Sny. Czego możemy się z nich dowiedzieć?

Okładka książki Sny. Czego możemy się z nich dowiedzieć?
Ada Edelman Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece poradniki
poradniki
Wydawnictwo Kobiece
2020-11-12
2020-11-12
Sny

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Początek mnie nie zachwycił, ale wkrótce lektura mnie mocno wciągnęła. Dla zainteresowanych tematem nie lada gratka.

Wierzę w tzw. szkiełko i oko, także niektóre teorie zawarte w książce, nie do końca mnie przekonują, ale mam otwarty umysł także chętnie sięgam również po tego typu publikacje od czasu do czasu.
Ja przyjmując zatem światopogląd naukowy, uznaję sny za symboliczne obrazy naszej podświadomości - także po tym zdaniem Pani Edelman się podpisuję. I co? no nasz mózg skrywa przed nami jeszcze wiele tajemnic. Tak ja bym podsumowała lekturę. Nie zmienia to faktu, że trzeba pytać i poszukiwać odpowiedzi. A ta książka zmusza do dalszych pytań i odpowiedzi, także jak dla mnie lektura ciekawa.
Jest tutaj odrobina historii o snach, rodzaje snów (bo dokonano takiego podziału), sny a historia świata i parę opisów snów które autorka otrzymała drogą mailową od czytelników.
PS. Może fizyka kwantowa da nam kiedyś odpowiedzi na niektóre pytania związane z tzw. parapsychologią albo neurobiologia...zobaczymy

Czego możemy się z nich dowiedzieć?
Autorka w dość naukowy sposób próbuje przybliżyć nam definicje naukową oraz historyczną znaczenia i powstawania snów.
Najczęściej sny to lustro duszy, dlatego też często śnią nam się osoby które kiedyś spotkaliśmy na dwójkę drodze. To o czystoście nie jedyne wyjaśnienie. Autorka bardzo dużo czasu (połowę książki) poświęca na historię znów w przełożeniu egipskim, judaistyczny, indyjskim chińskim, greckim i tak dalej. Mamy tutaj również nawiązania do historii świata oraz spotkania astralne.
Cała książka jest zachowana w stylu pracy naukowej wręcz w postaci czegoś licencjatu. szanuję autorce że poświęciła tak wiele lat na stworzenie tej książki lecz nie jest to tytuł dla mnie. Zamiast zachęcić mnie do zgłębiania wiedzy w tym zakresie to wynudziała mnie. Według mnie ten tytuł będzie odpowiedni dla osób które lubią klimaty #witchcraft i wszelkich magicznych rytuałów.
(5/10⭐)

Czego możemy się z nich dowiedzieć?

"SNY" CZEGO MOŻEMY SIĘ Z NICH DOWIEDZIEĆ ADA EDELMAN

Książka ma bardzo prostą i czytelną formę poradnika.
Czyta się ją z zainteresowaniem. Jest tutaj zawartych dużo wskazówek i lekcji z przeszłości.
Jest to owoc dwuletniej pracy autorki, która kompletowała i analizowała materiały dotykając w kluczowy sposób tematyki snów.

Poradnik składa się z kilku, a dokładnie sześciu rozdziałów w których autorka przekazuje nam swoją wiedzę, spostrzeżenia, teorie.
Mamy więc rozdział 1.Sny, czyli sekretne lustro dusz oraz Teoria i architektura dusz, Jest też rozdział 2.Odrobina historii, czyli wszystko już było : tutaj dowiemy się co znaczyły i co znaczą Sny w Egipcie, w judaizmie, w Indiach, w Chinach, w tradycji Greków i Rzymian, w islamie, w chrześcijaństwie i w kulturach plemiennych. Rozdział 3 omawia oblicza snów, czyli sny jako lustro rzeczywistości, sny intuicyjne, Decyzja jako watek przewodni snów, koszmary senne i Noc, jako otwarta brama do rzeczywistości wielowymiarowej.4 rozdział to Sny a historia świata : natchnienie, przeczucie śmierci i wizjonerzy naszych czasów. Rozdział 5 dotyczy Snów i spotkań na planie astralnym.

