania i znudzenia przeciągającą się w nieskończoność akcją. Oceniam go podobnie jak pozostałe. Jeśli zaś chodzi o całą serię to jest dobra… i tylko tyle. Nie zapadła mi w serce, szybko o niej zapomnę. Szkoda, ale mówi się trudno i żyje dalej i szuka serii, która skradnie serce.

Ze względu na Królową Zimę to moja ulubiona część sagi.

Ze względu na Królową Zimę to moja ulubiona część sagi.

Ciekawa. Szkoda, że to ostatnia seria.

Ciekawa. Szkoda, że to ostatnia seria.

Super książka

Super książka

Podsumowując całą serię daję 10 . Sporo się dzieje, dużo bohaterów,ale tak fajnie połączonych w całość ,że super się czyta.Polecam !

Agnieszka Krawczyk Jezioro szczęścia Zobacz więcej
Agnieszka Krawczyk Jezioro szczęścia Zobacz więcej