Pan Widmowej Wyspy

Inne

Wyróżniona opinia i

Pan Widmowej Wyspy

przeczytanych książek 147 napisanych opinii 64

Kolejna świetna część "Smoczej Straży". Może nieco gorsza od poprzedniej, ale i tak dobra. Z pewnością sięgnę po następny tom.

Trzecia część Smoczej Straży różni się przede wszystkim rozdzieleniem pierwszy raz na dłużej dwojga głównych bohaterów. Wątek Setha jest zdecydowanie ciekawszy od historii Kendry. Seth podąża bardziej mroczną ścieżką, ciemniejszą niż dotychczas, a czytelnik obserwuje jego dość chaotyczne działania spowodowane utratą wspomnień. Autor w pewnym momencie dokonuje tak całkowitego przewartościowania dotychczasowych przekonań Setha, że fabuła robi się nawet mocno zaskakująca. Jednak z drugiej strony historia Kendry była poprowadzona dość standardowo, a po całej serii Baśnioboru i dwóch pierwszych tomach tej serii ta postać zaczęła mi się wydawać zbyt schematyczna. Wolałam czytać część związaną z Sethem, Sfinksem czy Ronodinem.

W tej części podobało mi się rozwinięcie tematu Zaklinacza Cieni oraz poszerzenie wątku mrocznych sił i stworzeń w sposób, jaki nie pojawiał się dotychczas. Zmiana perspektywy dobrze wpłynęła na bieg wydarzeń. Język opowieści jest płynny, swobodny i łatwo zrozumiały dla czytelnika. Zdecydowanie to dobra lektura zarówno dla dorosłych jak i młodzieży, chociaż czytając ją jako nastolatka zapewne byłabym bardziej zafascynowana tym magicznym światem.

Książka „Pan Widmowej Wyspy” to już trzecia część cyklu Smocza straż. W tej części Seth i Kendra nie działają wspólnie, nie współpracują, ale oboje mają te same cele. Dążą do tego aby Seth odzyskał swoją tożsamość. Kiedy nie wie się kim jest to ciężko ocenić kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Dlatego też opiekunem Setha staje się mroczny jednorożec Ronodin. Co z tego wszystkiego wyniknie i czy Kendra w pojedynkę bez brata podoła? Czy rodzeństwu uda się odnaleźć i wspólnie pokonać mroczne moce?

Dzięki ci Borze Szumiący za odzyskanie wiary w Mulla i magiczny świat Baśnioboru! Bo o ile pierwsza seria skradła moje serce w stu procentach, to z jej kontynuacją mamy relację trudną i wyboistą, bowiem drugi tom kompletnie mi się nie podobał, co skutecznie zatrzymało mnie przed sięgnięciem po trzeci. Przy Panie Widmowej Wyspy bawiłam się za to świetnie!

Seth i Kendra w tym tomie są rozdzieleni - Seth próbuje poradzić sobie z konsekwencjami otrzymanych mocy i dowiedzieć się, kim właściwie jest, za to Kendra próbuje odnaleźć brata i nie dopuścić do tego, żeby Smocze Azyle ostatecznie upadły. I tyle w fabule, bo każde kolejne słowo będzie zwyczajnym spoilerem.

Fakt, że gdzieś tam w połowie moje zainteresowanie trochę umarło, ale ogólnie z fantastyką mam dosyć wyboistą relację i w żadnym wypadku nie jest to wina książki. Uwielbiam ten mrok, który wisi nad tą częścią, tą niepewność, która towarzyszy bohaterom, zamieszanie, jakie nastało. W końcu się dzieje i to dzieje się dobrze! Zakończenie również pozostawia nas w ogromnej niepewności, ale też chęci by już teraz, zaraz siegnąć po kolejny tom i dowiedzieć się, gdzie zawędrują nasi młodzi bohaterowie.

Ja jestem fanką pióra Mulla już od pierwszej książki, przede mną jeszcze dwa tomy Smoczej Straży, więc panie autorze, proszę mnie nie rozczarować i dać finał, na jaki ta historia zasługuje!

Seth i Kendra w...

Osobiście bardzo mi się podobało

Osobiście bardzo mi się podobało

"Pan Widmowej Wyspy" to trzeci tom serii "Smocza straż" autorstwa Brandona Mulla.

W tym tomie bohaterowie trafiają do rezerwatu w Sierpowej Lagunie i próbują go ocalić przed upadkiem, a także uratować z niego swoich przyjaciół, którzy zostali uwięzieni.

Ten tom podobał mi się mniej niż pozostałe, ale tylko dlatego, że nie jestem ogromną fanką potworów morskich, których tutaj pojawiło się sporo. Wolę te na lądzie lub w powietrzu. Są to jednak moje osobiste upodobania, a książka jest tak samo świetna i pełna akcji jak pozostałe części. Nie mogę się doczekać czwartego tomu.

Fajna ale gorsza od swoich poprzedników

Fajna ale gorsza od swoich poprzedników

To już nie jest to samo co kiedyś... Brandon Mull trąci myszką. Powielane pomysły, nagromadzenie bezsensownych artefaktów, mistycznych postaci. Przypomina mi to serial "Dawno, dawno temu...", gdzie pojawiają się jakieś magiczne przedmioty, bo są potrzebne, bez żadnej podbudowy.

"Baśniobór" był genialny. Ta seria jest tylko przeciętna.

"Baśniobór" był genialny. Ta seria jest tylko przeciętna.

3 tom tej seri jest dobry, jednak fabuła trochę tu zwalnia więc rozumiem ludzi którzy mogli się tu męczyć. Ten tom był jednak potrzebny, żeby fabuła miała ręce i nogi w przeciwieństwie do tej opinii.

Książka czytana na dwa podejścia, aczkolwiek wciąż pozostaję fanką serii.

Książka czytana na dwa podejścia, aczkolwiek wciąż pozostaję fanką serii.

Video

Video