Odkryj w sobie potencjał zmiany

Okładka książki Odkryj w sobie potencjał zmiany Christian Jarrett
Okładka książki Odkryj w sobie potencjał zmiany
Christian Jarrett Wydawnictwo: Muza nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Muza
2022-01-19
2022-01-19
9788328720268

Okładka książki Super psychology Joannah Ginsburg, Christian Jarrett
Super psychology Joannah Ginsburg, C...

Po książkę zgłosiłam się już tak dawno, że nawet nie pamiętam kiedy. Przyszła w tym roku w styczniu. Nie chce sobie robić kolejki recenzenckiej to zabrałam się za jej czytanie.

Gdyby nie to, że jest na Legimi a ja mam tablet 13 cali to w życiu bym jej nie skończyła. Z 350 stronnicowej książki 60 stron to przypisy. Autor cały czas do czegoś nawiązuje.Ta ksiazka miala nam pokazać wskazówki i cenne rady jak się zmienić. Nic tam takiego nie było. Pełno ankiet do robienia typów osobowości a następnie przykłady jak to ludzie się zmienili. Nie sami. Wcale tego nie chcieli. Zmieniło ich życie, trauma, choroba, wypadek, rozwód, macierzyństwo, strata pracy czy inne wypadki losowe. Mężczyzna całe nastoletnie życie ćpał, kradł i rozbijał się po szemranych miejscach, złapali go, poszedł do więzienia, wyszedł i stał się porządnym obywatelem. Największy rozrabiaka w szkole, wybrany przez nauczycieli na przewodniczącego sam w dorosłym życiu stał się pedagogiem. Terrorysta, który się nawrócił i wzywa do pokoju. I tu najgłupszy przykład z możliwych Trump, który jest narcyzem ale zapewne coś sobie w ten sposób rekompensuje a i może to przez to, że brakuje mu dwa kilo do nadwagi 🤭🙈 Totalna strata czasu. Nie było w tej książce nic co bym po lekturze wykorzystała, a o to chyba chodzi w poradnikach.

Podsumowując. Ludzie się nie zmieniają tylko dostosowują do okoliczności. Zdecydowanie nie polecam 😂

Przez takie książki muszę wymyślać cały zestaw nowych hasztagów, bo moje się nijak do niej nie nadają🙈

Blog o książkach | BookaLove

Nowy Rok zwykle kojarzy się z postanowieniami i zmianą nawyków jak: zdrowa dieta, aktywność fizyczna itp. Nowy Rok - Nowa Ja!
Wierzymy, że za dotknięciem różdżki i przy małym wysiłku osiągniemy wszystkie zamierzone cele, po czym nie widząc progresu szybko się spalamy i wracamy do punktu wyjścia.

A gdyby tak zacząć od nowa, ale małymi krokami? Z doprecyzowanym celem i odpowiednimi narzędziami do pracy na sobą?

Tu z pomocą przychodzi psycholog Christian Jarrett, który w swojej książce podaje przykłady zmiany osobowości znanych postaci ze świata biznesu, polityki czy sportu, a także proponuje techniki jak skutecznie wprowadzać zmiany.

Jeśli:
•lubicie testy psychologiczne (osobowości) - ja bardzo :)
•chcecie poznać ćwiczenia, jak zmniejszyć neurotyzm lub zwiększyć ekstrawersję, sumienność, ugodowość lub otwartość,
•jesteście ciekawi 10 kroków do zmiany osobowości,
•chcielibyście dowiedzieć się jak bardzo okoliczności kształtują osobowość i …
•… “ jak możemy się uczyć od psychopatów nie przechodząc na ciemną stronę” (!) to…

Nie pozostaje mi nic innego jak polecić Wam tę książkę :)

Ja jestem wielką fanką psychologii i uwielbiam książki poświęcone tej tematyce, a w tym poradniku znalazłam sporo wartościowych informacji i narzędzi, do których będę często wracała przez cały rok.

Blog o książkach | BookaLove

A gdyby tak zacząć od nowa, ale małymi...

Od momentu pojawienia się tej książki byłam nią zaciekawiona. "Odkryj w sobie potencjał zmiany" autorstwa Christinana Jarretta to książka do której nie wiedziałam jak podejść, ani od której strony ją ugryźć.

