Okładka książki Opowieści z Biura Duchów. Prawdziwe historie osób, które zbliżyły się do nieznanego
Ada Edelman Wydawnictwo: Samsara reportaż
reportaż
Samsara
2018-04-13
2018-04-13
reinkarnacja duchy blog wspomnienia

"Opowieści z biura duchów" to podróż w poszukiwaniu nieznanego, oraz samego siebie.
Podróż na drogą stronę, ukazująca, że inny świat istnieje, a życie nie kończy się wraz ze śmiercią.

Biuro duchów to nazwa bloga. Autorka na nim zamieszcza historie (w wieku 17 lat przeżyła śmierć kliniczną) innych czytelników, którzy chcieli podzielić się swoim przeżyciem.

Od chwili narodzin wyruszamy w swoja podróż do Wiecznego Domu i nic tego nie możne powstrzymać. Tylko czy my jesteśmy na to przygotowani? Historie opisane w książce ukazują, że my możemy dużo zmienić, przede wszystkim stosunek do innych ludzi i postrzeganie śmierci.

Śmierć nie jest końcem, a początkiem czegoś lepszego, pokazują to listy czytelników zamieszczone w książce. Historie ludzi którzy przeżyli śmierć kliniczną, bliskich którzy odeszli i próbują przekazać informacje z zaświatów, oraz wizje senne.

Książka wzruszająca i dająca ukojenie. Warto przeczytać z otwartym sercem i umysłem. Fantastycznie napisana, dająca nadzieję, że coś istnieje po drugiej stronie, jest jakby przekazem duchowym, pomaga zrozumieć i wnosi ciepło oraz podnosi na duchu, daje wewnętrzne wyciszenie oraz daje nadzieję.

Od chwili...

"Jak w naszym obecnym życiu miewamy tysiące snów, tak nasze obecne życie jest jedynie jednym z tysięcy takich istnień, do którego przychodzimy z innego, bardziej rzeczywistego życia..... i następnie wracamy po śmierci. Nasze życie jest tylko jednym ze snów tego bardziej rzeczywistego życia i tak już jest nieskończenie, aż o ostatniego, najprawdziwszego życia - życia Boga" Takim pięknym cytatem kończy się ta książka, którą polecam każdemu bez wyjątku! Bo któż z nas nie zastanawiał się co jest po śmierci? Autorka przytacza historie osób, które przeżyły śmierć kliniczną i przez jakiś czas były w innej duchowej rzeczywistości, opisują swoje przeżycia, co widziały, kogo spotkały, jak tamten świat wygląda, znajdziemy również wątek o reinkarnacji oraz fenomenie przewidzenia własnej śmierci lub też dziwnych zjawisk typu obłok/mgła/kula światła itp zaobserwowanych przez personel medyczny (lecz nie tylko) w takcie umierania pacjentów. Paranormalne zjawiska istnieją pomimo tego, że obecnie nauka nie jest w stanie ich wyjaśnić, ta sfera jest zarezerwowana dla duchowości i w takim kontekście należy do tego podejść.

Zdecydowanie to książka dla osób, które zagłębiają temat duszy, NDE, śmierci. Co dzieje się z osobami, które doświadczają śmierci klinicznej? Wiadomo - ciało leży, lekarze walczą, a co z duszą czy ze świadomością? Jak wygląda odchodzenie z tego świata? Czy można przeczuć czyjąś, a nawet własną śmierć? A co z życiem po życiu, czyli reinkarnacją, której wiara chrześcijańska nie uznaje?
Książka pomaga zrozumieć temat śmierci, który jest wszędzie niestety odczłowieczany, gdzie człowieka po śmierci sprowadza się do worka i trumny/urny...

