Ci, którzy przeżyli

Ałbena Grabowska Wydawnictwo: Zwierciadło Cykl: Stulecie Winnych (tom 1) literatura piękna
2021-03-24
literatura piękna
2021-03-24
9788381322096
literatura polska I wojna światowa

Ciekawa opowieść o życiu rodziny Winnych. Zabieram się za czytanie tomu drugiego.

Serial zaciekawił mnie na tyle, że chciałam zobaczyć jak wypada w porównaniu z pozycją literacką o tym samym tytule. Przyznam szczerze, że miałam trochę większe oczekiwania. Pewne wątki są bardziej szczegółowo przedstawione i stanowią odpowiedzi na nie do końca wyjaśnione zagadnienia w serialu, ale same postaci są dla mnie płaskie i w większości jednowymiarowe. Przeskoki...

Nie czytam sag, ale ta jest całkiem przyjemna. Pierwszy tom rozgrywa się na tle I wojny. Polecam.

Książkę czyta się przyjemnie.

Lubie takie klimaty. Lubie czytać o życiu ludzi na tle historii Polski. Doszukuje się zawsze podobieństw do losów mojej rodziny. Nie było tu wzruszeń, uniesień, dreszczyku emocji. Jest to książka typowo obyczajowa. Ale jest to plusem. Nie potrzebowała ona niczego ekstra, żadnej 'bomby' by mnie wciągnąć i zainteresować.

Doprawdy piękna! Najpierw byłam zauroczona serialem, następnie przyszedł czas na książkę i nie zawiodłam się.

Przygodę z tą książką zaczęłam od serialu. Zaintrygowała mnie obsada i ta historia, mimo, że przecież w czasach wojny zapewne, było takich wiele, ta wydała mi się szczegolna. Poprzestałam na 1 odcinku serialu, żeby nie psuć sobie smaczku...
Jest rok 1914, Brwinów. Kasia Winna rodzi dwie Córki i umiera. Rodzina musi uporać się ze stratą. Trwa wojna. Poznajemy perypetie dwóch...

Rewelacja

"Miłość jest najważniejsza(...). Wierzyłam w życiu w wiele spraw. W walkę, wolność, słuszność swoich wyborów. I równie często wątpiłam. Nigdy jednak nie przestałam wierzyć w miłość. Dlatego przetrwałam."

Nie żałuje żadnej minuty, którą poświęciłam na pochłonięcie tej sagi. Dziękuje autorce, że mogłam przeżywać losy rodzinny Winnych wraz z nimi. Zaczytując się w losach...

Dyskusje

4 548