Zamknięta trumna

Okładka książki Zamknięta trumna
Lars Kjædegaard Wydawnictwo: Saga Egmont Cykl: Agnes Hillstrøm (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Agnes Hillstrøm (tom 4)
Den lukkede kiste
Saga Egmont
2020-12-14
2020-12-14
Joanna Cymbrykiewicz
morderstwo uchodźca zemsta Dania piwnica

Lekka, łatwa i przyjemna na podróż pociągiem Poznań - Warszawa, ale w jedną stronę.

Polubiłam komisarz Agnes Hillstrøm i jej asystenta Otto Vanga. Bardzo różnią się od siebie, ale świetnie współgrają. Tym razem w treści sporo rasistowskich teksów zwykłych członków społeczeństwa kontra poprawność polityczna urzędników. Także oprócz morderstwa staruszki mamy palący problem społeczny jakim jest asymilacja islamskich imigrantów w Danii. Książki z tej serii są krótkie i szybkie. Treściwe. Żadnych dłużyzn. Akurat na raz. Polecam.

Czwarty tom najnowszej serii duńskiego autora noir crime Larsa Kjædegaarda.

Gdy na duńskiej prowincji dochodzi do brutalnego morderstwa osiemdziesięcioośmioletniej Else Berthelsen, komisarz Agnes Hillstrøm i jej asystent Otto Vang ruszają na miejsce zbrodni. Pierwsze poszlaki prowadzą do mieszkańca pobliskiego ośrodka dla uchodźców, z którym ofiara współpracowała. Sprawa jednak komplikuje się, gdy technicy policyjni odkrywają zwłoki podejrzanego Syryjczyka w piwnicy zamordowanej. Tymczasem z Nowej Zelandii powraca do Danii młodszy wnuk Else, który zdaje się nie być do końca szczery z policjantami. Agnes i Otto, pomimo licznych przeciwności, nie ustają w wysiłkach, by dotrzeć do sedna sprawy.

Czwarty tom najnowszej serii duńskiego autora noir crime Larsa Kjædegaarda.

Lars Kjædegaard w całej klasie. Chyba jedna z lepszych części. Rozbrajające dialogi i policyjny duet, który różni absolutnie wszystko :)

Ta recenzja pasuje do całego cyklu , więc powtórzę ją dla wszystkich jego tytułów .
Jeżeli ktoś spodziewa się mrocznej skandynawskiej powieści kryminalnej , to bardzo się rozczaruje . Seria z komisarz Agnes Hillstrøm przypomina raczej powieści Agathaty Christie niż Nesbø . Główna bohaterka , to już niemłoda policjantka z dużym doświadczeniem , która bardziej polega na swoich przeczuciach i szczęściu , niż na dedukcji i logice . Jest na swój sposób oryginalna , ale nie irytująca , można się z nią nawet zaprzyjaźnić . Jej współpracownicy również raczej budzą sympatię , ale podobnie jak ona , są mało wyraziści , jakby przygaszeni . Nic też dziwnego , że ich dialogi są nudnawe , fabuła również nie pędzi , a na zaskakujące zwroty akcji nie ma co liczyć . Tę i pozostałe książki z cyklu porównałbym do taboretu kuchennego zrobionego przez cieślę ; niby spełnia swoją rolę , bo usiąść można i drzazgi w tyłek nie wchodzą , ale brak mu stolarskiej lekkości wykonania i artyzmu snycerza .

Książkę czyta się dość dobrze choć jest bardzo przeciętna .

Póki co najlepsza część z tej serii. Bohaterowie na dobre posiadają wiele różnorodnych cech. Agnes w końcu zaczyna być normalna. Wątek romantyczny jest nawet ciekawy i pierwsze sceny książki mnie dosyć mocno rozbawiły. Jednak nadal brakuje tutaj opisów i jakiegoś większego plot twistu pod koniec. Jednak bawię się całkiem dobrze czytając tę serię.

Dodaj cytat z książki Zamknięta trumna