Zapiski zielarki #1

Okładka książki Zapiski zielarki #1
Natsu HyuugaIkki Nanao Wydawnictwo: Studio JG Cykl: Zapiski zielarki (tom 1) komiksy
komiksy
Zapiski zielarki (tom 1)
Kusuriya no Hitorigoto
Studio JG
2021-04-23
2021-04-23
Katarzyna Szelenbaum
dramat historyczna okruchy życia romans seinen manga

Okładka książki Sprzedałem swoje życie za 10 000 jenów rocznie #3 Sugaru Miaki, Shouichi Taguchi
Ocena 8,3
Sprzedałem swo... Sugaru Miaki, Shoui...
Okładka książki Zapiski zielarki #2 Natsu Hyuuga, Ikki Nanao, Nekokurage
Ocena 8,4
Zapiski zielar... Natsu Hyuuga, Ikki ...

Szybko się czyta. Historia jest wciągająca a główna bohaterka łatwo daje się polubić. Ale nie jest to jakaś ambitna czy głęboka opowieść. Mimo to bardzo mi się spodobała. Chętnie przeczytam kolejny tom

Lekka komedia. Czuję, że to coś odrobinę nowego w starym schemacie.

Lekka komedia. Czuję, że to coś odrobinę nowego w starym schemacie.

Jakie to było wspaniałe! Dobra fabuła, piękne rysunki, sporo humoru. Uwielbiam główną bohaterkę, jest genialna! Już nie mogę się doczekać, aż kolejny tom trafi w moje ręce.

Pierwszy tom to raczej wprowadzenie, gdzie poznajemy bohaterów i ich relacje. Opisane jest kilka przygód Maomao jako służki na cesarskim dworze, a główna intryga została w moim odczuciu ledwie zarysowana. Historia młodej zielarki zaciekawiła mnie, więc pewnie sięgnę po kolejne tomy.

Przyjemnie się czyta, kreska jest prześliczna, a główna bohaterka jest ciekawa

Przyjemnie się czyta, kreska jest prześliczna, a główna bohaterka jest ciekawa

Dramat w uroczej kresce- dokładnie tak można opisać tę mangę bazującą na powieści Natsu Hyuuga.
Książka ta opowiada o młodej Maomao, która interesuje się zielarstwem, jednak na swoje nieszczęście trafia do haremu. Tam pomaga w odkrywaniu mrocznych tajemnic pałacu.
Każdy rozdział mangi opowiada o innej przygodzie naszej młodej bohaterki- a nie tak jak sugeruje opis, tylko o jednej.
Nie sposób nie powiedzieć, że historia narysowana w mandze jest złożona z wielu bohaterów- może to nieco utrudnić rozumienie opowieści przez niewprawionych w ten gatunek czytelników.
Kolejnym stwierdzeniem, które można wyciągnąć na temat tej mangi, jest to że jest to dzieło dość słabo rozbudowane pod względem logicznym- jednak mam nadzieję, że wszystko to zmieni się w kolejnych częściach tej serii, które ukazać mają się już niebawem.
Jako iż jest to pewnego rodzaju komiks, należy wspomnieć o ilustracjach- jak wcześniej wspomniałam są one przeurocze, dzięki czemu książka nabiera pewnego, uroczego klimatu.
Mangę polecam każdemu, kto interesuje się lekkimi historiami obrazkowymi, a za razem nie przeszkadzają mu romantyczne wątki i powiew grozy.

Na półkach: , , , ,

Masochistka na punkcie ziółek - tak z pewnością można by nazwać Maomao. Jej uroczy charakter w połączeniu z wielki intelektem i pasją do wykonywanej pracy jest czymś godnym podziwu.

Jednocześnie, za jedną z lepszych stron mangi uznaje wątek "miłosny", Który raczej traktuje jako humorystyczny. Szczerze mam nadzieję, że nie będzie się to rozwijać w inną stronę.

Mimo wszystko przygody tego maleństwa były ucztą dla oczu, czego powodem była piękna kreska, która zachęciła mnie do zakupu.

Z pewnością sięgnę po kolejne tomiki i mam nadzieje, że się szczerze nie zawiodę.

Mimo...

1956

Sliczna kreska! W tym tomie poznajemy mniej wiecej glownych bohaterow. Palacowe klimaty robia wrazenie ^.^ mimika glownej bohaterki - Maomao jest powalajaca ;) taka lekka w czytaniu opowiesc, momentami nawet zabawna ;>

Bardzo fajny pierwszy tom. Nie dzieje się w nim dużo, jest to takie bardziej wprowadzenie. Bardzo ładna kreska.

manga nie jest aż tak grzeczna - w pierwszym tomie mamy np. dość ohydne... hmmm, nazwijmy to "lekarskie"... zaglądanie pod spódnicę.
Osobiście odradzam.

Osobiście odradzam.