Żebrząc o śmierć

Okładka książki Żebrząc o śmierć
Graham Masterton Wydawnictwo: Albatros Cykl: Katie Maguire (tom 10) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2020-07-15
Janusz Ochab
kryminał śledztwo morderstwa

więcej Więcej

Zdecydowanie lepsza od poprzedniej części. A może wpływ na ocenę ma przerwa w czytaniu Mastertona? Być może musiałam trochę odpocząć od niego, bo zaczęłam odczuwać znużenie. Ta pozycja była dobra, w zasadzie ciężko się od niej oderwać. Myślę, że sięgnę od razu po kolejną część.

„Żebrząc o śmierć” to kryminał, który ma znakomitą fabułą. Główną wątkiem jest zabójstwa bezdomnych na ulicach Cork. Mamy również ciekawą sprawę dużej śmiertelności pacjentów jednej z karetek oraz wątek psiego detektywa. Akcja jest bardzo szybka i bardzo spójna. Razem z detektyw Katie możemy próbować rozwiązać zagadki kryminalne. Jednak autor znakomicie potrafi nas oszukać...

Zawsze z ogromną przyjemnością sięgam po każdą książkę cyklu z Katie Maguire Grahama Mastertona. Niestety tym razem, podczas czytania, odczuwałam pewne znużenie. Wszystkie części są bardzo podobne do siebie. Początkowo ta schematyczność bardzo mi odpowiadała, a tym razem mi to przeszkadzało i spowodowało zmęczenie mojego umysłu. Ta powieść nie jest zła jednak wszystko jest...

Hmm, mam mieszane odczucia po tej części . Jak by kolejny tom o tym samym . Powoli robi sie z tego tasiemiec :)

Przyznam, że czytanie tej powieści nieco mnie zmęczyło. Intryga kryminalna choć niby kilkuwątkowa przewidywalna niemal od samego początku, śledztwo dziwnie niemrawe i rozwleczone. Całość trochę za długa, zbyt powolnym tocząca się tempem. Wielu osobom, lubiącym taki niespieszny rytm i mało zagmatwań , wątek osobisty znacznie ciekawszy od kryminalnego książka Grahama...

Przyznam szczerze, że pierwsza książka z tej serii podobała mi się najbardziej i żadna kolejna jej nie dorównała. Bywały lepsze i gorsze części, ta zalicza się do tych lepszych. Wątki kryminalne bez polotu, ale czytało się dobrze. To co mnie irytuje, to ten pech do partnerów życiowych Katie.

Całkiem niezła. Wciąga i dobrze się czyta, bez zbędnych dłużyzn, chociaż nie podoba mi się to, co spotkało Connora ;)

Napraw podoba mi się ten sposób prowadzenia fabuły. Toczące się jednocześnie trzy niezależne od siebie watki nie dają czasu na nudę

Kiedyś Masterton dostarczał mi duzo rozrywki niestety tym razem zawiodłem się bardzo. Ksiazka jest naprawdę słaba. Pełno w niej fabularnych glupotek i dziwnych zbiegow okoliczności. Autor ma chyba płatną współpracę z Apple bo najczęściej pojawiajacym się i odmieninianym przez wszystkie przypadki słowem jest iPhone. Reasumujac niewarto tracić na to czasu.

W młodości uwielbiałem zanurzyć się w świecie Mastertona.
I teraz po około 25 latach, postanowiłem powrócić i przeczytać najnowszą twórczość autora. Zastanawiam się czy to mnie już ciężko zaskoczyć, czy autorowi brakuję dobrych pomysłów.
Książka po prostu średnia!

• 2020
  • 2020