Kalkowska. Biogeografia

biografia, autobiografia, pamiętnik
2021-02-08
9788379082025
Portrety Kobiet
feminizm LGBT śmierć życie emancypacja biogeografia kultura polka emigracja pisarka inspiracja poetka awangarda
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

„Kalkowska. Biogeografia” Anny Dżabaginy była dla mnie jak odkrycie nowego lądu. Choć nie należy do lektur łatwych i przyjemnych, to pokazała mi w drobiazgowy sposób zapomnianą, choć w swoich czasach popularną sylwetkę poetki, prozaiczki i dramatopisarki, której poglądy trzeba przywoływać w dzisiejszych czasach z całą mocą.
Eleonora Kalkowska żyła w latach 1883-1937. Jest...