Każdy wie, że sen jest dla nas niezwykle ważny i że przesypiamy około jedną trzecia naszego życia
.Wiemy, że sen od zawsze był obecny w życiu człowieka. Każdy z nas miewa sny, zarówno te cudowne, jak i te, które nas przerażają.

Skąd zatem biorą się sny ? i dlaczego się śnią ?

Mówi się, że tylko w snach bywamy naprawdę wolni , to w snach dokonujemy rzeczy niebywałych i bez problemu przechodzimy ze świata ziemskiego w inne światy.

Jest to bardzo ciekawa lektura dla osób chcących dowiedzieć się czegoś więcej na temat swoich snów.
Cytat :"Sen jest nie tylko komunikatem (ewentualnie zaszyfrowanym komunikatem), ale również aktywnością estetyczną, grą wyobraźni, która jest wartością samą w sobie.
Sen jest dowodem na to, że fantazja, marzenie o czymś, co się wydarzyło, należy do najgłębszych potrzeb człowieka".

"SNY" CZEGO MOŻEMY SIĘ Z NICH DOWIEDZIEĆ ADA EDELMAN

Książka ma bardzo prostą i czytelną formę poradnika.

Poradnik składa się z kilku, a dokładnie sześciu...

Człowiek od zawsze interesował się niezwykle tajemniczą sferą własnego życia, jaką są sny... Interesował, próbował je zrozumieć, czy też przypisać im nadprzyrodzoną, najczęściej boską, moc. Dziś, m.in. za sprawą rozwoju nauki na polu psychologii, ale też i innych nauk, wiemy o snach coraz więcej, choć nie da się ukryć, że wciąż kryją one wiele tajemnic i sekretów. I to właśnie nim, ale też i możliwości świadomego odczytywania znaczeń snów, została poświęcona intrygująca książka pt. "Sny. Czego możemy się z nich dowiedzieć?", którą miałam przyjemność zdobyć dzięki księgarni TaniaKsiazka.pl.

Autorką tej pozycji jest niezwykle popularna i doświadczona tarocistka oraz znawczyni parapsychologii - Ada Edelman. To właśnie ona zaprasza nas za sprawą lektury tej książki do niezwykłej wyprawy do świata snów - naszych, ale też i wielkich postaci z historii, które za sprawą nocnych wizji i przeżyć zmieniły losy świata. Książka ta przedstawia nam bowiem dzieje, ewolucję i postęp w nauce rozumienia i interpretacji snów, która to do dnia dzisiejszego rozwinęła się w niezwykle wielkim stopniu. Jednocześnie pozycja ta podejmuje sobą takie kwestie, jak traktować sny jako doskonałe źródło wiedzy o nas, naszych marzeniach i lękach, czy też choćby dostrzegać za ich sprawą sensu naszego istnienia...

Książka ta dzieli się na kilka głównych części, które prowadzą nas przez narrację autorki i tytułową tematykę. Pierwsza z nich została poświęcona historii i dziejom interpretacji znaczeń snu, w ujęciu o geograficzne położenie i rozwój największych cywilizacji - na czele z Egiptem, Chinami, Indiami, czy też starą Europą. To własnie tu możemy dowiedzieć się tego, jak interpretowano i rozumiano sny kiedyś oraz w dniu dzisiejszym, w oparciu o daną kulturę, wiarę, czy też sposób życia.

CAŁĄ RECENZJĘ ZNAJDZIECIE TU: https://i-polekturze.blogspot.com/2021/01/sny-czego-mozemy-sie-z-nich-dowiedziec.html

Śnienie nie jest sprawą oczywistą dla każdego z nas, a przynajmniej nie w równym stopniu, skoro istnieją ludzie z bardzo barwnymi snami, ale są też tacy, którzy budzą się bez wyraźnych wspomnień sennych. Od czego zależy to czy śnimy czy nie? Co mogą przekazywać sny? Jak je interpretować i czy w ogóle warto przykładać do nich wagę?

