Na zdrowy rozum. Dlaczego podejmujemy nieracjonalne decyzje

Ori BrafmanRom Brafman Wydawnictwo: Kompania Mediowa Cykl: Inwestuj w siebie (tom 6) Seria: Inwestuj w siebie poradniki
Sway. The Irresistible Pull of Irrational Behavior
2021-02-24
2021-02-24
Małgorzata Maruszkin
Kompania Mediowa
bestseller new york times nieracjonalne decyzje nieracjonalne zachowanie bestseller Harvard Business School pierwsze wrażenie unikanie straty rozwój osobisty samodoskonalenie wiedza o człowieku ewolucja psychologia społeczna

Czy myślimy racjonalnie? Niekiedy nie. I tak samo czasami działamy. Podejmujemy nieracjonalne decyzje, które w osłupienie wprawiają otoczenie, a czasem i nas samych.
💴 W kolejnej części serii "Inwestuj w siebie" autorzy wzięli pod lupę właśnie te nasze nieracjonalne decyzje. Co to są za decyzje? To na przykład kupno domu na pustyni, oczywiście żartując, czy inwestowanie w...

Nierzadko uważamy się za rozsądnych i zmyślnych ludzi, działających logicznie, analizujących rzeczywistość, dbających o bezpieczeństwo itd. Postradanie zmysłów jest przecież nie do pomyślenia. Ori Brafman i Rom Brafman w swojej niepozornych rozmiarów książce ”Na zdrowy rozum” udowadniają, że jest zupełnie inaczej, a sytuacji kiedy odejmuje nam rozum jest całkiem...

Nasze życie pełne jest nieracjonalnych decyzji, głupich zachowań, bezsensownego rozumowania. Dlaczego tak jest? Ano dlatego, że mamy wkodowane pewne kanony postępowania i bardzo często też poddajemy się emocjom. Ale nie tylko... I tu z pomocą przychodzi ta ciekawa książka. Jeśli chcesz zrozumieć, dlaczego tak często postępujesz nielogicznie - przeczytaj ją. Dodam, że miałem...

• 02. Epub?
  • Dieta i rozwój
więcej mniej

Ori Brafman Na zdrowy rozum. Dlaczego podejmujemy nieracjonalne decyzje Zobacz więcej