Jadzia Pętelka piecze pierniki

Okładka książki Jadzia Pętelka piecze pierniki Agata Łuksza, Barbara Supeł
Okładka książki Jadzia Pętelka piecze pierniki
Agata ŁukszaBarbara Supeł Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Jadzia Pętelka (tom 7) literatura dziecięca
24 str. 24 min.
2021-01-27
24 min.
święta

Okładka książki Jadzia Pętelka robi siku Agata Łuksza, Barbara Supeł
Jadzia Pętelka... Agata Łuksza, Barba...
Okładka książki Bądź dzielny, pingwinku Giles Andreae, Guy Parker-Rees
Bądź dzielny, ... Giles Andreae, Guy ...
Okładka książki Zwariowane wakacje taty Oli Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Zwariowane wak... Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Jadzia Pętelka idzie spać Agata Łuksza, Barbara Supeł
Jadzia Pętelka... Agata Łuksza, Barba...
Okładka książki Jano i Wito. W domu Przemysław Liput, Wiola Wołoszyn
Jano i Wito. W... Przemysław Liput, W...

Po przeczytaniu tej części przygód Jadzi musiałam z córką iść do kuchni i piec obiecane ciastka <3

Ja chcę znów święta... Naprawdę, Jadzia co ty ze mną robisz. (⁠´⁠;⁠ω⁠;⁠`⁠) Najpierw chciało mi się przez ciebie spać, a teraz bym z chęcią poszła robić ciasto na pierniki. Wybitna książka, mnie kupiła.

Idą święta. A co u Jadzi? Razem z tatusiem dziewczynka piecze pierniki. Niby nic takiego, ale każda czynność u Pętelków to wielka przygoda. Jak się weźmie puszystą mąkę, lepki miód, miękkie masło, jajka o bardzo kruchych skorupkach i pachnące przyprawy, to powstanie piernikowa paćka, która przykleja się do wszystkiego. A potem to już z górki. Cukiernicy bałaganią, wzniecają chmury z mąki, wycinają, pieką, ozdabiają, sprzątają aż bałagan zmienia się w porządek. I degustują.
Znakomite rysunki, atrakcyjny tekst, jest się na czym wzorować w codziennym życiu i tłumaczyć dziecku otaczający świat.
Rodzice 2-3 latków, mknijcie jeszcze przed świętami do księgarni, bo Jadzia Pętelka to świetna seria.

PS. Pierniki z całą rodzinką w kolejnym tomie pojadą do dziadków na święta.

2069

Książka "Jadzia Pętelka piecze pierniki" Barbary Supeł zabiera nas do siódmego tomu cyklu o rodzinie Pętelków.
Jadzia z tatą zabierają się za pieczenie pierników.
Czy to jest trudne, aby wymieszać i ugnieść ciasto?
Czy lukier będzie potrzebny?
Czym przyozdobi Jadzia pierniki?
Kto zje połamany księżyc?
Przygotowywanie do pomagania w domu od najmłodszych lat sprawia, że dzieci z chęcią podejmują różne wyzwania.
Superowe przygody o małej dziewczynce bliskie każdemu dziecku.

Jadzia z tatą zabierają się za pieczenie pierników.
Czy to jest trudne, aby wymieszać i ugnieść ciasto?
Czy lukier będzie potrzebny?
Czym przyozdobi Jadzia pierniki?
Kto zje połamany księżyc?
Przygotowywanie do pomagania w domu od najmłodszych lat sprawia, że...

Bardzo sympatyczna książeczka. Polecam dla dzieci od 2 lat. Ładne ilustracje i ciekawa treść

Kolejne przygody Jadzi, która tym razem wspólnie z tatą podjęła się pieczenia i lukrowania pierników. Wspaniała książeczka dla maluchów do czytania w bożonarodzeniowym okresie.

Moja babcia ma na imię Jadzia. Byłoby 10, ale są cienkie strony i nie mogę żreć książki.

Bardzo fajna książeczka , czytamy dwulatce nie tylko na Święta Bożego Narodzenia :)

Piernikowe abc w wykonaniu Jadzi i jej taty. Aż nabrałam ochoty na brązowe ciacho!

Fajna ksiazeczka dla młodszych dzieci. Szybko się czyta, ma dużo obrazków.

Fajna ksiazeczka dla młodszych dzieci. Szybko się czyta, ma dużo obrazków.

• Dla dzieci
  • Dziecięce