Kup teraz - 12 ofert w cenie od 22.66 zł do 31.47 zł

literatura dziecięca
2019-10-18
Agata Mietlicka
Święta Gwiazdka klasyka literatury dziecięcej

W wigilijny wieczór mały chłopiec czeka na Świętego Mikołaja, nasłuchując jego sań. Zamiast zaprzęgu reniferów pod dom dziecka podjeżdża zaczarowany pociąg. Ekspres Polarny zabiera dzieci w cudowną, niezapomnianą podróż na Biegun Północny. Główny bohater odwiedzając krainę Świętego Mikołaja i jego elfów przekonując się, że postać na którą czeka w każde Święta Bożego...

Sympatyczna opowieść o wyprawie na Biegun Północny do Świętego Mikołaja Ekspresem Polarnym. Ciekawy pomysł, prosta historia. Warto sięgnąć w okresie świątecznym.

Cudowny „Ekspres Polarny” Wydawnictwa Tekturka.
Krótka, magiczna historia przedstawiająca dziecięcą wiarę w Świętego Mikołaja. Opowieść o małym chłopcu, który nie mogąc zasnąć w Noc Wigilijną nadsłuchuje sań Świętego Mikołaja. Zamiast nich pod jego dom nadjeżdża Ekspres Polarny, wypełniony dziećmi zmierzającymi w kierunki Bieguna Północnego.
Na miejscu spotyka setki elfów,...

Po kilkunastu latach doczekaliśmy się wznowienia wydania jednej z najbardziej magicznych, świątecznych opowieści. Historii znanej niemalże tak dobrze jak "Opowieść wigilijna". Opowieści o dziecięcej wierze w magię Świąt i urokliwego staruszka w czerwonym wdzianku 🎅
🚂
W wigilijny wieczór pod dom chłopca, czekającego na Świętego Mikołaja podjeżdża magiczny pociąg. Po wejściu...

Ukochana bajka z dzieciństwa, myślę, że oglądana wiele razy. Niedawno odnaleziona w wersji papierowej, tak samo idealna i magiczna jaką ją zapamiętałam z dzieciństwa. Mimo, że przeczytana ze względu na sentyment, uważam ją za arcydzieło godne polecenia. Szczególnie dzieciom, ale i dorosłym, którzy zapomnieli jak to jest być dzieckiem i nie słyszą już magicznych dzwoneczków.

Na półkach: , , , ,

Książka niepozornych rozmiarów zabiera czytelników w niezwykłą, pełną magii podróż.
Jeśli nadal posiadasz dzwoneczek w swoim sercu, to znak, że nie zmieniło Cię zło tego świata.
Książka daje Nadzieję, że istnieje Dobro, a takie wartości, jak przyjaźń i miłość są w życiu najważniejsze.
Chwile wzruszeń, uśmiech na twarzy - to wszystko daje ta opowieść.

Piękna i zachwycająca fabuła. Nie nudziłam się ani razu, jestem pewna, że sięgnę po nią jeszcze nie raz.

• 2019
  • Dla dzieci