Tajemnica pensjonatu nad jeziorem

Okładka książki Tajemnica pensjonatu nad jeziorem Marianna Góralska
Okładka książki Tajemnica pensjonatu nad jeziorem
Marianna Góralska Wydawnictwo: Ridero kryminał, sensacja, thriller
Ridero
2020-08-03
2020-08-03
tajemnice lato mazury jezioro pensjonat depozyt utonięcie morderstwo

Chciałabym podzielić się z Wami recenzją książki Marianny Góralskiej „Tajemnica pensjonatu nad jeziorem”. Jest to powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym. Z wielką obawa i ciekawością podchodziłam do tej książki, myśląc czy mi się spodoba, czy to będzie ta książka, która mnie urzeknie. Bardzo szybko ja przeczytałam, z wielkim zaciekawieniem co się wydarzy dalej ,kto będzie tą wielką niewiadomą.
Główny bohater Jacek jest pracownikiem w urzędzie, zmęczony codziennością, jedzie na urlop do Pensjonatu pod Gruszą, który znajduje się nad jeziorem Jagodno. Prowadzi go wdowa Marianna, jej mąż zmarł w dziwnych okolicznościach, co prawda był to tragiczny wypadek, ale czy nikt nie pomógł mu umrzeć? Wszystkie sytuacje co chwile pokazują ,że śmierć Tadeusza nie była zwykłym i nieszczęśliwym przypadkiem. Marianna zakochując się w Jacku, stara się to ukryć przed nim , a on pomaga jej rozwikłać dziwną i niewyjaśnioną śmierć jej męża. Drugi bardzo ważny wątek to przyjaźń profesora psychologii Ksawery Płońskiego, który pracuje nad poradnikiem dla chorych na depresję oraz babcia Antonina Koniecpolska z wnuczka Gabrysią, która pokłóciła się z chłopakiem i jest śmiertelnie na niego obrażona. Profesor i babcia próbują pogodzić Kubę i Gabrysię, przekonując ,że nie zawsze co widzimy jest tym co myślimy że jest. Para godzi się i spędzają ze sobą wspaniałe dni na wsi. Jacek dzięki swej determinacji odkrywa co naprawdę stało się z Tadeuszem, ze nie był to niestety wypadek. Miłość jest dla Marianny najlepszym lekarstwem i razem z Jackiem planują szczęśliwe życie.
Polecam gorąco przeczytać książkę, naprawdę warto jest przeżyć wszystkie chwile z bohaterami.

Przyjemna lektura na raz. Prosta historia opowiadająca o pracoholiku, który bierze urlop i wyjeżdża do Pensjonatu pod Gruszą. Na miejscu poznaje kilka ciekawych osób, a po pewnym czasie w samym pensjonacie zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Pracoholik Jacek postanawia dowiedzieć sie czegoś więcej i rozwiązać tajemnicę.
Historia jest prosta, ale wielowątkowa. Autorka dobrze operuje barwnymi i dokładnymi (czasami aż za bardzo dokładnymi) opisami miejsc. Sporo tu wyrazistych bohaterów i ciekawych sytuacji. Jedynym minusem jest zakończenie, które wydaje się urwane nagle i niespodziewanie. Trochę zbyt wiele w nim przypadku i zdaje się, jakby zostało napisane lekko na siłę. Mimo wszystko warto przeczytać.

Historia jest prosta, ale wielowątkowa. Autorka dobrze...

Gorąco zapraszam was do rozwikłania “Tajemnicy pensjonatu nad jeziorem” Marianny Góralskiej. W okolicznościach pięknej przyrody, przy smakowitym jedzeniu będziecie mogli nie tylko wypocząć, ale też zabawicie się w detektywa. A wszystko to zostało podane w lekki sposób, bo jest to lektura idealna, gdy zapragniecie odpocząć od trosk. I pamiętajcie, że warto marzyć i spełniać swoje marzenia.

TAJEMNICA PENSJONATU NAD JEZIOREM .
⛵🌱⛵🌱⛵🌱⛵🌱⛵🌱⛵🌱⛵🌱

Pełna tajemnicy, przepięknych krajobrazów, pachnąca ciastem i herbatą powieść ❤.

,,Tajemnica pensjonatu nad jeziorem" to powieść, którą mogłam przeczytać w formie e-booka.

