Efesto

Okładka książki Efesto Aga Kalicka
Okładka książki Efesto
Aga Kalicka Wydawnictwo: Inanna Cykl: Mano d'onore (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Mano d'onore (tom 1)
Inanna
2021-05-19
2021-05-19
romans erotyk

Liczyłam na coś fajnego, ale kompletnie nie czaję tej historii. Przeczytałam ok. 10% i nie wiem i nie rozumiem kompletnie nic. Nie wiem kim są bohaterowie, o co chodzi i co się wydarzyło i dlaczego. Jest jeden wielki chaos.

1997

Nie rozumiem fenomenu tej powieści, tych wysokich ocen i pochlebnych opini.
Właśnie te wysokie oceny ,opis na okładce i zachwyty recenzentów zachęciły mnie do jej przeczytania.
Nie jestem wybrednym czytelnikiem ale takiej chaotycznej i dziwnej powieści chyba jeszcze nie czytałam.
Mimo, że są rozdziały, to nie wiadomo kto jest narratorem, kto w danym momencie ma głos i w jakim czasie to się dzieje.
Dziwni i trochę nienormalni są dla mnie bohaterowie tej powieści a szczególnie grała mi na nerwach Etna, która mimo swoich 18-tu lat zachowywała się jak gówniara lub małe dziecko.Do tego kompletnie nie pasowała do Efesto, który postępował w sposób bardzo normalny.
Pomysł na powieść bardzo dobry, niestety styl pisania fatalny.
Nie lubię mafii na wesoło ale ta powieść to raczej karykatura mafii, dla mnie nie do przełknięcia.
Nie porwała mnie ta powieść i bardzo starałam się dotrwać do końca, ale kolejnej części o kolejnej zwariowanej siostrze raczej nie przeczytam, bo szkoda mi czasu i nerwów.

Nie rozumiem fenomenu tej powieści, tych wysokich ocen i pochlebnych opini.

Ależ to dobry romans mafijny,a na takich nie rzadko można się przejechać.Ten był odpowiednio wyważony;zabawny,gorący,słodki, brutalny i to wszystko ze sobą współgrało.Główna bohaterka Etna-z jednej strony niewinna i naiwna,z drugiej przebiegła,zuchwała i zwariowana.Efesto pozornie spokojny i zrównoważony, samą rozmową potrafi zmrozić krew w żyłach i tak zmanipulować rozmówcę,że zawsze jego jest na wierzchu.Do tego to mistrz "brudnej gadki".Jak łatwo się domyślić to dominujacy mężczyzna,ale trudno nazwać go typowym bohaterem mafijnego romansu.Pikantne sceny w tej książce to majstersztyk,takie w sam raz ostre.Co dziwne mimo kilku brutalnych momentów ,na pierwszy plan wybija się tutaj dobry humor,niemal każda scena czy dialog ma taki składnik a i tak nie odbiera to autentyczności i grozy mafijnym rodzinom.Tego typu historie to nie jest mój ulubiony gatunek,jednak od czasu do czasu się skuszę. W tej książce nie znalazłam niczego co by mi się nie spodobało czy choćby przez chwilę nudziło.Polecam.

Styl i język świetne. Pomysł na fabułę oklepany, ale akcja poprowadzona w szalonym rytmie. Bohaterowie dziwni, jeszcze nie wiem, czy polubiłam. Akcja jest raczej nieprzewidywalna. Etna dziecinna, momentami infantylna, głównie mocno odklejona. Ta miłość Efesto taka mocna, że aż niewyobrażalna. Trzeba polubić styl autorki, aby książka wciągnęła. Momentami świetne przemyślenia Efesto, trafiają w samo sedno, zamierzone lub nie. Ta cała mafia w takim krzywym zwierciadle. Czyta się szybciutko, a rozważania o złamanych patykach zostają w głowie na dłużej.

"Efesto" to pierwsza część serii Mano d'onore.
Etna jest córką mafiosa. To wybuchowa i nieobliczalna młoda dziewczyna. Podkochuje się w Efesto przystojnym i bezwzględnym młodzieńcu, który też jest członkiem wielkiej mafijnej rodziny - bardzo ważnym zresztą. W okrutnym świecie mafii wolność kobiety jest mocno ograniczona, a Etnie wcale się to nie podoba. Pewnego dnia dziewczyna dowiaduje się, że jej obiekt uczuć ma zostać... Zresztą, przekonajcie się sami...
To moje kolejne spotkanie z Autorką... I nadal mi się podoba Co prawda w tej książce wszyscy są nieźle porąbani, ale i tak to była przyjemna lektura.
Etna jest jak wulkan - nieobliczalna, szalona, grozi wybuchem, ale jednocześnie troszczy się o swoje siostry i jest trochę naiwna. Efesto to niezły manipulant, groźny i niebezpieczny. Razem tworzą mieszankę wybuchową.
Podoba mi się styl Autorki I to jak operuje słowem. Słowne gierki Efesta to majstersztyk. Mafia jest tu groźna i bezwzględna, akcja wciąga...
Jest tu lekki chaos i mnóstwo szaleństwa - ale ja to kupuję.
I chcę więcej ...

