Detektyw Erik Vogler i klątwa zamku Misty Abbey

Okładka książki Detektyw Erik Vogler i klątwa zamku Misty Abbey Beatriz Osés García
Okładka książki Detektyw Erik Vogler i klątwa zamku Misty Abbey
Beatriz Osés García Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Detektyw Erik Vogler (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Detektyw Erik Vogler (tom 3)
Erik Vogler
Akapit Press
2020-05-25
2020-05-25
Joanna Zeler
erik vogler detektyw erik vogler

Wymarzony odpoczynek Erika od babci i ojca nagle zostaje przerwany. Ukochany wujek Leonard umiera. Nieszczescia jednak chodza parami. Babcia i ojciec maja wypadek na nartach i zostaja w szpitalu w Szwajcarii. Erik Musi wiec reprezentowac rodzine i jechac na pogrzeb. Na miejscu chlopak dowiaduje sie, ze wujek zapisal mu w spadku zamek. Wydaje sie tez, ze smierc wujka nie byla Taka przypadkowa jak wszyscy mysla. Co ja z tym wszystkim wspolnego duch Lady Brianny?

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

,, Detektyw Erik Vogler i klątwa zamku Misty Abbey” to trzecia część kultowej serii Beatriz Oses.

Frank Vogler podarował swojej mamie Bercie wycieczkę w Alpy Szwajcarskie w ramach prezentu urodzinowego. Z tego wyjazdu najbardziej cieszy się główny bohater Erik. Powodem jest to, że bardzo pragnie spokoju i samotności.

Niestety tym razem główny bohater Erik przeżywa osobistą tragedię życiową. Pewnego dnia odbiera telefon z smutną wieścią. Okazuje się, że w odosobnionym, ponurym i przerażającym zamku umiera jego wujek Leonard. Rodzina zostaje poproszony o udział w uroczystości pogrzebowej. Jednak niespodziewanie Frank i Berta ulegają wypadkowi na stoku narciarskim. W obecnej sytuacji Erik sam udaje się na pogrzeb do posiadłości Misty Abbey. To miał być zwyczajny wyjazd, jednak towarzyszem Erika po raz kolejny będzie Albert. Jak wiemy z poprzednich części tych dwoje zawsze zwiastuje kłopoty.
Czy zmarły Leonard Vogler faktycznie uległ wypadkowi? Jakie tajemnice kryje zamek Misty Abbey? Na czym polega tytułowa klątwa? W jakie tarapaty tym razem wpakuje się młody Vogler? Czy uda mu się rozwiązać kolejną zagadkę kryminalną?

Ta część serii najbardziej mi się podobała. Autorka po raz kolejny nie zawodzi. Bardzo ciekawa fabuła, świetne riposty, duża dawka humoru. Uwielbiam tą relację Erik-Albert. Tych dwoje nastolatków potrafi rozbawić do łez. W tej części jest więcej grozy niż w dwóch poprzednich częściach cyklu. ,, Detektyw Erik Vogler i klątwa zamku Misty Abbey” to połączenie kryminału z elementami fantastyki oraz zagadką historyczną. Z ogromną przyjemnością polecam. Mnie bardzo wciągnęła. Dziękuję wydawnictwu Akapit Press za zaufanie i egzemplarz do recenzji ❤.

Niestety tym razem główny bohater Erik przeżywa...

Życie Erika zmienia się w momencie, kiedy dowiaduje się o śmierci ukochanego wujka Leona.
Niestety Chłopak zmuszony jest pojechać na pogrzeb do Irlandii z Albertem Zimmerem, kolegą za którym nie przepada. Okazuje się, że babcia i ojciec w wyniku wypadku na nartach muszą zostać w szpitalu w Szwajcarii. Na miejscu Erik dowiaduje się, że wujek zapisał mu zamek i to nie byle jaki – pełen sekretów, a do tego zamieszkany przez pewnego tajemniczego ducha Lady Brianny.
Podczas śledztwa wyjaśniającego okoliczności śmierci wujka prowadzonego przez Erika nie można wykluczyć zabójstwa.
Jest to moje pierwsze spotkanie z detektywem Erikiem. Bardzo polubiłam się z głównym bohaterem – szalonym, odważnym, często wpadającym w kłopoty. Nie spodziewałam się, iż ta książka tak przypadnie mi do gustu. Nie jest gruba, bo ma zaledwie 160 stron, jednak niczego jej nie brakuje. Interesująca fabuła, ciekawi i barwni bohaterowie. Co do akcji to wszystko toczyło się w swoim tempie. Styl autorki jest bardzo prosty, zrozumiały dla każdego. Podobało mi się to, że nie było momentów grozy, bo ja osobiście nie lubię się bać. Zawsze omijam tego typu literaturę, bo przeważnie mnie nudzi. Jest to literatura dla każdego zarówno dla starszej grupy odbiorców, jak i tej młodszej. Na pewno jak będę miała okazję, to przeczytam inne perypetie detektywa. Ja zdecydowanie jestem na tak.

Erika Voglera i Alberta Zimmera poznajemy w momencie, gdy próbują desperacko uwolnić się z kamiennego sarkofagu... Od samego początku można wyczuć, że chłopcy za sobą nie przepadają, jednak kim tak właściwie są i dlaczego znaleźli się w tarapatach- dowiemy się z kolejnych stron tej opowieści.

