Awantura ze Strachulcem

literatura dziecięca
Zielona Sowa
2020-09-30
2020-09-30

Czy słyszeliście o Puchańcach albo Strachulcach? Nie? Ja też nie. Ale miałam okazję trochę się o nich dowiedzieć. Przeczytałam sympatyczną książkę skierowaną do młodszego czytelnika, a napisaną przez autora, między innymi serii o Kociołku i jego kompanii. Jak się więc domyślacie tu też mamy do czynienia z fantastyką, n,o może bardziej z realizmem magicznym.

Głównym bohaterem książki jest Marcel, uczeń podstawówki. Chłopak stara się być grzecznym dzieckiem, które dobrze się uczy, ale wiadomo jak to jest - wychodzi różnie. Zwłaszcza jak ma się młodszego brata, który czasami zwala winę za różne występki na tego starszego. Jednak w obliczu dziwnych rzeczy, które zaczęły mieć miejsce w ogrodzie ich domu, chłopcy potrafili zjednoczyć siły.

A pewnego dnia względnie uporządkowany ogród zamienił się w przeorane pole. Ojciec Marcela postanowił zatrudnić ekipę zajmującą się likwidacją szkodników, bo zauważył dziwne ślady. Marcel również się im dobrze przyjrzał i już wiedział, że to nie łasica czy kret, ale coś zupełnie innego. Postanowił więc zastawić pułapkę. W taki oto sposób poznaje Brulla i jego historię. A ponieważ Puchaniec potrzebuje pomocy, chłopak wraz z przyjacielem i koleżanką z klasy, z którą chłopcy muszą przygotowywać projekty szkolne, postanawiają mu pomóc. Wkrótce stają oko w oko z niebezpieczeństwem. Czy dzieciom uda się pokonać wroga Brulla?

"Awantura ze Strachulcem" to książka napisana lekko, z niewielką dozą dreszczyka i sporą dawką humoru. Dla młodszych stanowi świetne wprowadzenie do fantastyki. Podoba mi się to, że na książce znajduje się oznaczenie wiekowe. A książkę możecie albo czytać swoim milusińskim, albo zaproponować im do samodzielnego czytania. Krótkie rozdziały i ilustracje z pewnością pozwolą się wciągnąć w lekturę. Fabuła również jest ciekawa, choć rozkręca się wolno. Myślę jednak, że historia pozwoli czytelnikowi odpowiednio się zaangażować.

Głównym...

Typowa historia dla dzieci. Mało fantastyki, trochę niestrasznego horroru. Na plus humor autora. Jak na książkę dla dzieci, to dość ciekawa opowieść; dorosły raczej nie znajdzie tu nic dla siebie.

Oceniam tą książkę 10 na 10 ponieważ była bardzo fajna i ekscytująca a opis brzmi tak czy słyszeliście o puchaczach i strachulcach Marcel też o nich nie wiedział ale musiało się to szybko zmienić gdy odkrył że w jego ogródku mieszka dziwny ale sympatyczny stworek o imieniu brul który bardzo potrzebuje jego pomocy w ogródku pojawił się bowiem arcywróg pochańców groźny wężo podobny strachulec który na nie poluje Marcelowi nie pozostaje nic innego jak znaleźć w sobie odwagę i złapać potwora. Ta książka była idealna do dzieci 9 plus bardzo fajne lubię książki z zielonej sowy są najlepsze książka trzymała bardzo w napięciu i fajnie się skończyła polecam na przyszłość do przeczytania🙃😊

Taka sobie książeczka z miłą naiwną historyjką. Początek niemiłosiernie mnie nużył, potem było ciekawiej, ale bardziej naiwnie. Może dzieci bardziej zainteresuje.

Mortka jak zwykle na najwyższym poziomie!

Niezwykle magiczna i mocno wciągająca historia grupy dzieciaków, walczących z nieznanym sobie dotychczas potworem...
Znajdziecie tu siłę przyjaźni, odwagę, magię, skrzata, potwora i wiele, wiele innych!
Polecam <3

Mortka jak zwykle na najwyższym poziomie!

Polecam <3

• Literatura dziecięca