Okładka książki Cześć i czołem Agnieszka Elbanowska
Okładka książki Cześć i czołem
Agnieszka Elbanowska Wydawnictwo: Mamania Cykl: Cześć i czołem (tom 1) Seria: Cześć i czołem literatura dziecięca
26 str. 26 min.
literatura dziecięca
Cześć i czołem (tom 1)
Mamania
2021-02-10
2021-02-10
26 min.

Okładka książki Cześć i czołem. Kluski z rosołem! Agata Dudek, Agnieszka Elbanowska
Cześć i czołem... Agata Dudek, Agnies...
Okładka książki Cześć i czołem. Góra dołem Agata Dudek, Agnieszka Elbanowska
Cześć i czołem... Agata Dudek, Agnies...

Nadeszła pora na doskonałą zabawę dla najmłodszych!
Nie ma nic lepszego, niż książki aktywnosciowe, które obarwią każdy dzień z dzieckiem!

Nakładem @wydawnictwomamania pojawiła się w ostatnim czasie trzecia część fantastycznej serii autorstwa duetu Agnieszki Elbanowskiej i Agaty Dudek- "Cześć i czołem. Kluski z rosołem".
Wystarczy tylko spojrzeć na oprawę aby wiedzieć z jakim nowatorstwem i tym razem mamy do czynienia! 😊

Książka po raz kolejny prowadzi młodego widza przez sztywne karty książki razem ze zwierzęcym zespołem, złożonym z pieska, kotka, lwa, słonia, małpy i innych, którzy wystąpili w poprzednich częściach.
Zachowując ich miejsce na rozkładówkach i tym razem musimy poradzić sobie z napotkanymi przez nimi trudami, tym razem związanymi ściśle z pożywieniem.🤭
Wykorzystując nieograniczoną dziecięcą wyobraźnię autorki stworzyły prawdziwą interaktywną zabawę w której mamy za zadanie pomoc gasić pragnienie, wybrać najpyszniejsze smakołyki i podać ulubione zwierzęce specjały.🤩

Wystarczą Ci sprawne paluszki, odrobinka umiejętnego czytania aby poznać kolejne zadania i otwarty umysł!

Czy znasz już poprzednie części?🤔
"Cześć i czołem " to pierwsza książkowa zabawa pomagająca odkryć wyrazy dźwiękonaśladowcze i skojarzenia z kolejnymi zwierzecymi postaciami. Prostotą i czytelnością zaprasza do wspólnego spędzania czasu.
"Cześć i czołem. Góra dołem" to tytuł skupiajacy się na pomocy zwierzętom w napotkanych tarapatach, najróżniejszych. 🙂

To jak?
Lubicie takie rozwiązania zamknięte w formie książkowej? 🤩

Nadeszła pora na doskonałą zabawę dla najmłodszych!

Wystarczy tylko spojrzeć na oprawę aby wiedzieć z...

W tej książeczce poznacie zespół uroczych zwierzaków i każdemu przyda się zaangażowanie z naszej strony.
Kotka trzeba leciutko podrapać, słoniowi mamy przybić piątkę w trąbę, a z małpką poskakać itd. Polecenia są krótkie i proste w formie drukowanych wierszyków, szybko wpadają w ucho, a duże, kolorowe i wyraźne ilustracje są bardzo przyjazne.
Fantastyczna pozycja angażująca dzieci!

Książeczka jest całokartonowa z zaokrąglonymi rogami.

Fantastyczna pozycja angażująca...

Bardzo pozytywne zaskoczenie. Książka o zwierzętach, zachęcająca dziecko i rodzica do wspólnej zabawy i nauki różnych gestów. Zgrabne, dobrze napisane rymowanki, wykorzystujące wyrazy dźwiękonaśladowcze i zachęcające do aktywności. Ilustracje są całkiem ładne, nieprzeładowane. Polecam całym sercem.

„Cześć i czołem! Przywitaj się z naszym zwierzęcym zespołem!” – tymi słowami autorki rozpoczynają swoją opowieść. Agnieszka Elbanowska i Agata Dudek zebrały na kartach swojej książki przeuroczy zwierzyniec, który przedstawią nam w formie zabawnej rymowanki. Każdy bohater książeczki będzie chciał się przywitać z małymi czytelnikami. Podacie łapę wesołemu pieskowi? Podrapiecie kotka, który lubi pieszczoty? A może wolicie zrobić „Noski Noski Eskimoski” z eleganckim pingwinem? To jednak nie koniec ciekawych powitań. Kto lubi się przytulać? Z kim będziecie mogli przybić żółwika? Sięgnijcie po książkę „Cześć i czołem” i sprawdźcie sami!

Muszę przyznać, że „Cześć i czołem” to jedna z naszych ulubionych kartonówek dla najmłodszych. Tekst Agnieszki Elbanowskiej jest fantastyczny. Wpadające w ucho rymy, świetnie przemycone onomatopeje i wprowadzenie do lektury elementu zabawy sprawią, że maluchy będą tą książką po prostu zachwycone! Każde ze zwierzątek zaprosi dzieci do powitania bądź ruchowych psot. Będzie to okazja do poskakania z małpką oraz zabawy w chowanego z kukułką. Nie zabraknie także śmiesznych odgłosów! Umiecie zatrąbić jak słoń? Jeśli nie, to z pewnością się nauczycie!

„Cześć i czołem” to nie tylko przyjemny tekst. To także bardzo miła dla oka szata graficzna. Agata Dudek ubrała tę świetną, pisaną wierszem historię w urocze ilustracje. Obrazki są bardzo kolorowe, a przedstawione na nich zwierzątka budzą ogromną sympatię. Nie bez znaczenia jest również fakt, że kontrast i ilość szczegółów jest odpowiednio dobrana do wieku i możliwości percepcyjnych najmłodszych odbiorców. I choć grafiki są proste, to nie brak w nich dynamiki! Zwierzęta często przedstawione są w ruchu, a zmieniające się czcionki, którymi zapisano wyrazy dźwiękonaśladowcze sprawiają, że każda rozkładówka ma swój niepowtarzalny charakter.

Gorąco polecam książeczkę „Cześć i czołem” dzieciom już od 1. roku życia. Nasz Mikołaj z dużym zainteresowaniem śledzi poszczególne strony i choć jest malutki, to stara się powtarzać onomatopeje i chętnie wita się z bohaterami tej opowieści. Jest to najlepszy przykład na to, że proponowane w książeczce zabawy i aktywności są bardzo trafione i świetne dopasowane do wieku odbiorców. Dodam, że nasz starszy syn równie chętnie dołącza do figli przy tej opowieści. Osobiście jestem zachwycona tą kartonówką, która bawi, uczy i zaprasza do wspólnych harców dzieci w różnym wieku.
Czytelnicze Podwórko

• Książki
  • Przeczytane w 2024
  • Książki dla dzieci
  • Przeczytane Marcelince

Dodaj cytat z książki Cześć i czołem