Kropla błękitu

Okładka książki Kropla błękitu Denise Hunter
Okładka książki Kropla błękitu
Denise Hunter Wydawnictwo: Dreams Cykl: Pensjonat Bluebell (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Pensjonat Bluebell (tom 2)
Carolina Breeze
Dreams
2021-02-19
2021-02-19
Joanna Olejarczyk
romans chrześcijański romans powieść obyczajowa obyczajowe powieść chrześcijańska powieści chrześcijańskie powieść religijna

„ Czasem bywa tak, że coś, czego szukamy, znajdujemy dopiero wtedy, gdy przerywamy poszukiwania.” (str.374)

Jest to druga część o pensjonacie Bluebell i jego mieszkańcach. W tej części na plan pierwszy wysuwa się najstarszy brat Levi. Obiecał umierającemu ojcu, że zaopiekuje się siostrami i starał się to robić choć nie zawsze mu to wychodziło. Rodzeństwo wspólnie prowadziło pensjonat realizując marzenia rodziców. Sprawami finansowymi zajmował się Levi i nie informował sióstr, że pensjonat mimo sezonowego obłożenia był na minusie.

Mia była wschodzącą gwiazdą, której kariera zapowiadała się obiecująco. Jednak padła ofiarą skandalu i musiała zniknąć. Postanowiła odwiedzić rodzinne miasteczko matki i zatrzymać się w pensjonacie Bluebell, gdzie miała spędzić niedoszły do skutku miesiąc miodowy, a który kiedyś prowadzili jej dziadkowie.

Mia była piękną, wrażliwą i kruchą osobą. Sława nie uderzyła jej do głowy. Nie miała szczęśliwego dzieciństwa. Ojciec odszedł kiedy była małą dziewczynką, a matka traktowała ją jak rekwizyt. Zrozumiała, że jej niedoszły mąż wykorzystywał ją, próbując wybić się na jej sukcesie. A kiedy mu się to udało, zerwał z nią.

Sytuacja Mii coraz bardziej się pogarszała. Ten kto wywołał skandal coraz bardziej ją pogrążał. Jej reputacja bardzo ucierpiała. W świecie medialnym rozpętała się burza na temat jej niemoralnego zachowania. W pensjonacie odnajduje spokój i życzliwość jej właścicieli. Szczególnie dobrze dogaduje się z Levim, z którym spędza dużo czasu. Tam też odnajduje pamiętnik babci, z którego dowiaduje się, że kropla błękitu, niebieski diament własność babci został ukryty w pensjonacie.

Razem z Levim postanawiają go odszukać. Wspólna sprawa bardzo zbliżyła ich do siebie. Znaleźli wspólny język, otworzyli się na siebie, zwierzali ze swoich problemów. W końcu pojawiło się uczucie. Kiedy wydawało się ,że wszystko idzie w dobrym kierunku wyniknęła seria nieporozumień i nieoczekiwanych zbiegów okoliczności, które zmieniły rzeczywistość.

To powieść o dotrzymywaniu obietnic. O trudnych decyzjach i wyborach. O silnych więzach rodzinnych. Nieoczekiwanej miłości i złamanych sercach. O niszczycielskiej sile plotek.

Balsam dla duszy człowieka spragnionego spokojnej książki .

Balsam dla duszy człowieka spragnionego spokojnej książki .

Na pełną recenzję zapraszam tutaj: https://shiracoffeebook.blogspot.com/2023/10/seria-pensjonat-bluebell-denise-hunter.html

A tutaj prezentuję fragment :)
Od momentu przewrócenia ostatniej strony recenzowanej tutaj serii, potrzebowałam chwili, aby poukładać sobie wszystkie uczucia, jakie towarzyszyły mi podczas lektury. Nie chodzi tutaj o poczucie jakiejkolwiek trudności, ile o siłę i miłość, jakie przebijają się z tej książki. W zasadzie nie byłoby to przesadą, gdybym napisała o pewnym otulającym i do pewnego stopnia wręcz uwalniającym wpływie tej lektury. Pióro Denise Hunter zdecydowanie ma w sobie ogromną moc, a jej książki sprawiają radość, otulają serce niczym ciepły koc i na długo nie pozwalają o sobie zapomnieć.

A tutaj prezentuję fragment :)

Nie rozumiem zachwytów. Tania historyjka dla nastolatek. Słaba i nudna jak flaki z olejem.

Ebook :)
Druga część serii Pensjonat Bluebell Fajnie się czyta wciąga. To moje pierwsze spotkanie z książkami autorki ale nie ostatnie :) Każdy szuka swojej pokrewnej duszy. Chcemy być kochani i akceptowani. :) Polecam dobrze spędzony czas.

Ebook :)

Miła lektura na jesienny wieczór :) książka o milości i poszukiwaniu tego co najważniejsze w życiu.

Fajna, ciepła książka o sile miłości.

Fajna, ciepła książka o sile miłości.

Tę książkę czyta się z zapartym tchem, jak zresztą wszystkie tej autorki. Nie mam się do czego przyczepić. 10!

Bardzo mi się podobała ta część, podobnie jak jedynka ;) No, może nie byłam pewna zakończenia, ale okazało się takie, jakie miało być ;)

Życie wschodzącej gwiazdy Hollywood Mii Emerson sypie się w gruzy. Najpierw narzeczony zerwał zaręczyny. Potem brukowa prasa wykreowała jej romans z filmowym partnerem i obwołała rozbijaczką rodziny. Dziewczyna postanawia uciec z Los Angeles. Ponieważ nie odwołała podróży poślubnej więc wykorzystuje rezerwację. Uważa, że mało znany pensjonat Bluebell będzie dobrą kryjówką, paparazzi nie znajdą jej w Karolinie Północnej. A nim wróci wszyscy o niej zapomną i zajmą się innymi skandalami. I tak Mia poznaje rodzeństwo Bennettów, którzy starają się utrzymać swój biznes. Pełna ciepła, wciągająca opowieść o sile jaką daje siostrzano-braterska więź. O bagażach przeszłości, i Bennettowie, i Mia, muszą się z nimi uporać. O cudach, które czasem się zdarzają, gdy jesteśmy w czarnej d... i wydaje się, że nie ma wyjścia. Wreszcie o miłości. Nie ma w książce przemocy, wulgaryzmów, seks jest, ale lajtowy. Powieść nazwałbym chrześcijańskim/protestanckim romansem, są odwołania religijne. Ale nie nachalne, po prostu stanowią element fabuły. Można pisać inaczej a czytelnik czerpie przyjemność z lektury. Już po zakończeniu zorientowałam się, że to druga część cyklu o Bluebell, spokojnie można ją czytać nie znając poprzedniej.

• Przeczytane 2021

Denise Hunter Kropla błękitu Zobacz więcej