Mały Książę

Okładka książki Mały Książę
Antoine de Saint-Exupéry Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Barbara Przybyłowska
książe planeta róża lis

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

It is an extraordinary thing to say so much in so few words. Antoine de Saint-Exupery's work manages to capture both the natural ease of a children's book, and the deep, almost heart-ache enducing message of the open-mindedness of children. It stands now as a classic and staple for all readers, a title it has well deserved

To niezwykłe, móc powiedzieć tak wiele w tak niewielu słowach. W pracy Antoine'a de Saint-Exupery'ego udaje się uchwycić zarówno swobode książki dla dzieci, jak i głęboki, niemal bolesny przekaz o otwartości umysłów dzieci. Jest teraz klasykiem i podstawą dla wszystkich czytelników, tytułem, na który zasłużył

To niezwykłe, móc powiedzieć tak wiele w tak...

Ciekawa, przyjazna dla oka, polecam nastolatkom których nurtują różne pytania oraz sama w sobie zawiera wiele odpowiedzi dotyczących ludzkiego życia.
Życzę miłej lektury i pozdrawiam serdecznie.

Życzę miłej lektury i pozdrawiam serdecznie.

Nadal nic nie rozumiem?

Nadal nic nie rozumiem?

Bardzo współczesna, zmusza do refleksji nad życiem. Prosta a jednak trafia w serce.

Trzeba opracować, bo samo przeczytanie za wiele nie uczy :) Krótka bajka- w życiu dorosłym chyba nie do polecenia?:)

bardzo przyjemne wspomneinie lektury z dziecinstwa :)

bardzo przyjemne wspomneinie lektury z dziecinstwa :)

Pomimo przerabiania tej książki w szkole nigdy tak na prawdę jej nie przeczytałam porządnie, raczej przeleciałam wzrokiem.

Sam autor mówił, że jest to książka dla dzieci ale wydaje mi się, że jako dorośli możemy z niej wiele wyciągnąć. Mi osobiście ta książka pokazuje, że nawet będąc dorosłym nie musimy robić "dorosłych" rzeczy, a dziecko, które jest w każdym z nas powinno od czasu do czasu dojść do głosu. Dzieci są ciekawe świata, zadają mnóstwo pytań, nie przyjmują rzeczy takimi jakie są, a raczej zastanawiają się dlaczego tak ma być. Nigdy jako dorosła osoba nie chciałabym stracić swojego zainteresowania światem, skupiając się tylko na pracy, zarabianiu pieniędzy.

Dodatkowo książka przekazuje ważne wartości dotyczące przyjaźni, o których czasami zapominamy, nie rozumiejąc, że każdy związek powinniśmy pielęgnować. Nie warto również być w związkach w których druga osoba tylko bierze, a nic nie daje. Warto się zastanowić, czy czasami my sami nie jesteśmy właśnie takimi ludźmi.

Pierwsza książka, którą czytałem.

Pierwsza książka, którą czytałem.

To jedna z tych książek do których się wraca i za każdym razem odkrywa na nowo!!!
Kocham całym sercem, ocena może być tylko jedna 10/10

Kocham całym sercem, ocena może być tylko jedna 10/10

Postać małego księcia chyba nikomu nie trzeba przedstawiać i bardzo dobrze, bo w literaturze jest ważnym bohaterem. Jest tu motyw miłości, ale również prawdziwej przyjaźni. Książka pokazuje zapatrzonych w siebie ludzi, biznesmanów czy pijaków, którzy na przestrzeni dekad nie zniknęli i nie znikną, bo nie oszukujmy się - taki jest świat i tacy są ludzie. Dalej aktualna i obowiązkowa pozycja do przeczytania, a morał, dialogi i przede wszystkim cytaty są rewelacyjne.