Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka

BIS
2020-05-27
2020-05-27
kot rodzina przyjaźń

Okładka książki Yeti, w którego nikt nie wierzył Aleksandra Gołębiewska, Asia Olejarczyk
Yeti, w któreg... Aleksandra Gołębiew...
Okładka książki Kto zgubił kapelusz? Dorota Rewerenda Młynarczyk, Aleksandra Struska-Musiał
Kto zgubił kap... Dorota Rewerenda Mł...
Okładka książki Zapiski wrednego kota Wojciech Cesarz, Katarzyna Terechowicz
Zapiski wredne... Wojciech Cesarz, Ka...
Okładka książki Opowieści z Białej Doliny Przemek Corso, Marcelina Misztal
Opowieści z Bi... Przemek Corso, Marc...

Wreszcie poznaliśmy mieszkańców domu przy ulicy Pazurkowej! Pierwsza części z serii "Ulica Pazurkowa" - "Na tropie Ogryzka" to zabawna historia o czworonożnym futrzaku, który dzięki swojej naturze, połączył i zbliżył do siebie mieszkańców kamienicy, choć początkowo nie był przez niektórych z nich mile widziany.

Ogryzek swoim nagłym pojawieniem się w domu państwa Kociejków wprowadza niemałe zamieszanie. To dzięki jego łakomstwu, rodzina z ulgą rezygnuje z wieloletniej tradycji bożonarodzeniowej i pomimo jego codziennym harcom siejącym zniszczenie, Kociejkowie przywiązują się do rudzielca, szczególnie najmłodszy członek rodziny - Mikołaj zwany przez wszystkich Mikrusem.

Kiedy pewnego dnia Ogryzek znika bez śladu, mieszkańcy kamienicy przy ulicy Pazurkowej mobilizują się i rozpoczynają wspólne, szczegółowo zaplanowane poszukiwania pupila. Ich cotygodniowe spotkania w suszarni celem zdania raportu z akcji poszukiwawczej stopniowo stają się okazją do pielęgnacji sąsiedzkich więzi. Nie spodziewają się, że dzięki Ogryzkowi, ich grono powiększy się.

Bardzo życiowa książka pokazująca, iż mimo różnych drobnych sąsiedzkich zwad, ludzie potrafią połączyć siły, kiedy któryś z nich jest w potrzebie, a kocie mruczenie potrafi zmiękczyć i rozczulić nawet najtwardsze serducho.

Ogryzek swoim nagłym pojawieniem się w domu państwa Kociejków...

Wyjątkowy rudy kot nagle pojawia się u państwa Kociejków i od razu zostaje wspaniale ugoszczony i obdarzony miłością przez nich i pozostałych mieszkańców kamienicy na Ulicy Pazurkowej. Zagościł u nich w Wigilię, skusił go zapach karpia. Smutnym przypadkiem okazuje się, że Ogryzek znika, co wywołuje lawinę działań, aby odkryć jego miejsce pobytu. To zdarzenie zbliża sąsiadów, jednoczą się, ich otwartość i tolerancja zmienia się na lepsze, zapominają o dystansie, który wcześniej do siebie czuli. Wszystko dzieje się dzięki temu, że razem próbują odnaleźć kota. Warto dodać, że grafika jest tutaj wyśmienita i dodaje mnóstwo uroku całości.

Zakończenie będzie zaskakujące, ale nie mogę Wam za dużo zdradzić. Zachęcam do przeczytania. Na pewno będę kontynuować czytanie o przygodach tych niesamowitych bohaterów i uzupełnimy biblioteczkę o pozostałe tytuły serii, a to jest dopiero pierwsza część cyklu.

To niesamowita i mądra książka o przyjaźni, empatii, potrzebie więzi oraz o mocy, jaką daje wspólnota i wzajemna życzliwość, tolerancja i równość. W dodatku życie z kotami nigdy nie będzie takie samo jak wcześniej. Wnoszą one mnóstwo dobrego, prawda? Na naszym ojczystym rynku wydawniczym można znaleźć fantastyczne książki. Serdecznie polecam!

cudowna książka

cudowna książka

Ogryzek to kot, który w Wigilię trafił do rodziny Kociejów. Od razu stał się ulubieńcem całej rodzinki, w szczególności trójki dzieci: Fraka, Mikrusa i Milki. Przed Świętami Wielkanocnymi zaginął. Wszyscy sąsiedzi z ulicy Pazurkowej pomogli w poszukiwaniach. Jednak bez skutku. Gdy już przestawali szukać okazała się, że sam się znalazł? Ale czy wrócił sam, czy z kimś?
Te niewielkie książeczki, które zostały wydane przez @wydawnictwobis posiadają wiele mądrości. Ukazują jak ważna jest przyjaźń i że jak się coś bardzo chce to jest to możliwe. Porusza również problem niepełnosprawności. Karol bowiem był niewidomy, ale dzieciom w ogóle nie przeszkadzało to by wspólnie bawić się i dostosować zabawy pod chłopca. Ukazuje również sąsiedzkie relacje i wzajemną pomoc. Lektura uczy również skromności i tolerancji. Matylda, to dziewczynka, która lubiła być w centrum uwagi i wywyższać się. Ale na nią dzieci miały również sposób. Pokazały jej, że każdy na ulicy Pazurkowej jest równy.
Te ciepłe i bardzo wartościowe historyjki na pewno umilą nie jedno deszczowe popołudnie. Na uwagę zasługują również duże i kolorowe ilustrację, które są dopełnieniem czytanego tekstu.
Książeczki przeznaczone są dla dzieci w wieku 6 do 8 lat, ale myślę, że nieco starsi czytelnicy również pokochają mieszkańców ulicy Pazurkowej. Okładki książeczek są wykonane z twardej oprawy co sprawia, że bardzo ładnie prezentują się na regale.
My bardzo polubiliśmy rodzeństwo z Ulicy Pazurkowej oraz ich przyjaciół. Już nie możemy doczekać się kolejnych części.