Frank Vogler z okazji urodzin, podarował swojej mamie Bercie Vogler sentymentalną wycieczkę w Alpy Szwajcarskie. Z wyjazdu tak naprawdę najbardziej cieszy się Erik, ponieważ już wyobraża sobie spokój, który zapanuje w domu, gdy jego tata i babcia wyjadą aby szusować na nartach. Niestety marzenia nastolatka szybko obracają się w pył w chwili, gdy odbiera telefon informujący go o śmierci ukochanego wuja Leonarda. Rodzina poproszona jest o udział w uroczystości pogrzebowej, jednak Frank i Berta ulegają dziwacznemu wypadkowi na stoku narciarskim i Erik musi sam udać się do posiadłości Misty Abbey, aby godnie reprezentować rodzinę. To ma być zwyczajny wyjazd, jednak Erikowi ma towarzyszyć Albert Zimmer, a to zwiastuje niemałe kłopoty.

"Detektyw Erik Vogler i klątwa zamku Misty Abbey" to trzeci tom przygód nastoletniego chłopca, który kryminalne zagadki i wszelakie kłopoty przyciąga do siebie jak magnes. Niestety nie znam poprzednich tomów i nie przeszkadzało mi to w lekturze, jednak czuję, że bardzo dużo mnie ominęło. Z tomu trzeciego dowiadujemy się, że Erik niezwykle często pakuje się w tarapaty, a Albert, który jest ulubieńcem babci Berty jest kimś, kto delikatnie mówiąc działa Erikowi na nerwy. Młodzieńcy dogryzają sobie na każdym kroku, jednak uzupełniają się doskonale i tworzą bardzo zgrany team. Czuję, że postacią Alberta łączy się jakaś większa tajemnica, ale by to odkryć muszę sięgnąć po poprzednie tomy z tej serii.

Klimat tej powieści jest niesamowity! Czarny humor, cięte riposty, absurdalne sytuacje, a do tego tajemnice, klątwy, duchy, skarby i śmierć bogatego wuja, która wydaje się nie być przypadkowa...

Książka nie jest długa, akcja toczy się bardzo szybko, także dla czytelnika w wieku 12+będzie fantastycznym początkiem przygody z książkami kryminalnymi.

"Detektyw Erik Vogler i klątwa zamku Misty Abbey" to zdecydowanie najlepsza część cyklu. Tym razem Erika dotyka osobista tragedia. W ponurym irlandzkim zamczysku umiera jego ukochany wujek. Czy Leonard Vogler naprawdę uległe tragicznemu w skutkach wypadkowi? A może z jego śmiercią miał coś wspólnego przeklęty obraz? Po raz trzeci autorki zapewniła mi świetną rozrywkę. Czekam na kolejną książkę z Erikiem, Bertą i Albertem!

Ojciec Erika wraz z babcią postanawiają wybrać się na narty. Młody Vogler już nie może doczekać się upragnionego świętego spokoju w samotności! Jednak, jak bywa w życiu tego chłopca - wszystko musi się paskudnie skomplikować...
Erik odbiera niespodziewany telefon z Irlandii i tym sposobem dowiaduje się, że jego ukochany wuj Leonard nie żyje. Tymczasem na stoku narciarskim dochodzi do nieprzyjemnego wypadku. Z racji tego, że ojciec i babcia Erika muszą zostać w szpitalu, chłopak wyrusza do zamku Misty Abbey reprezentować rodzinę Voglerów na pogrzebie. Ale czy sam? Otóż nie! Na lotnisku zjawia się nikt inny jak znienawidzony przez Erika a uwielbiany przez jego babcię - Albert Zimmer, we własnej osobie!
Niespodziewana śmierć wujka budzi w chłopaku pewne podejrzenia. Czy aby na pewno był to nieszczęśliwy wypadek?
Wielki zamek... służba, która ewidentnie coś ukrywa... i duchy!
Czy i tym razem, chłopcy rozwiążą zagadkę?
Kolejna z przygód Erika skradła moje serce!
Już od pierwszych stron możemy się przekonać, że czeka nas coś niesamowitego, bowiem książka zaczyna się w momencie, gdy Erik i Albert znajdują się w poważnych tarapatach. Tak więc chęć odkrycia, jak do tego doszło jest ogromna. Z trzech przeczytanych części, ta zrobiła na mnie największe wrażenie, a cała intryga bardzo zaciekawiła.
Duet - Erik i Albert - jak zawsze w formie, czyli nie znoszą się podobnie jak w poprzednich częściach, aczkolwiek zdają sobie sprawę z tego, że jeden jest drugiemu potrzebny. Nie żałują ironicznych wypowiedzi i zawsze są gotowi na ciętą ripostę - swoją drogą, uwielbiam ich dialogi. Nie mogę doczekać się następnej książki z tej serii.
Kolejna odsłona przygód Erika, którą podobnie jak poprzednie części gorąco Wam polecam!
Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwo Akapit Press

Dobra książka, polecam

Dobra książka, polecam

Jest to już trzeci tom przygód Erika Voglera i za każdym razem książki nie tracą na ciekawości, po prostu się przez nią płynie.
Polecam serdecznie ❤️

Polecam serdecznie ❤️

Świetna poprowadzona historia.
UWAGA. Książka bardzo wciąga.

Świetna poprowadzona historia.
UWAGA. Książka bardzo wciąga.

• Recenzenckie
  • Do recenzji