"Efesto" to pierwsza część serii Mano d'onore.

Niestety nie trafia w mój gust. Ciekawy zamysł na książkę, jednak te opisy, te dialogi, w których nie wiadomo czy to żart czy to na serio, nie przemawia to do mnie. Etna przez swój styl i zachowanie wydaje mi się dzieckiem. Według mnie nie grzeszy inteligencją i działa na nerwy, pozostali bohaterzy są bezbarwni. Efesto i jego styl wypowiedzi jest wkurzający, a zarazem nudny i męczący. Gdyby nie te przydługie dialogi i wymądrzenia, to książka byłaby krótsza o połowę. Uważam, że fabuła ma potencjał, aczkolwiek styl pisania ciężko przeskoczyć, tylko wytrwali dadzą radę. Być może przeczytam kolejną część, mając nadzieję, że historia Almy i diabła będzie ciekawiej napisana. 😉

Jak już wiecie uwielbiam romanse z wątkiem mafijnym. Po ten sięgnęłam wraz z maratonem lutowym. W tym motywie pojawiają się zarówno perełki jak i książki, które oprócz słowa mafia w treści nie mają wiele wspólnego. Jak było tym razem?
Etna została przeznaczona Efestowi a ten nie spocznie, dopóki dziewczyna, której podarował swoje serce będzie należeć do niego. Władza, która jest środkiem i celem samym w sobie, stanie im na przeszkodzie. Gra w kotka i myszkę, tylko kto w tym układzie jest zdobywcą a kto ofiarą?
Świat mafii przedstawiony w książce jest brutalny i pełen przemocy co mi osobiście odpowiadało, bo wpisywało się w klimat. I co ważne, mafia nie jest tylko tłem dla wydarzeń między bohaterami – tu mamy sytuację, gdzie jest ona obecna na każdym kroku, wokół niej toczy się cała fabuła, na pewno inaczej niż w wielu czytanych przeze mnie romansów mafijnych, co uważam za duży plus. W książce nie zabraknie wielu zwrotów akcji, które podnoszą poziom adrenaliny i sprawiają, że czytelnik chce poznać kolejne wydarzenia.
Etna, nieco mnie irytowała, jednak brałam poprawkę, że to młoda dziewczyna, niedojrzała, jednak oddana siostrom i bliskim. Jej upór i wola walki, zwłaszcza z ojcem, były niesamowite i wzbudzały sympatię do tej szalonej dziewczyny. Efesto, podobało mi się jak autorka wykreowała jego postać. Niezwykle inteligentny, z przewrotnym poczuciem humoru, mężczyzna, który nie przyzna się do tego co się dla niego liczy, ale zawzięcie walczy o swoje, wszelkimi sposobami. Oboje mają za sobą spory bagaż doświadczeń, który wpłynął na ukształtowanie ich charakterów. Postacie drugoplanowe również zasługują wzmiankę, bo zarówno bracia Efesta jak i siostry Etny są ciekawie wykreowane i wpasowują się w klimat i relacje rodzinne panujące w domach głównych bohaterów.
Muszę przyznać, że jestem miło zaskoczona tą książką. Początkowo wydawała mi się nieco chaotyczna. Ale gdy przyzwyczaiłam się do stylu autorki, a przede wszystkim relacji z perspektywy różnych postaci – wpadłam po uszy. Gorące sceny, gdzie namiętność między bohaterami, mimo tego, że obecna o początku, to rozbudzana jest stopniowo, bardzo przypadła mi do gustu. Do tego humor – dowcip Efesta, wybuchowy temperament Etny sprawiają, że książkę mimo tego, że jest dość długa czyta się bardzo szybko. To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i uważam je za bardzo udane. Polecam Wam tę pozycję, z pewnością nie będziecie się z nią nudzić.

