Perła Wschodu

René Samoy Wydawnictwo: Księgarnia św. Wojciecha Seria: Dla Wszystkich: Nowele, Podania, Baśnie, Opowieści literatura dziecięca
Księgarnia św. Wojciecha
opowiadanie francuskie--19 w. kolonializm edukacja dzieci Jawa Holandia
literatura dziecięca
Dla Wszystkich: Nowele, Podania, Baśnie, Opowieści
opowiadanie francuskie--19 w. kolonializm edukacja dzieci Jawa Holandia

Prościutki opis wizyty francuskiego małżeństwa (mąż i ojciec dwunastolatka to konsul francuski na Hawajach) u konsula Jawy, podległej Holandii, w jego bogatym pałacu, sprawozdanie z przepysznego przyjęcia i króciutkiej podróży po wyspie. Płaskie. Pochwała kolonializmu.

Dodaj cytat z książki Perła Wschodu