Osobista reputacja. Jak budować markę w dobrym stylu

Okładka książki Osobista reputacja. Jak budować markę w dobrym stylu Ewa Wilmanowicz
Okładka książki Osobista reputacja. Jak budować markę w dobrym stylu
Ewa Wilmanowicz Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
Osobista reputacja. Jak budować markę w dobrym stylu
Onepress
2019-01-01
2019-01-01

Okładka książki Taktyki sił zbrojnych w życiu i biznesie Krzysztof Leszczyński, Ewa Wilmanowicz
Taktyki sił zb... Krzysztof Leszczyńs...

Audiobook. To dosyć ciekawa książka, której główną osią jest budowa kapitału własnej reputacji zarówno w życiu osobistym jak i w zawodowym. Centralnym przesłaniem książki zdaje się być fakt, że ową reputację buduje się poprzez spełnianie oczekiwań kluczowych interesariuszy w dosyć długim horyzoncie czasowym. Oprócz zdefiniowania i spełnienia oczekiwań warto podkreślić, że jednym z najważniejszych czynników jest to, by nasze działania były zgodne z naszym światopoglądem moralnym i emocjonalnym. Działania wbrew sobie, choćby w dobrych intencjach będą skutkowały sztucznością. Autorka zachęca również do kilku ciekawych ćwiczeń, które mają na celu m.in określenie stopnia ważności czynników. Minusem książki (w wydaniu audiobooka) jest dosyć monotonny styl zarówno pisania jak i czytania autorki. Czasami miałem wrażenie, że jest on niezwykle beznamiętny. Przyznam również szczerze, że w kilku momentach książka była dla mnie nużąca.
Reasumując - temat poruszony przez Ewę Wilmanowicz jest bez wątpienia tematem istotnym w życiu każdego człowieka. Autorka posiada ogromny zasób wiedzy i widać, że jest fachowcem w tej dziedzinie. Ze względu na fachowość polecam czytelnikom tę książkę. Biorąc pod uwagę jakość audiobooka skłaniałbym się jednak do pozycji książkowej. Ta książka poszerzyła moje horyzonty myślowe i zwróciła moją uwagę na nieznane mi dotąd aspekty w zakresie reputacji jako takiej oraz procesu jej tworzenia.

Podróż, która prowadzi do bycia człowiekiem z dobrą reputacją. Pokazuję światowe trendy, które czynią reputację kapitałem przyszłości, demaskuję triki kreowania sztucznego wizerunku, byś przestał kierować się wyidealizowanym światem wirtualnym i skupił się na rzetelnej pracy.

Biorąc pod uwagę ilość pozycji na rynku wydawniczym na temat tworzenia marki personalnej, jest to chyba najlepsza pozycja. Ładnie napisana poruszająca kluczowe zagadnienia. Inne książki koncentrują się na kreowaniu wizerunku, często sztucznego, tu mamy skupienie na rzeczach naprawdę istotnych.

Pozycja raczej godna polecenia, szczególnie ostatni rozdział bardzo treściwy i zawierający wiele ciekawych wskazówek. Ogólnie w książce można znaleźć informacje o reputacji w życiu i biznesie oraz narzędzia budowania osobistej reputacji. Książka napisana w sposób zrozumiały, bez niepotrzebnego zapychania stron.

• Biznes
  • Przeczytane w 2021r.
  • Poradniki, Popularnonaukowe
  • Przeczytane w 2023
  • STOP.1 samorozwoj- propozycje do przeczytania
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Osobista reputacja. Jak budować markę w dobrym stylu