"Sny. Czego możemy się z nich dowiedzieć?" to książka dla tych, których ciekawi temat śnienia. Warto jednak już na początku zaznaczyć, że dzieło to nie jest sennikiem, więc jeśli liczycie na pozycję uczącą jak interpretować sny, czy nawet encyklopedię znaków i wyjaśnień, obawiam się, że tutaj nie znajdziecie tego czego szukacie. To co jednak odkryjecie to historię tego jak ewoluował koncept śnienia i jaki stosunek miała do niego kultura i nauka na przestrzeni wieków. Ponadto, autorka postara się nauczyć czytelnika umieszczać sny w różnych kontekstach, a także skupi się na udowadnianiu, że pomiędzy tym co widzimy gdy śpimy, a naszą psychiką, istnieje wyraźne połączenie.

Książka jest naprawdę sensownie napisana. Rozpoczynamy od informacji dotyczących tego kiedy i dlaczego rozkwitło zainteresowanie nauki snami, jaki wpływ na postrzeganie i badanie snów mieli Freud czy Jung, tylko po to, by później przejść do poznania szczegółów historycznych o różnych kulturach i narodach i tego jak postrzegali oni sny. Jeśli interesujecie się światem lub historią, wierzę, że ta część książki przypadnie wam do gustu, autorka bowiem zabiera nas w prawdziwą podróż dookoła świata, rozpoczynając od Egiptu i ich boga snu Serapisa, przez Indie, Chiny i inne, tylko po to, by skończyć na wierzeniach plemiennych.

Bardzo ciekawy wydał mi się również rozdział zatytułowany "Oblicza snów", w którym to autorka podzieliła się z nami różnego rodzaju wyznaniami, listami i historiami osób, których sny okazały się czymś o wiele więcej niż przypadkowymi obrazami zmęczonego umysłu. Wraz z krótką analizą i ciekawostkami, Ada Edelman uczy zwracać uwagę na szczegóły i dostrzegać pewne powiązania między tym co nas otacza, a tym co sugerują sny. Lekturę kończymy dowiadując się mnóstwo ciekawostek związanych z tym, jak sny kształtowały historię, czy sztukę oraz jaki wpływ na dzieje ludzkości mogli mieć wróżbici.

Książka nie była do końca tym czego się spodziewałam, ale mimo wszystko nie żałuję, że miałam okazję ją przeczytać, bo sporo się z niej dowiedziałam. Poza tym, jako osoba przepadająca za historią, odkryłam, że sposób w jaki autorka potraktowała sny, umieszczając je w różnych kontekstach: kulturowych i historycznych, bardzo przypadł mi do gustu. Jeśli ciekawi was tematyka oraz zastanawiacie się co takiego można wynieść ze śnienia, zdecydowanie zachęcam do zainteresowania się tym tytułem.

"Sny. Czego możemy się z nich...

Dziś pogadamy sobie o książce o snach. Totalnie nie wiedziałam, czego się mogę po niej spodziewać. Trochę bałam się tego, że wejdzie na taki poziom ezoteryki, że nawet wróżbita Maciej miałby problemy z jej ogarnięciem. Nic z tych rzeczy. Całość jest napisana zrozumiałym językiem.

Na początku autorka zapoznaje nas z tym, jak w poszczególnych kulturach są postrzegane sny, jak podchodzą do nich wyznawcy poszczególnych religii. I to było ciekawe. Nigdy nie czytałam o tym, jakie znaczenie przykładają do snów wyznawcy islamu.

Następnie autorka, opierając się na konkretnych przykładach, analizuje sny. Nie musicie obawiać się tego, że odjeżdża przy tym jak po grzybkach. Analizuje sny, pokazując, skąd się wzięły i co mogą oznaczać.

Myślę, że czytając tę książkę, sporo osób może zrozumieć sens swoich snów. One wcale nie są tak oderwane od rzeczywistości, jak może się nam wydawać. Nawet te najbardziej szalone mogą coś znaczyć. I o ile nie sięgam zbyt często po tego typu literaturę, o tyle ta książka naprawdę przypadła mi do gustu. Nie miałam wobec niej żadnych oczekiwań, a zaskoczyła mnie. Bardzo pozytywnie. Wiem teraz nieco więcej na temat snów.