Poradnik w zamierzeniu jest skierowany do osób, które chcą siebie zmienić, lub w jakiś sposób wpłynąć na własne ja. Wydobyć z własnego wnętrza pewien, nazywany w tej książce, potencjał. Podeszłam do niej sceptycznie, bo jestem osobą, która nie lubi jak jej się mówi jak ma się zachowywać, ani jak zmieniać. Jednak ten poradnik, na szczęście, działa na zupełnie innym podłożu. Bałam się, że dostanę opis krok po kroku co jest dobre, a co jest złe. Co należy zmienić, a co zostawić.

Całe szczęście poradnik, można by powiedzieć, przygotowuje nam grunt pod tego rodzaju przedsięwzięcie. Wyjaśnia czemu zmiany są potrzebne, ukierunkowuje w zamierzeniach zmiany.

Jednak książka ta nie jest w stanie zmienić w naszym życiu niczego, bo nie od tego poradniki są. Samym słowem nie zmieni się siebie, tylko czynami. Tylko od nas zależy ile wyniesiemy z takiego poradnika i ile postaramy się wcielić we własne życie.

Jeżeli ktoś z was szuka jakiegoś zapalnika do zmiany, może jakiejś wskazówki, czy drogowskazu, ta książka nie wyjaśnia tego wprost. Każdy z pewnością wyniesie z niej co innego.

Muszę również stwierdzić, że poradniki to nie jest zdecydowanie moja strefa komfortu. 🤣

W książce autor zachęca nas do zmiany. Mówi się, że człowiek uczy się przez całe swoje życie, co niepodważalnie jest prawdą, a także, że genów nie oszukasz ...
Tak naprawdę tylko 50% naszego genotypu, określa odziedziczoną przez nas osobowość, resztę jesteśmy w stanie modyfikować. Jeśli nie odpowiada nam prowadzony przez nas styl życia, nasze zachowania, reakcja na bodźce z zewnątrz potencjał zmiany tkwi wyłącznie w nas samych. Jesteśmy w stanie przepracować przeżyte traumy, zmienić swoje podejście do pewnych rzeczy, a także poprawić ciążące nam cechy charakteru na lepsze.
Książka bardzo mnie zaciekawiła, uważam ją za przydatną, wypisałam sobie z niej także kilka cytatów i gorąco polecam wszystkim, którzy interesują się rozwojem osobistym.

Zapraszam na recenzję poradnika psychologicznego pt. "Odkryj w sobie potencjał zmiany" autorstwa Christiana Jarretta.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu @wydawnictwomuza

Książka jest wypełniona opowieściami i najnowszymi badaniami, które pokazują, że zmiana osobowości jest realna. Ludzie się zmieniają, wystarczy, że zechcemy tego. Dowodem jest sam pisarz o introwertycznych tendencjach, zaczął zmianę osobowości od siebie, redaktor, autor piszący o psychologii, ojciec bliźniąt.

Czym jest osobowość, jak określają definicję i jej miarę psychologowie? Otóż psychologowie wyodrębnili pięć głównych cech, a są nimi: ekstrawersja, neurotyczność, sumienność, ugodowość i otwartość. Oprócz wielkiej piątki mamy jeszcze tak zwaną ciemną triadę. Osobowość stabilizuje się z wiekiem. Dlaczego jest tak ważna? Może między innymi dlatego, że od niej zależy nasze szczęście w przyszłości, sukces zawodowy, śmiertelność... Trzeba poznać siebie, jakim typem osobowości jesteśmy, a kim chcemy być. Wystarczy zrobić test wielkiej piątki i sprawdzić swoje cechy osobowości. Jak stać się najlepszą wersją samego siebie? Co jest dla mnie ważne? Kim chcę być? Zmieniamy się na różnych etapach życia, gdy dojrzewamy i się starzejemy.

Co wpływa na nasze zachowanie i nastrój? Czy oprócz tego z kim przebywamy i co robimy, ma wpływ także to co jemy, palimy, pijemy?

Czy normalne jest, że chcemy być inni, pragniemy innej osobowości?
Przykładem na to, że można dokonać zmiany osobowości jest historia Femiego, Nawaza, życie Catry Corbet... W jaki sposób dokonali tej transformacji?

