Ty jesteś moje imię

literatura polska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Sen o spełnionej miłości

50 Link do recenzji

Historia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i jego żony Barbary nie prezentuje się zbyt dobrze ubrana w szatę romansu historycznego. Jest zbyt słodka i mdła.

Nie zachwyciłam się tą pozycją, czuję niedosyt po jej przeczytaniu. Lepiej oceniam fikcję fabularną Zyskowskiej-Ignaciak.

Katarzyna Zyskowska-Ignaciak pisze takie książki, które chwytają za serce. Jest bardzo dokładna w poszukiwaniu faktów i chociaż książka jest zbeletryzowana to odbierałam ją jako bardzo autentyczną, a opisy były tak realistyczne, że aż ciarki przechodziły. Historia w niej opisana jest piękna i rozczulająca, a bohaterowie godni wspomnień.

Motywy książki to przede wszystkim...

Katarzyna Zyskowska,bazując na archiwaliach i poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego,stworzyła fabularną historię miłości poety i jego żony,Barbary Drapczyńskiej. Autorce udało się wiernie odtworzyć wojenne realia,czas okupacji i determinację młodych Polaków chcących za wszelką cenę stawić czoła wrogowi.
Dużo uwagi Katarzyna Zyskowska poświęciła opisowi trudnych relacji z...

Na półkach: , , , , , ,

Piękna i poruszająca historia o miłości,okrutnej wojny,bólu dziejąca się w czasie drugiej wojny światowej.
Prawdziwa opowieść oparta na faktach.

Moja fascynacja twórczością Baczyńskiego sięga daleko wstecz, gdy w podstawówce po raz pierwszy usłyszałam "Elegie o...[chłopcu polskim]. Pamiętam te wzruszenie i zaparty dech, mimo, że nie wszystko było jeszcze dla mnie zrozumiałe. Fascynacja wierszami doprowadziła także, do chęci poznania twórcy. Książka ta daje taką możliwość. Nie dość, że przedstawia wiarygodne fakty,...

Piękna książka o miłości w czasie wojny, walce, wielu przeciwnościach i niesprawiedliwości. Czyta się jednym tchem. Polecam!

Poezja Baczyńskiego jest żywym świadectwem jego rozterek, miłości, poszukiwań i wyboru, za który zapłacił cenę życia.
"Ty jesteś moje imię" to przepiękna opowieść o życiu poety. To przede wszystkim historia miłości Krzysztofa i Basi oraz dojrzewania do decyzji o podjęciu czynnej walki z okupantem.
Może wszystko ciut tkliwe, ale nie na tyle, by przeszkodziło mi zakochać się...

Nie czytałabym tej książki gdyby nie była to opowieść autentyczna. Uczucie tu opisane nie zdarza się każdemu - niestety. Sceneria zniszczonej Warszawy, uliczne egzekucje, zemsta Niemców na Polakach i młodzi ludzie wkraczający w dorosłość zbyt szybko. Czyta się dobrze i szybko

Krzysztofa Kamila Baczyńskiego znałam do tej pory głównie z książek typowo dokumentalnych, ale opowieść o jego życiu fantastycznie nadaje się na powieść. Wielka miłość, młodość w czasach wojny, moralne dylematy, trudna relacja z zaborczą matką -Katarzyna Zyskowska wszystko to opisała wyjątkowym,...

Dyskusje

• Chcę w prezencie