Wyzwania Dębowego Uroczyska

Okładka książki Wyzwania Dębowego Uroczyska Joanna Tekieli
Okładka książki Wyzwania Dębowego Uroczyska
Joanna Tekieli Wydawnictwo: Filia Cykl: Dębowe uroczysko (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Dębowe uroczysko (tom 2)
Filia
2024-06-19
2024-06-19
literatura polska

Wyzwania Dębowego Uroczyska to druga część cyklu książek o Dębowym Uroczysku. Pani Joanna Tekieli jest według mnie mistrzynią gatunku, do tej pory żadna autorka tak bardzo nie zaintrygowała mnie swoją twórczością. Mogłabym wiele napisać o tym, jak bardzo zachwycają mnie opisy we wspomnianych wyżej książkach, jak i sama fabuła ale też w innych jej powieściach które przeczytałam, ale tu postawię kropkę.

Wyzwania Dębowego Uroczyska przeczytałam jeszcze szybciej niż pierwszy tom i żałowałam że tak szybko się skończyła. Przydało by się kolejnych 200 stron 😉 Czułam niedosyt, bo tak bardzo przeżywałam historie głównych bohaterów Dębowego Uroczyska, że nim się spostrzegłam dobrnęłam do końca książki. Mam nadzieję, że jeszcze usłyszymy o Ninie, Eryku, Alinie, Przemku i reszcie domowników, jeśli nie w kolejnej książce z cyklu, to w innej :)

Serdecznie polecam i czekam na nowe historie od Pani Joanny Tekieli, która jak dotąd mnie nie zawodzi 😊

🍀 RECENZJA 🍀

Tytuł:" Wyzwania Dębowego Uroczyska" Tom 2
Autor: Joanna Tekieli
Wydawnictwo: Filia
(współpraca reklamowa)

Odkąd Nina zamieszkała w Dębowym Uroczysku minęło już wiele miesięcy. Znalazła tam nie tylko nowe zajęcie, które daje jej satysfakcję, ale także dom...i... rodzinę.

"Zyskałam trzy osoby, na które mogę liczyć, na których mi zależy i które mnie akceptują."

Tym razem położoną na obrzeżach willę na polanie czeka prawdziwa rewolucja. Wyzwania które przygotowała Nina przyciągną wielu nowych gości. Jest nim również pewien znany i bardzo przystojny influancer Patryk, który zapewni Dębowemu Uroczysku wspaniałą reklamę. Nina dalej będzie się starać uporać ze swoimi traumami z przeszłości. Pomocna okaże się terapeutka Daria.
Czy mieszkańcom i gościom Dębowego Uroczyska uda się pokonać wyzwania które stawia przed nimi los?

Jest to piękna, pełna ciepła, wzruszeń i refleksji historia. To opowieść o sile, determinacji, wsparciu, mądrości, przyjaźni i chęci odzyskania spokoju. Autorka porusza w swojej powieści bardzo ważne tematy m.in. relacji międzyludzkich, przyjaźni, rodziny,traumy. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej historii. Fabuła książki jest tak wciągająca,że nie sposób się od niej oderwać. Bardzo przypadł mi do gustu klimat małego miasteczka. Moimi zdaniem autorki jest mistrzynią w odpisywaniu przygody. Bohaterowie są świetnie wykreowani. Podziwiam Ninę, która mimo przeciwności nie poddaje się i stara się iść dalej choć jest to dla niej bardzo trudne. Z całego serca polecam ❤️

🍀 RECENZJA 🍀

Tytuł:" Wyzwania Dębowego Uroczyska" Tom 2
Autor: Joanna Tekieli
Wydawnictwo: Filia
(współpraca reklamowa)

Piękne zakończenie cudownej serii. Na pewno wrócę jeszcze kiedyś do tej lektury!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cykl o Dębowym Uroczysku skradł moje serce. Ta przepełniona ciepłem i przyjaźnią powieść, działa jak balsam na skołatane nerwy, a bohaterów odbieram są jako bliskich znajomych.

Nina, Eryk, Alinka z mężem prowadzą pensjonat w Dębowym Uroczysku. Wszystko zaczyna się pięknie układać. Nina ma kolejne pomysły na wyzwania i coraz to nowych miłośników tychże, Eryk doskonale odnajduje się jako szef kuchni i rozwija jako wykładowca, a młode małżeństwo stara się sprostać temu, co szykuje dla nich los.

Joanna Tekieli wróciła do mieszkańców pensjonatu i rozwinęła to, co w pierwszej części zostało jedynie zaakcentowane. Ukazała moc, jaką przy potężnej traumie, daje wsparcie psychoterapeuty i najbliższych, dzięki czemu człowiek zaczyna walczyć ze swoimi demonami i otwiera się na nowe znajomości, a z czasem także na miłość.

Wskazała etapy rozwoju człowieka do tej pory zamkniętego w sobie, który krok po kroku wpuszcza do swojego życia kolejne osoby i zaczyna żyć pełną piersią, robiąc karierę i robiąc rzeczy, które do tej pory znajdowały się jedynie w sferze marzeń.

Ta książka to również balsam dla duszy dla wszystkich tych, którzy marzą o rodzicielstwie. Etapy starań o dziecko tego młodego małżeństwa, z pewnością wielu osobom przypomni ich własne starania. I mimo, że może się zdarzyć, że proces naturalny nie przyniesie spodziewanych efektów, to są jeszcze alternatywy, które mogą dać szansę na zostanie rodzicem.

Piękna powieść, wartościowa, życiowa, kojąca. Polecam!

• Las
  • EGZEMPLARZ RECENZENCKI 2024