Główną tezą poradnika psychologicznego jest to, że osobowość jest plastyczna. "Ludzie się nie zmieniają" to często wypowiadana fraza, książka pozwoli nam obalić to stwierdzenie. Inspirowana jest niesamowitymi badaniami i teoriami wielu psychologów. W książce znajdziecie testy i ćwiczenia interaktywne, które pomogą zrozumieć aspekty osobowości, pasje, w jaki sposób zmienić swoją osobowość zmieniając swoje dotychczasowe nawyki. Lekturę czyta się z wielką ciekawością. Polecam 🔥 wszystkim, a szczególnie tym, którzy szukają w sobie zmiany.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu @wydawnictwomuza

"Odkryj w sobie potencjał zmiany" 🧐
Znaleźć a później przeczytać dobry poradnik to nie łatwa sztuka, z pewnością spędza to sen z powiek wielu zagorzałym fanom zmian.
🌸
Jednak na czym polega fenomen zmian? Książka autorstwa Christiana Jerretta posiada w sobie kilkanaście precyzyjnie dobranych ćwiczeń i testów. Zmuszą Cię one do okrycia najbardziej schowanych części Twojej osobowości, a rezultat odczujesz już po kilku dniach (potwierdzam z autopsji😅).
🌸
Niech różowy kolor okładki Cię nie zmyli, lektura to nie sielanka!
🌸
Pozwolę nawet sobie nazwać ją podręcznikiem. Bardzo duży plus za umieszczenie bibliografii, która pozwoli na dalsze zapoznanie się z badaniami dotyczącymi zmian osobowości.
🌸
Po lekturze jeszcze nie jestem do końca przekonana o tym, że ludzie faktycznie się zmieniają.
🌸
A Ty wierzysz w takie zmiany?

"Odkryj w sobie potencjał zmiany" 🧐
🌸

Oczekiwalam nieco wiecej porad i moze nieco innego ujecia tematu, skupiamy sie tu na cechach charakteru, brakuje głębi.

Czytana na raty, wiele wątków można pominąć, ale ogólnie daje pozytywne wskazówki do zmian.

Pozycja obowiązkowa dla osób, które lubią tematy psychologiczne 😊.

"Odkryj w sobie potencjał zmiany" to intrygująca książka, która już samym opisem bardzo mnie przyciągnęła. Od razu wiedziałam, że będzie to coś dla mnie, bo bardzo interesuje mnie temat psychologii.

Jest to pozycja skupiającą się głównie na tym, jak człowiek zmienia się w ciągu swojego życia i jak dzięki wytrwałości może zmienić się na lepsze.

Autor przedstawia wiele porad i wskazówek, jak również opisuje 5 głównych cech osobowości, a mianowicie neurotyczność, ekstrawersję, sumienność, ugodowość i otwartość na doświadczenia.

W książce znajdziemy też sporo ćwiczeń, jak i testów, które są bardzo przydatne i ciekawe, a dzięki nim możemy dowiedzieć się o sobie wielu nowych rzeczy.

Przytoczone zostały również przez autora historie osób, w których zaszły zmiany przez różne wydarzenia i okoliczności. Jest to pozycja, która zachęca do wyrobienia sobie nowych nawyków, by zmienić swoje cechy charakteru.

Autor w swojej książce pokazuje, w jaki sposób można nad sobą pracować. Jest to naprawdę ciekawa pozycja napisana w taki sposób, że bardzo łatwo się ją przyswaja.

Osobiście lubię poradniki, choć nie zawsze każdy przypada mi do gustu. W tym wypadku "Odkryj w sobie potencjał zmiany" wyszedł bardzo pozytywnie.

Będzie to świetna książka dla osób, które chcą pogłębić swoją wiedzę w temacie osobowości człowieka i dla tych, którzy planują coś w sobie zmienić. Pozytywnie się zaskoczyłam tą książką i myślę, że wielu osobom przypadnie do gustu.

Pozycja obowiązkowa dla osób, które lubią tematy psychologiczne 😊.

I znów kawałek siebie samego odkryty. Polecam!

I znów kawałek siebie samego odkryty. Polecam!

• Psychologia
  • Przeczytane w 2022