Bardzo ciekawa książka, dobrze się ją czyta. Przekazuje bezpośrednie relacje osób mających za sobą niesamowite doświadczenia - czy to z pogranicza śmierci, czy też z poprzednich wcieleń. Bardzo wciągająca lektura uchylająca drzwi do innego wymiaru

Chyba spr tego bloga sama mam wiele do podzielenia sie swoimi doswiadczeniami.
Czekam na kolejne ksiazki pani Edelman

Chyba spr tego bloga sama mam wiele do podzielenia sie swoimi doswiadczeniami.
Czekam na kolejne ksiazki pani Edelman

Ultra-krótka recenzja.
Ada Edelman „Opowieści z biura duchów”.
Uwaga, uwaga- recenzja książki, której się baliście (przyznam, że ja też troszkę miałam pietra :P ). Ale wiecie co? Nie taki diabeł straszny, jak go malują. Książka nie ma na celu wzbudzania strachu, wręcz przeciwnie, w dużym stopniu uspokaja i przekonuje, że śmierć nie jest końcem naszego „życia”, tylko przeobrażeniem, czy też przejściem do innej (przeważnie lepszej) „formy i wymiaru”.
Zagadnienia poruszane w książce są fascynujące i warte zgłębienia. Dawno temu bardzo wciągnęłam się w takie tematy i próbowałam rozwijać w sobie różne zdolności, ale musiałam zaprzestać, bo o dziwo, udało mi się i zaczęłam doświadczać, między innymi, opuszczania ciała podczas snu, na co na pewno nie byłam gotowa, bo przerażało mnie to i nie potrafiłam nad tym zapanować (w książce jest kilka historii opisujących podobne doświadczenia).
W „Opowieściach z biura duchów” znajdziemy mnóstwo opowiadań ludzi, którzy doświadczyli zjawisk nadprzyrodzonych. Są historie osób, które pamiętają siebie jako noworodków (muszę powiedzieć, że te opowieści wzruszyły mnie do łez), opisy spotkań z duchami najbliższych, czy też snów, w których zmarli członkowie rodzin/przyjaciele czy znajomi, próbują nam przekazać jakieś informacje lub ostrzeżenia i w ten sposób często bardzo nam pomagają. Jeszcze raz wspomnę- te opowiadania nie są straszne i każde z nich ma jakieś przesłanie.
Każda historia opowiedziana przez osobę, która jej doświadczyła jest skomentowana i zinterpretowana przez autorkę książki, która posiada ogromną wiedzę na tematy zawarte w opowieściach i jestem pewna, że jest niesamowicie interesującą i uduchowioną osobą. Komentarze autorki są pełne empatii, zrozumienia i ciepła, które naprawdę w jakiś sposób redukuje strach przed nieuchronnym. Język, którym książka jest napisana jest bardzo przystępny i łatwy do zrozumienia, dzięki czemu książkę bardzo przyjemnie się czyta.
W książce jest wiele zagadnień, o których mam ochotę napisać (na przykład regresja hipnotyczna), ale wiecie co? Jeśli macie ochotę przeczytacie sami, prawda?
Na koniec bardzo mądre przesłanie z „Opowieści z biura duchów”-pamiętajmy- co zasiejemy, to zbierzemy, dlatego warto jest żyć zgodnie ze swoim sumieniem, kochać, umieć przepraszać, wybaczać i mieć otwarty umysł. Żyjąc w ten sposób nie musimy obawiać się niczego ani w tym, ani w kolejnym życiu.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję autorce, a tych, których interesują tematy poruszane w książce zapraszam na jej strony, oraz na https://www.facebook.com/AlexaLavendaBlog/ , gdzie książkę będzie można wygrać w urodzinowych rozdaniach książkowych zaczynających się od 17stego stycznia.

Ultra-krótka recenzja.
Ada Edelman „Opowieści z biura duchów”.

1940

Opowieści z życia wzięte, w które możemy wierzyć lub nie. Autorka bloga, która postanowiła wydać książkę, dość ciekawą i optymistyczną /moim zdaniem/, która przemawia za wędrówką dusz.
Zebranych tu zostało kilkadziesiąt autentycznych opowieści różnych osób, które wysyłały je bezpośrednio na blog. Jest tu reinkarnacja, hipnoza, dejavu i mnóstwo innych zjawisk - a w tle walka nauki z wiarą w istnienie życia pozagrobowego.
Moim minusem była jednostajna narracja, która nie powinna taka być, skoro autorami opowieści były różne osoby, ale może autorka postanowiła te wszystkie posty zredagować i wyszło, jak wyszło.
Plusem jest rzetelne podejście do tematu, rozpisanie go na różnych płaszczyznach i... wiara w przyszłość:)
Zabrakło mi tu tylko przykładów "złych", a wiadomo, że takie też istnieją...

Ada Edelman Opowieści z Biura Duchów. Prawdziwe historie osób, które zbliżyły się do nieznanego Zobacz więcej