Gniew matki

Okładka książki Gniew matki T.R. Ragan
Okładka książki Gniew matki
T.R. Ragan Wydawnictwo: Filia Cykl: Faith McMann (tom 1) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Faith McMann (tom 1)
Mroczna strona
Furious
Filia
2021-01-20
2021-01-20
9788381953795
Katarzyna Agnieszka Dyrek
dzieci morderstwo porwanie handel żywym towarem pedifilia dramat

Dobra sensacja i akcja, dobra ale nic ponadto. Wcześniej przeczytałem Przemysława Piotrowskiego, zdecydowanie wybieram polskiego autora.

Szokująca, bo handel dziećmi; wciągająca, bo ciekawa intryga i działający na emocje bohaterowie.
Z pewnością sięgnę po kontynuację.

Z pewnością sięgnę po kontynuację.

Jak już się zacznie to odkłada się dopiero pod koniec tomu 3. Rewelacja!

Jak już się zacznie to odkłada się dopiero pod koniec tomu 3. Rewelacja!

Zaczęło się dobrze, potem było intrygująco aż nagle coś siadło i się wynudziłam

Zaczęło się dobrze, potem było intrygująco aż nagle coś siadło i się wynudziłam

Już po przeczytaniu pierwszego rozdziału,pochłonęła mnie całkowicie. Gdybym miała czas to w jeden dzień przeczytałabym odrazu wszystkie trzy części.
Książka jest świetnie napisana.Trzyma w napięciu od samego początku do ostatniego tomu . Porusza brutalną rzeczywistość jaką jest handel dziećmi.
Warto przeczytać . Napewno uronicie także choć jedną łzę. Polecam

Warto przeczytać . Napewno uronicie także choć jedną łzę. Polecam

2078

Ta seria wciągnęła mnie już od pierwszych sekund trzeciego tomu, który włączyłam przez przypadek. I dobrze, że tam podziękowania były na samym początku, bo inaczej zaczęłabym dosłownie od dupy strony. Jak już ogarnęłam temat i zaczęłam od początku... cholera jasna, potrzebowałam takiej książki. Myślałam, że moja potrzeba kryminałów została na jakiś czas zaspokojona, ale najwidoczniej nie, bo słuchałam jej, jakbym nie dotykała gatunku od lat. Dodatkowo mega podoba mi się tematyka, bo rzadko trafiam na handel ludźmi w kryminałach i doceniam to, co autorka robi, zwracając uwagę na problem.

Owszem, robi to w trochę bajkowy sposób, bo wiele rzeczy wydaje się nierealnych, ale I don't care, bo bawię się zbyt dobrze, żeby zwracać uwagę na takie szczegóły. Poza tym nie wiem czemu, ale ta jej osobista vendetta sprawia, że po prostu lubię ją jeszcze bardziej. Chyba po prostu trafia do mnie ten typ bohaterki :D

Moja opinia nie będzie tak entuzjastyczna
Po prostu zabrakło mi emocji a niektóre wątki trochę przesadzone. No cóż😕😕

Moja opinia nie będzie tak entuzjastyczna
Po prostu zabrakło mi emocji a niektóre wątki trochę przesadzone. No cóż😕😕

Napisana dobrym stylem, przez co nie szło się od książki oderwać. Główna bohaterka jest zdeterminowaną postacią co mi się podobało. Niektóre postacie momentami wydawały się mało realne, ale każdy się czymś wyróżniał. W tle toczy się policyjne śledztwo, które przedstawione jest w niespotykany sposób. Książka porusza ważnym temat jakim jest handel ludźmi i przedstawia go realistycznie. Historia chwyta za serce, jest dosyć smutna ale przez to mocniej uderza w czytelnika. Nie mogę się doczekać, aż zacznę czytać kontynuację.

To ja nieco odbiegnę od trendu pochwalnego - nic specjalnego. Autorka odrywa się od realiów i to niestety widać. Historia jest ciekawa, pomysł też ale postaci zaczynają bardziej przystawać do konwencji komiksowych super bohaterów. Niedopracowane okoliczności, realia, tło, za bardzo widać fikcję. Główna bohaterka z matki bezboleśnie i błyskawicznie przeistacza się w super ninję skrzyżowaną ze strzelcem wyborowym i infiltruje dotychczas kompletnie obce środowiska szybciej i lepiej niż Bond. Naciągane , po tej części nie sięgnęłam już po kolejne.

Świetna książka. Wciąga od pierwszych stron.
Polecam.

Świetna książka. Wciąga od pierwszych stron.
Polecam.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2021

Dodaj cytat z książki Gniew matki