Bardzo mi się podobała ,pochłonęła mnie , jej bohaterowie i tajemnica która wypełnia tą powieść sprawiła że czytałam ją jednym tchem ,oderwać się nie mogłam. Myślę że każdemu z Was będzie się podobać, bo przecież kochamy Mazury!
Ich przyrodę jeziora i właśnie te tajemnice, która wypełnia wręcz tamte okolice.

Nasza bohaterka to Marcelina ,właścicielka pensjonatu i wdowa, straciła męża w nieszczęśliwym wypadku. Do tej pory nie może otrząsnąć się z tragedia.

Jacek młody człowiek pracuje w urzędzie ma wszystkiego dość. Postanawia rzucić wszytko i wyjechać na urlop.

Tak trafia do pensjonatu Marceliny.

Jest jeszcze straszy Profesor ,babcia z wnuczka która ma jakieś problemy i rodzina zaczytana się o nią martwić.

Każda z tych osób ma swoje sekrety i tajemnice.

Największy i ten na którym jest oparta historia naszej opowieści to mąż Marceliny ,był historykiem, pasjonatem poszukiwaczem skarbów.

Więcej Wam nie zdradzę 😉

Może jeszcze tyle że między Marceliną i Jackiem zrodziło się prawdziwe uczucie takie jedyne którego pragnie każdy z Nas ❣❤

Prawda że brzmi PIĘKNIE!

POLECAM SERDECZNIE
Z CAŁEGO ❤

TAJEMNICA PENSJONATU NAD JEZIOREM .
⛵🌱⛵🌱⛵🌱⛵🌱⛵🌱⛵🌱⛵🌱

"Tajemnica pensjonatu nad jeziorem"
Autor: Marianna Góralska

"Nigdy nie rezygnuj z osoby, która cię kocha, bo pewnego dnia zdasz sobie sprawę, że straciłaś księżyc podczas łapania gwiazd."

Lubisz zatracić się w świecie niezwykłej opowieści, odkrywać tajemnice oraz rozwiązywać zagadki, a to wszystko wśród pięknej przyrody?
Zapraszam nad Jezioro Jagodne jedno z najpiękniejszych jezior na mazurach.

Jacek kierownik w urzędzie, pracoholik, dzień jak co dzień przyjmuje petentów i ten nic nieróżniący się dzień, zmienił wszystko. Irytacja ogarnęła mężczyznę, przerwał spotkanie, urlop na żądanie, zaplanował szybki wyjazd z daleka od miasta i w głuchej ciszy odpocząć od wszystkiego. Pełen nadziei wyruszył w kierunku Mazur do przepięknego "Pensjonatu pod gruszą" otoczonego jeziorami.
Nawet nie spodziewał się, że w tak krótkim czasie zmieni się jego życie.
Marcelina młoda wdowa oraz właścicielka pensjonatu od pierwszego spotkania zainteresowała go swoją osobą, co przyjął z zaskoczeniem i ciekawością, obudziła w nim uśpione pragnienia. Kobieta z czasem też zaczyna interesować się mężczyzną i przy nim na nowo zaczyna się uśmiechać i złamane serce powoli odżywia. Co się wydarzy kiedy zaczynają się dziać dziwne rzeczy w pensjonacie, które w kobiecie na nowo wzbudzają podejrzenia co do śmierci męża kobiety. Czy to na pewno był wypadek? Jakie sekrety skrywał mąż kobiety?
Jacek posiada smykałki detektywistyczne, postanawia pomóc Marcelinie w odkryciu prawdy i odkryć sekrety "Pensjonatu pod gruszą "
Co się tam wydarzyło i czy zaryzykują własnym życiem do odkrycia prawdy?
Jakie tajemnice skrywa jezioro?
Czy mieszkańcy pokrzyżują im szyki?

"Oboje czuli, że coraz trudniej jest im zapanować nad uczuciami. Im więcej czasu spędzali razem, tym stawali się sobie bliżsi."

