Mały Książę

więcej Więcej

Nie lubię. Mocno nie lubię. Nie lubię oraz nie rozumiem.
I wcale nie muszę. Ani lubić, ani rozumieć.
Nie oceniam, bo nie lubię, a byłabym głupią dziunią, gdybym dawała słabe oceny tylko za to, że powieści nie lubię, bez uwzględnienia wkładu, jaki książka ma w kulturę. Bo ma. Stety, czy niestety - ma.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , ,

Książka o samotności. Poruszająca, mało ostron, a dużo wartości. Polecam dla wszystkich.

Recenzja po śląsku? Czamu ni? (Polska wersja pod spodem)

Jak ksiōnżka po ślōnsku, to i recynzja tyż by musiała być po naszymu. Na poczōntku już godom, że możno szpetnie pisza, ale jo sie nigdy niy uczyła pisać po naszymu, a godani to cołkiem inno rzecz, a po drugi, u mnie godajom inaczyj niż tam bliżyj Gorolowic.
Ta historyjo zno kożdy i niy trzeba jej przedstawiać, ale...

Moim zdaniem, książka napisana trudnym językiem, w pewnych momentach trzeba przeczytać jedno zdanie kilka razy, by zrozumieć sens, aczkolwiek pozycja bardzo dobra, można wynieść z niej ważne życiowe wartości!!

To będzie bardzo osobisty wpis.
W trzeciej klasie w podstawówce wypożyczyłam tę książkę z biblioteki. Bibliotekarka powiedziała mi wtedy, że to nie jest książka dla mnie. Nie zgodziłam się z nią. Moja mama mi ją czytała, gdy doprowadzała głos do stanu sprzed operacji. Była to dla mnie wtedy przyjemna historia. O chłopczyku, co podróżował i o róży, którą kochał.
W...

Pseudointelektualna i pseudofilozoficzna bajka dla dzieci, którą traktuje się jak dzieło gŁĘbOkiE. Plus za to, że krótka

@PawelPajak
Pozornie to, co Pan napisał ma sens. Rzeczywiście "głębokie" koncepcje przedstawione w książce są powszechnie znane; opisy, dialogi (a nawet grafiki) są bardzo uproszczone, a postaci alegoryczne przedstawione w sposób oczywisty (król kocha władzę, a bankier pieniądze). Natomiast właśnie te zabiegi pomagają nam - dorosłym - przez lekturę tej książki powrócić do...

Bardzo krótka opowieść o księciu i pilocie którzy przypadkiem spotykają się na pustyni. Książe, mały, wrażliwy chłopiec opowiada nam o świecie ze swojej perspektywy i uczy o wartościach takich jak przyjaźń, miłość, lojalności.
Polecam przeczytać dla każdego, wbrew pozorom dzieci mogą tę książkę zrozumieć inaczej ale ją można ogólnie pewnie zrozumieć na wiele sposób co jest...

Bardzo żałuję, że nie przeczytałem tej książki jeszcze w czasach szkolnych.
"Mały Książę" to jedna z najpiękniejszych rzeczy, które ostatnio mi się przydarzyły.
Każdy - niezależnie od wieku - powinien ją przeczytać. Skłania do refleksji. Zostaje z czytelnikiem na dłużej, nie pozwala o sobie zapomnieć.

Nie oceniam.
Nie moge.
Ale zasłużenie jest klasyka.

84 982
    15 452