Zdecydowałam się na tą książkę głównie z dwóch powodów, pierwszy to okładka a drugi cytat "Zaprzysiężony, we krwi zatracony, po kres związany przysięgą". Myślę sobie - będzie ogień. I niestety się trochę rozczarowałam. Fabuła sama w sobie nie jest aż taka zła, jednak czegoś mi tu zabraklo. Efesto jak na złego mafiosa przystało jest w porządku, chociaż czasami dialogi z jego udziałem musiałam czytać dwa razy zanim zrozumiałam o co chodzi 😁 ale Etna.... No nie. Niby wie czego chce, stara się postawić ojcu i te jej ciągłe "Etna wam pokaże", a przy Efesto zachowuje jak głupia gąska, czasami wcale nie pasował mi obrazek Efesto plus Etna. 🤷‍♀️ Może to miało tak być, lekko zabawne ja odebrałam to inaczej 😉
Opinie na okładce i moja własna to dwa różne światy. Mam wrażenie że czytałam inna książkę niż patronatki 😁
Minus za czcionkę. Oh jak nie lubię takich małych liter. Strasznie męczyły mi się oczy. I drugi za nie podpisane rozdziały. Przynajmniej do połowy kartki nie wiedzialam kto zaczyna dany rozdział.
Ogólnie takie 5/10. Raczej do niej nie wrócę, a szkoda bo zapowiadało się nieźle. 🤷‍♀️

Cykl: Mano d'onore (tom 1)

Etna jest niesamowita, nieszablonowa, uparta, odważna, sprytna i nie boi się przeciwstawić silniejszym od siebie. Ma cięty języczek i nie da sobie w kasze dmuchać. Robi co chce i chodzi własnymi ścieszkami. Miłość do sióstr i Matki jest bardzo silna. Bardzo polubiłam jej postać od pierwszych stron.

Efesto jest manipulantem, jest brutalny, ma dwoje zasady. W stosunku do rodziny i Etny opiekuńczy. Bardzo podobał mi się sposób jego wypowiedzi, to jak prowadzi dialogi dla mnie szacun, nigdzie wcześnie nie spotkałam takich dialogów. Brawo dla Autorki za to👏

Etna i Efesto razem to ogień 🔥, mieszanka wybuchowa 💥 mam wrażenie, że oni razem mogliby zwojować cały świat.

Chemia między bohaterami jest ogromna i wyczuwalna na każdej stronie książki. Co mi się podobało to właśnie to napięcie, które rosło i rosło, żeby wybuchnąć dopiero na końcu książki 💥😉

Momentami książka była zabawna, czasem wstrzymywałam oddech. Akcja goni akcje, mamy tutaj cały wachlarz emocji gwarantowany.

No i zakończenie, które daje nam przedsmak na drugą część. Jak już podejrzewamy będzie o Mephisto i Almie.

Styl pisania autorki jest lekki i przejrzysty. Czyta się szybko i przyjemnie. Na pewno sięgnę po kolejne książki Autorki.

To było wspaniałe. Śmiało mogę stwierdzić, że jest to jedna z lepszych książek, które czytałam w tym miesiącu, a może i roku 😉

Polecam z całego ❤️

Cykl: Mano d'onore (tom 1)

Efesto jest manipulantem, jest brutalny, ma...

Bardzo dobrze dobry, trochę komediowy romans mafijny. To pierwszy tom trylogii autorstwa @aga.kalicka, wydawnictwo @wydawnictwoinanna.

Premierę miała niedawno trzecia część trylogii Mano d'onore., więc postanowiłam przed jej przeczytaniem wrócić można powiedzieć do korzeni, i przypomnieć siebie wcześniejsze tomy.

Etna jest na pierwszy rzut oka mało ogarnięta, naiwna, ale jednocześnie szalona, nieobliczalna niczym wulkan, dąży do obranego sobie celu, troskliwa szczególnie jeśli w grę wchodzi dobro jej sióstr.
Ma dużo planów, które sukcesywnie realizuje. Nie zgadza się ze światem w którym, żyje i robi wszystko by żyć w nim na swoich zasadach. Jest waleczna, nie raz przyjmuje ciosy od ojca, byle by jej siostry były bezpieczne.
Jest młoda dziewczyna, zakochana w chłopaku, do którego wzdycha i wyznaje mu miłość w swoim pamiętniku. Jej marzenia plany zostaną zburzone, kiedy dowie się, że ojciec już ma dla niej wybranka... Kim on będzie ? Czy dziewczyna pogodzi się z losem, który wydaje się przesądzony ?
Efesto jest dobrym manipulantem, przystojny, bezwzględny, groźny, niebezpieczny, wzbudzający wśród wszystkich respekt. Bardzo podoba mi się sposób jego wypowiedzi, jest rozważny, waży słowa, przy czym wzbudza w przeciwniku strach i potrafi zawsze postawić na swoim.
Książka to cudowny romans mafijny, przede wszystkim komediowy. Czasem wstrzymywałam oddech. Akcja goni akcje, mamy tutaj rollercoaster emocji zagwarantowany.

Styl pisania autorki jest lekki i przejrzysty. Czyta się szybko i przyjemnie.

#hellobookstagram#helloinstagram#recenzenci#romansmafijny#molikiksiążkowe

Etna jest na pierwszy rzut oka mało ogarnięta, naiwna, ale...

• Mafia

Aga Kalicka Efesto Zobacz więcej