The Siren and the Deep Blue Sea

Okładka książki The Siren and the Deep Blue Sea Kerrelyn Sparks
Okładka książki The Siren and the Deep Blue Sea
Kerrelyn Sparks Wydawnictwo: Kensington Publishing Corporation Cykl: W objęciach magii (tom 5) fantasy, science fiction
W objęciach magii (tom 5)
Kensington Publishing Corporation
2020-08-25
2020-08-25
embraced

Zalecam najpierw przeczytać poprzedni tom, bo niektóre wątki mogą być niezrozumiałe.

Do tego tomu podeszłam z czystą głową nie patrząc na to co było wcześniej i zdecydowanie dobrze zrobiłam. Myślę, że mogło to być za sprawą głównej bohaterki, która jest tutaj zdecydowanie mnie irytująca

Walczyła bowiem ona o swoje i włączała się do walki. Tutaj też się o wiele więcej dzieje i  mamy bardziej wyszukane intrygi. Bardzo polubiłam się też z postacią Elinor, która była  pewna siebie i wiedziała czego chce. Magiczne moce objętych dobrze przemyślane i również ciekawe jak i orginalne.

Tutaj akcji też dużo działo się na morzu co  było dla mnie świetne, bo żadko czytam takie książki. Główna bohaterka zmieniała się w fokę, a Brody jej towarzyszył, bo też potrafił się w nią zmieniać 🥹

Nadal uważam, że te książki są przewidywalne, ale dość dobrze się przy nich bawię. Seria też zapewnia poczucie takie rodzinnego klimatu szczególnie przy końcówkach. Jeśli wam też poprzedni tom nie do końca przypadł to gustu to uważam, że warto kontynuować.

Ani zła ani dobra, utrzymana w klimacie poprzednich części. Nie jest w żaden sposób zaskakująca, ale nie mogę też napisać że jest odpychająca. Przeciętna to idealne określenie.

Hej Misie
Jaka seria książek była Waszą najlepszą przeczytaną serią i ile miała tomów?
Pierwszy tom był przyjemny, jednak drugi tom podobał mi się bardziej. Historia Maeve i Brodyego kupiła mnie. Poza tym seria jest szczególnie powiązana z naturą, a to też wpłynęło na to, że coraz bardziej mi się podoba. W ten części będziemy poznawać wodny świat. Zmiennokształtni, syreny, głębiny, niezwykle moce, klątwy Morskiej Wiedźmy to wszystko zachęca czytelnika do kontynuowania przygody z serią ,, W objęciach magii"
Maeve na początku nie jest świadoma tego, że również została obdarzona mocą. Jednak kiedy dowiaduje się o tym, wszystko nabiera innych barw. Dodatkowo dziewczyna chce pomóc swojemu przyjacielowi, na którego została rzucona klątwa.
Ta część jest niezwykle wciągająca. Mimo iż również pisana lekkim stylem, to w porównaniu z pierwszą ma coś w sobie, co nie pozwala zaprzestać czytania. Nie napiszę, że jest szczególnie zapadająca w pamięć i porywa, budząc w nas wszystkie skryte emocje, bo taka nie jest. Jest książką z ciekawą fabułą, która pozwoli nam na odprężenie się po ciężkim dniu, która zachęci do poznania osobowości naszych bohaterów, która jest dla nas komfortowa i nie wymaga od nas skrajnych emocji, czy zagłębiania się w fabułę. Totalna swoboda przy czytaniu z nutką ciekawości co będzie dalej.

Hej Misie
Jaka seria książek była Waszą najlepszą przeczytaną serią i ile miała tomów?

Nie przekonała mnie. Trochę niczym Opowieści z Narnii pisane jak opowiadanie z podstawówki. Gdyby nie dwie sceny erotyczne, to podsunęłabym córce do poczytania. I właśnie te dwie sceny zupełnie nie pasują do tego beznamiętnego opowiadania. Takie jest moja opinia o książce

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przyjemna lektura. Dobrze już znani z wcześniejszych tomów bohaterowie w końcu mają szansę na zaprowadzenie pokoju. Tym razem poznajemy losy Maeve i Brodyego. Powieść jest lekka, łatwa w odbiorze i jest dobry zakończeniem serii.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To drugi tom. Pierwszy przeczytałam błyskawicznie bo bardzo mi się podobał. Ten też szybko mi się czytało.
Książka opowiada o czterech siostrach z czego trzy są już królowymi, a czwarta najmłodsza czeka na to co jest jej pisane. Maeve nie wie co dla niej wywróżyły kamienie, ale odkrywa to, że potrafi zmieniać kształt. Brody jej przyjaciel wpada w kłopoty. Dziewczyna wie, że musi mu pomóc.
Bardzo lubię takie opowieści. Są nieprzewidywalne. Osoby zmieniające kształt, rozumiejące mowę ptaków, to wszystko mnie przyciąga. Sprawia, że nie mogę oderwać się od lektury. Fajne połączenie różnych zdarzeń tworzy jedną całość. Dodatkowo w historię są wplecione osoby z pierwszej części. Mam nadzieję, że będą kolejne tomy i dowiemy się jak dalej potoczą się losy bohaterów.