Te...

Historia bohaterów z ulicy Pazurkowej doczekała się już trzech tomów. "Na tropie Ogryzka" to pierwszy z nich, nieco świąteczny, zaprasza do poznania rodziny Kociejków i pozostałych mieszkańców kamienicy.

Ogryzek to rudy pręgowany kot. Postanawia odmienić swoje życie i znaleźć sobie lokum. Wybór pada na rodzinę Kociejków (czy to przypadek?),u których zjawia się w wigilijny poranek. Zwabiony zapachem karpia drepcze za panią Basią i tak zostaje nowym lokatorem kamienicy. Mianowany Ogryzkiem zmienia losy rodziny i mieszkańców domu na stałe.

Nie tylko Kociejkowie zmieniają swoje nawyki. Pojawienie się kota będzie miało znacznie większy zasięg - wpłynie na wzajemne relacje między mieszkańcami kamienicy. A jak? Sprawdźcie sami.

Bardzo lubię książki dla dzieci, które emanują spokojem i ciepłem, a przy tym są po prostu zwyczajne. Historia Kociejków to właśnie taka pełna serdeczności i mądrości lektura. Osadzona tuż obok nas, pokazuje codzienne życie i dobrze nam znane sytuacje. To barwna, momentami zabawna opowieść o przywiązaniu, empatii, o przyjaźni i pomocy sąsiedzkiej, a także o tym, jaki wpływ mogą mieć zwierzęta na ludzi. Pan Marudko, zagorzały przeciwnik kotów, podczas zaginięcia Ogryzka zmieni swoją postawę nie do poznania. Zwierzęta mogą mieć jednak magiczną moc!

Magiczną moc mają również ilustracje, które pięknie dopełniają całość nadając książce niepowtarzalny charakter.

"Gdzie człowiek się wadzi, tam kot zaradzi."

Moi członkowie klubu młodych czytelników swobodnie poczuli się w tej serii, szybko się zaprzyjaźnili z jej bohaterami, spodobał się im klimat opowieści, uważnie i niecierpliwie wsłuchiwali się w niezwykłe historie toczące się w jednym z domów przy ulicy Pazurkowej 1/3. Nawet czteroletnie dzieciaki były w stanie skupić się i śledzić bieg zdarzeń, ale to starsi więcej wyciągali z interesujących zdarzeń i zabawnych okoliczności. Aleksandra Struska-Musiał lekko prowadziła narrację, familiarnie i dowcipnie. Dzięki temu także i ja, jako przedstawiciel dorosłych, sympatycznie spędziłam czas przy trzech książeczkach z tej serii.

Więcej na: https://bookendorfina.blogspot.com/2022/10/ulica-pazurkowa-na-tropie-ogryzka.html

"Gdzie człowiek się wadzi, tam kot zaradzi."

Ciepła, rodzinna opowieść idealna na spędzenie letniego poranka. 📖🐈

Ciepła, rodzinna opowieść idealna na spędzenie letniego poranka. 📖🐈

Mieszkańcy Ulicy Pazurkowej 1 zapraszają czytelnika do swojego świata, który został podporządkowany kotu imieniem Ogryzek. Cała historia zaczyna się w momencie, kiedy to Ogryzek został przygarnięty przez rodzinę Kociejków, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.
Więcej na stronie internetowej: https://papierowybluszcz.wordpress.com/2022/04/23/ulica-pazurkowa-na-tropie-ogryzka/

Przygarnęlibyście kota z ulicy, jak zrobili to mieszkańcy domu przy ul Pazurkowej w książce:
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka- Aleksandry Struskiej- Musiał, wydawnictwo @wydawnictwobis
U nas syn kocha wszystkie zwierzęta i choć mamy już psa to wielkim marzeniem są koty na wiosnę, więc książka była strzałem w dziesiątkę, a w kolejce czeka już druga część😍 piękna historia, przekazana dzieciom w bardzo jasny sposób. Mimo, że sporo się dzieje to przygody rudego kota są konkretnie opisane. Podoba mi się taki język pisania i przedstawiania opowiadań. Przepiękne ilustracje @rejkowska_ilustracja wprowadzają dodatków element wprowadzający w świat mieszkańców ulicy Pazurkowej.Myślę, że będziemy szukać innych książek tej autorki.

Rodzina Kociejków przygarnęła, pięknego rudego kota. Mimo, że część mieszkańców kamienicy była przeciwna, zwierzak zostaje i zaczyna być ulubieńcem wszystkim osób. Oczywiście kociak czasem przysparza kłopotów, ale zawsze prowadzi to do rozwiązania innych problemów. Pewnego dnia Ogryzek ucieka. Rodzina Kociejków nie może go odnaleźć. W poszukiwania włączają się wszyscy mieszkańcy kamienicy. Czy uda się odnaleźć kotka?
Jeśli jesteście ciekawi zapraszamy do czytania😍

Seria książek o losach rodziny Kociejków, zamieszkującej kamienicę przy ulicy Pazurkowej, to barwne, zabawne i uczące opowieści dla najmłodszych.

Spokojne życie rodziny zmienia się nagle pod wpływem nieoczekiwanych gości i zdarzeń, a codzienne sprawy okazują się nie lada wyzwaniem dla mieszkańców kamienicy.

Zachęcamy do śledzenia losów mieszkańców Pazurkowej i odkrywania wraz z nimi ciekawych przygód 😊
o książce opowie Natalka zapraszam

Zachęcamy do śledzenia losów mieszkańców Pazurkowej i odkrywania...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

• Dla dzieci