"Tajemnica pensjonatu nad jeziorem" napisana lekkim piórem, obyczajowa z wątkiem kryminalnym, w otoczeniu jezior i lasów. Po raz kolejny spotykam się z twórczością autorki i na pewno nie ostatni, bardzo polubiłam styl pisania, jej lekkie pióro oraz, że historie bohaterów wciągają od pierwszej strony.
Książka opowiada nam historię ludzi, z którymi borykają się na co dzień. Narracja jest kilkuosobowa, co daje nam możliwość poznania pozostałych urlopowiczów i odczuwać emocje, jakie im towarzyszą. Opowiadają o swoich troskach i nadziejach, dla niektórych ten wyjazd okazał się zmianą na całe życie. Autorka tak pokierowała fabułą, że możemy poczuć i przeżywać z nimi to wszystko, wręcz jakbyśmy stali obok nich. Bardzo miło spędziłam czas, przyjemna, lekka, tajemnicza, a odkrywanie tego wszystkiego wzbudza zainteresowanie.
I nieraz nadchodzi taka myśl: jakby tak było fajnie rzucić to wszystko, zaszyć się na Mazurach i po prostu odpocząć?

Bardzo dziękuję autorce za możliwość współpracy :) Polecam serdecznie :)

"Jeśli na nasze życie ma wpływ jakaś strata to bez wątpienia jest nią utrata najbliższej osoby. Od tego momentu nasze życie zmienia się nieodwracalnie. Tęsknota, ból, smutek czy żal do losu, sprawiając, że podejmujemy decyzje, jakich dotąd nie bylibyśmy w stanie podjąć."

"Tajemnica pensjonatu nad jeziorem"
Autor: Marianna Góralska

Zapraszam nad Jezioro Jagodne jedno z...

„Wszyscy skrywamy w najgłębszych zakamarkach duszy jakiś sekret.”
Carlos Ruiz Zafon

Jacek od dziesięciu lat pracuje w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawa jako kierownik. Mężczyzna jest zmęczony swoją pracą, postanawia wziąć urlop i odpocząć w jakimś pensjonacie nad jeziorem. Na miejsce odpoczynku wybiera Pensjonat pod Gruszą nad Jeziorem Jagodne. Właścicielką tego miejsca jest piękna Marcelina, kobieta po trzydziestce, której mąż zginął w tragicznym wypadku. Ale czy to na pewno był wypadek? Jakie tajemnice ukrywał mąż Marceliny? W pensjonacie zaczynają dziać się dziwne rzeczy… ktoś podrzuca martwą rybę, a właścicielka dostaje anonimy z pogróżkami. Czy to wszystko ma związek ze śmiercią Tadeusza, męża Marceliny? Jacek jako miłośnik kryminałów postanawia pomóc kobiecie.
Co uda im się odkryć?
Kto jest winny śmierci Tadeusza?
Jeżeli jesteście ciekawi odpowiedzi na te pytania to zachęcam Was do przeczytania lektury.

„Tajemnica pensjonatu nad jeziorem” to książka obyczajowa z wątkiem kryminalnym. Jest to bardzo ciekawa i przyjemna historia, pełna tajemnic. Książka bardzo mnie wciągnęła, nie mogłam się od niej oderwać. Cała opowieść rozgrywa się latem, w pięknych okolicznościach przyrody, aż chciałoby się tam przenieść. Bardzo polubiłam głównych bohaterów – Marcelinę i Jacka, ale oprócz nich poznajemy także losy kilku innych osób. Autorka ma lekkie pióro a historia wciąga już od pierwszych stron. Polecam, to świetna książka, z którą bardzo miło i przyjemnie spędziłam czas. To moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Marianny Góralskiej ale na pewno nie ostatnie.

„Wszyscy skrywamy w najgłębszych zakamarkach duszy jakiś sekret.”
Carlos Ruiz Zafon

🌞 RECENZJA 🌞

Tytuł: "Tajemnica Pensjonatu nad Jeziorem"
Autor: Marianna Góralska

Serdecznie dziękuję autorce @marianna_goralska.pisarka za możliwość przeczytania i zrecenzowania tej książki ❤️
#współpracarecenzencka