Brody dawno temu, gdy był dzieckiem została na niego rzucona klątwa Morskiej Wiedźmy. Od tamtego czasu nie może być pod postacią człowieka dłużej niż dwie godziny dziennie... Maeve podróżuje wraz z siostrami po morzu, ale martwi się o przyjaciela, którego nie widziała już dwa miesiące. W każdym zwierzęciu widzi Brody'ego...
Gdy siostry wróciły do swoich królestw Maeve postanawia wszcząć poszukiwania chłopaka. Wszyscy, których spotyka odradzają jej wyprawy na Wyspę Tajemnic. Pewnej nocy Maeve śni, że spotyka swoją matkę...

Czy Maeve uda się odnaleźć Brody'ego?
Czy sen okaże się proroczy?

Kolejna część "W objęciach Magii" i kolejna niesamowita przygoda. Tym razem autorka przedstawia historię najmłodszej z sióstr Maeve. W tej części dowiemy się kim tak naprawdę jest Brody oraz poznamy rodziców Maeve i jej historię. Byłam bardzo ciekawa kim okaże się rodzina najmłodszej z sióstr i czy przepowiednia się wypełni... To była naprawdę intrygująca historia.
Jestem ciekawa czy pojawi się kolejna część i której z sióstr będzie ona dotyczyła.
Wam natomiast polecam "Syrenę z błękitnej toni" jeśli lubicie powieści fantasy, jestem pewna, że przypadnie Wam do gustu 😉

Gdy siostry wróciły do swoich królestw Maeve...

Magia, klątwy i wiedźmy. Niczego więcej nie potrzebowałam, by sięgnąć po tę historię. Jestem ogromną fanką takich motywów, więc gdy tylko przeczytałam opis tej książki, byłam przekonana, że to coś dla mnie.

Główna bohaterka - Maeve, ma świadomość tego, że jej światem nie kieruje tylko polityka, lecz także magia i niesamowite moce. Kiedy odkrywa, że sama jest posiadaczką jednej z nich, jej życie diametralnie się zmienia. Gdy Maeve dowiaduje się kto stoi za klątwą rzuconą na jej przyjaciela, zaczyna się prawdziwa przygoda.

Ta seria ma niesamowity klimat, o czym już niejednokrotnie się przekonałam. Fabuła jest magiczna i w całości porywa czytelnika do swojego świata.
O ile do poprzedniej części miałam kilka uwag, tutaj absolutnie nie mam się do czego przyczepić. Mimo moich wcześniejszych obaw, dałam się porwać tej historii już od pierwszych stron. Napięcie, które stworzyła autorka utrzymuje się do samego finału.

Nie brakuje tutaj również niebanalnego poczucia humoru, które stanowi idealne uzupełnienie całości i rozładowuje napięcie, kiedy jest to konieczne.

Każdy z bohaterów ma tutaj swoje przysłowiowe ,,5 minut,, więc czytelnik może solidnie poznać ich charaktery, a także bodźce motywujące ich do działania.
To jedna z tych książek, od których trudno się oderwać. Kilka wątków przewodnich, wzajemnie się przeplata i uzupełnia tworząc spójną całość.

Niezwykła, piękna i magiczna historia, w której można się zatracić.

bardzo fajna ale chyba 1 czesc bardziejnmi sie podobala :)

bardzo fajna ale chyba 1 czesc bardziejnmi sie podobala :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Podobało mi się to co czytałam i spędziłam przyjemnie czas.
Bohaterowie są łatwi do polubienia, a ich charaktery i motywacje klarownie nakreślone. Nie są to przesadnie skomplikowane postaci, ale nie jest to minus.
Fabuła jest dobrze skonstruowana i przejrzysta na tyle, że czytając tom X nie odczułam dysonansu, mimo nie zapoznania się z resztą tomów.

Podobało mi się to co czytałam i spędziłam przyjemnie czas.

• Romans

Dodaj cytat z książki The Siren and the Deep Blue Sea