Lodowaty ziąb

2001-01-01
2001-01-01
Tomasz Wilusz
powieść replika klony

Zdecydowanie jedna z lepszych części tej serii, tuż po "Gorączce". Co prawda nic mnie w niej nie zaskoczyło, w miarę szybko wytypowałam winnego, ale jak już pisałam nie oczekuję od tego typu literatury elementu zaskoczenia i wow. Amy chwilami irytuje, tym razem nie naiwnością a wyidealizowaniem (nawet do nielubianej "koleżanki" co i rusz przychodzi do szpitala, jakby ta była jej przyjaciółką, przegięcie). Ode mnie 9,5/10.
Dopatrzyłam się błędu na tylnej okładce, zamiast Amy numer siedem nasze oczy raczy Amy numer jeden.

Pamiętam, że jako nastolatka serię pochłonęłam błyskawicznie i ciężko było mnie od niej oderwać. Wspólnie z koleżanką wręcz ścigałyśmy się do biblioteki, by wypożyczyć te, których jeszcze nie czytałyśmy. Zdecydowanie warte polecenia.

Przeczytałam tą książkę w szkole podstawowej. Byłam zachwycona i pamiętam, że nie sposób było mnie oderwać od tej serii książek. Cała seria opowiada o nastolatce o imieniu Amy, która dowiaduje się, że posiada nadprzyrodzone moce. Polecam nastolatkom :)

Dziesiąta część nosi tytuł "lodowaty ziąb". Największa rywalka Amy dowiaduje się o jej sekrecie. Wie, że Amy jest klonem. Jak się tego dowiedziała? Mówi o tym Amy, kiedy ta składa jej wizytę w domu, żeby powiedzieć jej, że wie o szantażach. To dla dziewczyny szok. Jednak to nie koniec. Rywalka grozi Amy, że rozpowie wszystkim prawdę o niej. W zamian za dotrzymanie sekretu, Amy musi odrabiać za nią prace domowe. Kiedy dziewczyna chce porozmawiać z Jeanine o powadze sytuacji ta wyśmiewa ją. Amy ucieka do łazienki i wtedy słyszy krzyk. Okazuje się, że Jeanine dostała urazu mózgu. Ale jak do tego doszło?

Wszyscy podejrzewają o przestępstwo Amy. Amy Numer Siedem. Ale to nieprawda. Mimo to już prawie wszyscy uważają Amy za winną. Wydali już wyrok. Nawet Tasha przez chwile nie jest po stronie Amy. "Amy Candler, skończysz na krześle elektrycznym."

Jednak koniec końców okazuje się, że Jeanine została zepchnięta ze schodów przez kogoś, kto był poza kręgiem podejrzanych...

dosyć skomplikowana część jak na tę serię - bardziej poważna, mroczna, groźna. trochę naciągana - zwłaszcza w porównaniu do całkiem logicznych pozostałych książek, ale równie ciekawa i wciągająca.

Przyznam, że ta część repliki jest najbardziej mrożącą w siłach krew przygodą. Zresztą sam tytuł na to wskazuje. Można też określić to jaką kryminał, ale na poziomie uczniów gimnazjum. Książka pełna zawrotów akcji.
Sekret się wydał. Jeanine , z którą Amy od lat rywalizuje, zna jej tajemnicę, wie, że Amy jest klonem. Co więcej, grozi, że to rozpowszechnił. Amy jest gotowa zrobić wszystko, żeby do tego nie dopuścić. Czy rzeczywiście wszystko?

Możesz spróbować, ale nie jestem pewna czy nie bedziesz załowac .

Możesz spróbować, ale nie jestem pewna czy nie bedziesz załowac .

ciekawa seria.

ciekawa seria.

Fajna

Fajna

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Lodowaty ziąb