Mały Książę

Opinie [3 775]

Książka, o której można pisać i wychwalać na prawo i lewo. Także dołożę swoją cegiełkę.
Wartości jakie przekazuje ta kilkudziesięciostronicowa książeczka możemy odnaleźć zarówno w sobie jak i otaczającym nas świecie. Przekłada się to na fakt, że książkę szczególnie polecam czytelnikom starszym. Po zakończeniu szkoły i wkroczeniu w większy, bardziej kolorowy, jak się później...

Mały książę dla mnie arcydzieło. Niby bajka, niby dla dzieci, ale zawiera tyle życiowej prawdy. Gdy wraca się po latach do tej lektury szkolnej, to nagle człowiek widzi, że zatracił po drodze tą dziecięcą prostotę i szczerość.

Ta książka to swoisty fenomen literacki. Przeznaczona dla każdej grupy wiekowej, a problemy pojawiające się w książce są uniwersalne. Do książki bardzo często się wraca.

Wielu dorosłych powinno przeczytać tę książkę; zastanowić się, czy sami nie są samotnymi i nieszczęśliwymi: bankierami, pijakami, a może władcami, czy też może próżniakami.
A może to ja, czy ty jesteśmy tą ukochaną, choć czasem zrzędliwą Różą Małego Księcia.
Czy Małego Księcia można potraktować, jako przyjaciela, który pojawia się niespodziewanie w naszym życiu; zwraca nam...

Na półkach: , , , , , , ,

Małego księcia chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Piękna baśń o poszukiwaniu prawdziwej przyjaźni, poruszająca ponadczasowe problemy np. postrzeganie świata przez dzieci i dorosłych. Naprawdę warto!!

Dobra dla dzieci/młodzieży i dla dorosłych.

– Jaki? – nachyla się nad stołem, żeby lepiej słyszeć. – Gruby, tak?
– Puszysty! – Człowiek czuje, że się czerwieni. Rozgląda się niepewnie po restauracji. Dokładnie skanuje wzrokiem każdy zakamarek. Przecież Kot został w domu – upomina się w myślach. – Całe szczęście, że tego nie słyszał.
Kot nie lubił, gdy się o nim tak mówiło. Może i zaokrąglił się tu i ówdzie, ale...

Napisać, że wspaniała, to nie napisać nic. Mądra, pouczająca, inspirująca. Lekcja jak żyć, kochać i być człowiekiem. Każdy powinien przeczytać.

Na półkach: , , , , ,

Ponadczasowa opowieść, która zadaje nam najważniejsze pytania i którą można odczytywać na przeróżne sposoby. Można do niej wracać bez końca.

Dyskusje

81 665