Świat Mundka

Katarzyna Wasilkowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: To Lubię opowiadania, powieści dla dzieci
Wydawnictwo Literatura
opowiadania, powieści dla dzieci
To Lubię

W małej mieścinie nic się nie dzieje. Najstarsi mieszkańcy spokojnie celebrują każdy dzień, ciesząc się panującą wokół nich ciszą, dorośli przełykają gorzkie pigułki niespełnionych karier, a ich dzieci po prostu chodzą do szkoły. Można by pomyśleć, że nic szczególnego w takiej dziurze (nazywajmy rzeczy po imieniu) się nie zdarza. Ale czy na pewno tak właśnie jest?
Akcja...

Mogę śmiało powiedzieć, że kiedy biorę do ręki książkę z serii „To lubię” Wydawnictwa Literatura od razu wiem, że to świetny wybór i że przepadnę dla świata na ładnych parę godzin. Tym razem ocknęłam się gdzieś nad ranem zdumiona, że przecież dopiero zaczęłam czytać…
„Świat Mundka” to powieść niezwyczajna w swojej zwyczajności, bliska współczesnym nastolatkom i dokładnie...

Znakomita powieść dla młodzieży, mądra, napisana żywym językiem, kolejny tytuł Katarzyny Wasilkowskiej, który zachwyca.

Córa (14-latka) mówi : "sztos" i ja się zgadzam. Mądra obyczajówka dla nastolatków i rodziców. Cieszę się, że Wasilkowska pisze dla coraz starszych, jej książki rosną z moją córką. Czekam na całkiem dorosłą powieść ;)

• Alternatywna lista lektur 4-6
  • Dla dzieci w Biblotece Wilanów
  • Gimnazjum
  • Czytane z Synkiem