Jeśli interesuje Was tematyka związana ze snami, polecam tę książkę, ale nie oczekujcie od niej mocno ezoterycznego podejścia do tematu. A, i jeśli na przykład liczyliście, że ta książka to po prostu sennik, to muszę Was rozczarować. Nic takiego tutaj nie znajdziecie. Ja nie czuję się z tego powodu rozczarowana, ale wolę Was uprzedzić.

www.czytelnia-mola-ksiazkowego.pl

Czy zastanawialiście się nad interpretacją Waszego snu? Dlaczego śni Wam się dana rzecz, dlaczego przytrafiają się trudne czasem niezrozumiałe dla nas sny, które nazywamy koszmarem? A czy na pewno tak powinniśmy to kwalifikować?

Dość ciekawa pozycja. Bardzo lubię czytać tego typu książki, bo mam pewność, że zawarta w nich wiedza jest prawdziwa i rzetelnie jest wszystko sprawdzone i opisane. Chyba wszyscy się zgodzą jakie bzdety można wyczytać w internecie.

Co znajdziemy tutaj? Przede wszystkim sny w każdej kulturze, oraz wytłumaczenie jak je definiować. Co jest ciekawym zabiegiem. Momentami były ciekawe przykłady snów, po czym były one rozłożone na czynniki pierwsze. Fajne doświadczenie, ciekawa książka.

Co jeszcze? Poznamy genezę snu, interpretacje oraz możemy dostrzec jak zmieniało się to na przestrzeni lat. Wielki plus za język- wszystko jest jasno wytłumaczone. Warto wspomnieć, że jest tutaj dużo wiedzy więc warto sobie dozować tę pozycję, co też robiłam.

Jeśli ktoś lubi takie tematy, i szuka ciekawej książki to powinien być zadowolony.

Finalnie czegoś mi zabrakło, chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że każdy przypadek jest indywidualny i nie ma jednej interpretacji do danej rzeczy, ale mimo wszystko brakło mi jakiegoś zadania czy ćwiczenia. Czegoś na końcu co byłoby wisienką na torcie.

Polecam Wam książkę, która na pewno pokaże ci różne informacje na temat tego jak śnimy, że niektóre sny są prorocze, a w niektórych śnimy o tym, o czym bardzo marzymy. Powie Ci jakie czynniki wpływają na nasze sny. Przedstawi Ci czym były sny w Egipcie, judaizmie, Indiach, Chinach, w tradycji Greków i Rzymian, islamie, chrześcijaństwie oraz kulturach plemiennych. Następnie autorka zaprowadzi Cię do oblicza snów, tam przedstawi kilka historii sennych, wraz z interpretacją!

Ja jestem zachwycona książką, ponieważ poszerzyła moja wiedzę na temat snów, że to nie tylko chwila na regenerację organizmu, ale także dzięki nim możemy przeżyć 'drugie życie', albo uratować komuś życie, spotkać się z kimś, odbyć podróż albo przeżyć koszmar, który gdzieś nas trapi.

Każdy miewa w nocy sny. Niektóre zapamiętujemy i rozmyślamy o ich znaczeniu przez cały dzień. Inne wydają się intrygujące, lecz chwilę po przebudzeniu nie pamiętamy ich treści. Jeszcze inne są z nami do momentu przebudzenia, a tuż po nim nawet nie wiemy, że je mieliśmy.

Ta książka jest o snach. O ich historii. O odkrywaniu znaczenia. Przedstawiono w niej różne informacje na temat tego jak śnimy i co sny "oznaczały" na przestrzeni czasu i w różnych zakątkach świata. Dostarcza ona również przykładów dziwnych i nieprawdopodobnych snów i wizji, które zdarzyły się ludziom.

Jedyne czego mi w tej książce zabrakła, a na co liczyłam był sennik, który umożliwiłby chociażby częściowe zinterpretowanie snów. Jednak rozumiem, że każdy sen jest inny i te same symbole mogą oznaczać coś innego dla różnych osób. Wszystko zależne jest od jednostki, jej stanu, przeszłości, oczekiwań i zwyczajów.

Dodaj cytat z książki Sny. Czego możemy się z nich dowiedzieć?