Detektyw Erik Vogler i zbrodnie białego króla

Okładka książki Detektyw Erik Vogler i zbrodnie białego króla Beatriz Osés García
Okładka książki Detektyw Erik Vogler i zbrodnie białego króla
Beatriz Osés García Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Detektyw Erik Vogler (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Detektyw Erik Vogler (tom 1)
Erik Vogler. Los crímenes del rey blanco
Akapit Press
2019-04-05
2019-04-05

Wredna babka i hronologia zdarzeń się babce nie trzymała kupy,

podsumowując jednak przyjemna i dość ciekawa historia,

Wredna babka i hronologia zdarzeń się babce nie trzymała kupy,

podsumowując jednak przyjemna i dość ciekawa historia,

Spędzone fajne chwile zapewnione miałam przy tej powieści.
Rozbawiona byłam,uśmiałam się bardzo.
Pióro pisarki świetne,czytałam tą krótką książeczkę z uśmiechem na twarzy to wspaniały,świetny kryminał przeczytany z ogromną przyjemnością😄

Spędzone fajne chwile zapewnione miałam przy tej powieści.
Rozbawiona byłam,uśmiałam się bardzo.

Początkowo nie byłam co do niej przekonana jak spojrzałam na to jak krótka jest to książka. Jednak mimo wszystko bardzo mnie ciekawiła i nie zawiodłam się. Akcja jest moim zdaniem poprowadzona świetnie. Polecam serdecznie.

Tylko przeciętna, chociaż irytujący młodzieniec ma pewien urok.

Tylko przeciętna, chociaż irytujący młodzieniec ma pewien urok.

Wciągające przygody frapującego, przedziwnego Erika - w zasadzie gotowy scenariusz na film :D Szkoda, że tłumaczenie miejscami irytuje, a i literówek sporo.

Erik Vogler to 15- letni irytujący perfekcjonista i pedant. Musi mieć wszystko poukładane na swoich miejscach, wszędzie musi być czysto. Jakiekolwiek odstępstwa od reguły powodują w nim ataki paniki. Nastolatek mieszka z ojcem w Bremie.

Kiedy nadchodzi dzień wyjazdu na długo wyczekiwane przez Erika ferie wielkanocne do Nowego Jorku nastolatek przeżywa ogromny szok. Okazuje się, że jego tata popełnił błąd przy rezerwacji biletów i dokonał jej z datą wsteczną. Na domiar złego mowy bilet na ten lot może być tylko jeden, gdyż zostało tylko jedno wolne miejsce. Jego ojciec postanawia wylecieć sam do nowego Jorku. Erika natomiast zawozi do Grasberg, gdzie nastolatek spędzi kilka dni ze swoją babcią.

Pewnej nocy Erikowi objawia się duch zamordowanej Sandry Nadel z zakrwawioną figurą szachową białego konia. Okazuje się, że Erik przypadkowo zostaje wplątany w sprawę kryminalną. Z każdym kolejnym dniem w Grasberg dochodzi do coraz bardziej niepokojących zdarzeń. Erik postanawia rozwiązać zagadkę ginących młodych ludzi. Erik musi się strzec, albowiem biały król czuwa, Szach Mat! Pułapka! Czy Erikowi uda się rozwiązać zagadkę tajemniczych morderstw? Co w tym wszystkim symbolizuje zakrwawiona figura szachowa białego konia? Przed czym lub przed kim pragnie ostrzec go duch Sandry Nadel i dlaczego codziennie figura białego króla szachowego znika z zamkniętej na klucz szafki? Kto jest mordercą dzieci?

Bardzo podobała mi się ta książka. Jest to literatura młodzieżowa. Historia kryminalna z dużą dawką humoru, którą dostarcza postać głównego bohatera Erika. Bardzo dużo akcji. Jednocześnie jest bardzo wciągająca, gdyż czytelnik do samego końca nie potrafi przewidzieć kim jest morderca nastolatków. Zakończenie tej historii mnie bardzo zaskoczyło. Książka naprawdę mnie wciągnęła. Jest fantastyczna. Polecam :) ! Dziękuję wydawnictwu Akapit Press za zaufanie i egzemplarz do recenzji ❤.

Książka bardzo wciągająca. Jeżeli ostatnio miałeś problem z czytaniem - wydawało Ci się, że to kompletna nuda, to sięgnij po tą książkę. Zwali Cię z nóg i od razu, jak przeczytasz, sięgniesz po kolejne części dotyczące Erika Voglera. Gorąco polecam.

"Detektyw Erik Vogler i zbrodnie białego króla" to krótki kryminał na wesoło, który rzucił mi się w oczy podczas buszowania w księgarni dzięki niesamowitej okładce! Główny bohater - nastoletni Erik mieszkający ze swoi ojcem w Bremie - to niesamowicie irytujący chłopak. To mały, wkurzający pendant, który musi spędzić kilka dni pod opieką babci, i zupełnie przypadkowo wplątuje się w sprawę kryminalną. Książkę przeczytałam w jeden wieczór świetnie się bawiąc.

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Super książka bardzo mi się podobała szybko ją pochłonełam. Polecam wszystkim

Super książka bardzo mi się podobała szybko ją pochłonełam. Polecam wszystkim