Jacek pracuje w Urzędzie Miasta Stołecznego w Warszawie jako kierownik jednego z referatów. Pewnego lipcowego dnia postanawia wziąć urlop i w końcu odpocząć bo ma już dość swojej pracy. Rezerwuje miejsce w pensjonacie na Mazurach i wyrusza w podróż. Pensjonat znajduje się w malowniczym otoczeniu jeziora Jagodne.
Właścicielką "Pensjonatu pod Gruszą" jest Marcelina Zasielska. Zrobiła na Jacku wielkie wrażenie. Od dawna żadna kobieta nie zrobiła na nim takiego zainteresowania. Okazuje się że Marcelina jest wdową. Jej mąż zginął w wypadku półtora roku temu i została sama z wielkim pensjonatem. Gdyby nie wsparcie i pomoc rodziny i przyjaciół ciężko by jej było ruszyć dalej. W pensjonacie przebywa również profesor psychologii Ksawery Płosiński który pracuje nad poradnikiem dla osób zmagających się z depresją oraz Antonina Koniecpolska z trzynastoletnią wnuczką Gabrysią .
Marcelina po śmierci męża stała się inną osobą: spokojną,cichą i melancholijną. Kiedyś była kobietą energiczną pełną pasji.Przyjazd Jacka sprawił że jej krew zaczęła krążyć szybciej,a serce biło jak oszalałe. Ale nie chciała się do tego przyznać bo nie chciała znów cierpieć. Pewnego dnia ktoś podrzuca pod pensjonat martwą rybę. Marcelina ma pewne podejrzenia dlaczego ktoś to zrobił. Myśli że to ma związek z wypadkiem i śmiercią jej męża. Do tej pory podejrzewa że śmierć jej męża to nie był wypadek. Jacek postanawia pomóc Marcelinie.
Jaką tajemnicę skrywał jej mąż?
Kto jest winny jego śmierci?
Dowiecie się tego gdy przeczytacie tą wspaniałą pełną tajemnic historie. To książka obyczajowa z wplecionym wątkiem kryminalnym. Bardzo przyjemnie mi się ją czytało i bardzo miło spędziłam z nią czas 🥰 Historia jest tak wciągająca że nie sposób było cię od książki oderwać 😊 Jestem pod wielkim wrażeniem tej książki 🥰 Książka bardzo przypadła mi do gustu 🥰 Ciekawi i wyraziści bohaterowie których bardzo polubiłam i trudno było mi się z nimi rozstać 🥺 Wielkie brawa dla autorki za stworzenie tak wspaniałej książki ❤️ Dzięki niej zrozumiałam że nie samą pracą człowiek żyje i znaleźć czas na odpoczynek i przyjemności 😊 Polecam przeczytać bo naprawdę warto ❤️

🌞 RECENZJA 🌞

Tytuł: "Tajemnica Pensjonatu nad Jeziorem"

#współpracarecenzencka

Recenzja

"Tajemnica Pensjonatu nad Jeziorem"

Autorka
@marianna_goralska.pisarka

Wydawnictwo
@ridero.pl

Tak, jak po burzy za­wsze wy­cho­dzi słoń­ce, tak po mie­sią­cach smut­ku przy­szedł czas na ra­dość.

"Tajemnica Pensjonatu nad Jeziorem "jest to obyczaj z nutką kryminału .Piękne i malownicze krajobrazy na Mazurach ,jezioro Jagodne i "Pensjonat pod Gruszą . Świetne połączenie tych dwóch wątków daje wciągająca fabułę . Tajemnice skrywane przez dawne czasy.
Bardzo polubiłam też bohaterów którzy spędzają letnie wakacje w pensjonacie i Marcelinę właścicielkę pensjonatu .

Praw­dzi­we szczę­ście to nie tylko nie­ustan­na pogoń za ma­rze­nia­mi i pra­gnie­nia­mi serca. Szczę­ście to czas na oka­zy­wa­nie mi­ło­ści, chwi­le spę­dzo­ne razem, ak­cep­ta­cja i po­go­dze­nie się z prze­szło­ścią, ale przede wszyst­kim po­czu­cie, że wszyst­ko w życiu jest takie, jakie być po­win­no.

Polecam książkę 😊

Dziękuje za możliwość zrecenzowania książki autorce @marianna_goralska.pisarka

Współpraca reklamowa z @marianna_goralska.pisarka

Recenzja

"Tajemnica Pensjonatu nad Jeziorem"

Autorka
@marianna_goralska.pisarka

Wydawnictwo
@ridero.pl

Wciągnęla mnie ta opowieść pełna ciepla i optymizmu.
Historia w sam raz na leniwe popołudnie, tym bardziej że własnie spedzam urlop na Mazurach :)

Wciągnęla mnie ta opowieść pełna ciepla i optymizmu.

Takie tam czytadło, które nie wyróżnia się niczym i szybko się je zapomina. Można przeczytać, ale można też sięgnąć po coś lepszego.

• Rok 2020
  • Sensacja/kryminał/thriller